Aké su príznaky ochorenia štitnej žľazy u deti?

celess
17. máj 2015

Viete mi povedat ak ma dieta problem so stitnou zlazou, ake moze mat priznaky?

pribinak
17. máj 2015

Je obézne (tučne)

belasy_motylik
17. máj 2015

Príznaky môžu byť rovnaké ako u dospelých, záleží na tom, aké sú problémy - zvýšená činnosť, znížená činnosť, tam sú úplne rozdielne príznaky, od nechutenstva, neprospievania, až po nadmerné ukladanie tuku, ale môžu byť aj rôzne iné signály, je ich strašne veľa, napr. problémy so srdcom, problémy s unavenosťou, malátnosťou, zimomravosť, poruchy spánku.....

lucinocka
17. máj 2015

@celess ja mam znizenu funkciu, hypothyreozu..nemala som ziadne ine priznaky okrem toho ze v 10 rokoch som mala 83 kg, 😅 ak mas podozrenie, treba ist na detsku endokrinologiu

vamaja
17. máj 2015

Dieta nemusí byť len obézne, ale môže byt aj extrémne chudé. výkyvy váhy sú tiež. Je to individualné. Aj velmi vysoký pulz je príznakom,že sa štítna žlaža nieje v poriadku. Najlepšie je navštívit lekára.

janickacrazy
17. máj 2015

Moja sestra z ničoho nič pribrala za jeden rok asi 15kg, pričom vobec nejedla nejako veľa a potom neskor mala aj na krku viditeľne zvačšenie, takže už to bolo jasné. Stalo sa jej to začiatkom puberty. Inak sú aj deti zase veľmi chudé a nemožu pribrať, pričom jedia celkom normálne, plus može byť únava, malátnosť, atd.

loginexistuje
17. máj 2015

Priznaky
skor podvaha, malatnost, unava, odpadavanie, poruchy krvneho tlaku .. zvyseny cholesterol, napriek chudosti... problemy s glykemiou, viditelna struma...

bibistec
24. máj 2015

nas poslala gastrologicka so 4 rocnou dcerkou. ona bola unavena, slaba, a nerastla bola velmi mnalicka ( manzel ma skoro 2 metre) a mala malo zeleza, tiez to suvisi s celiakiou, a mala traviace problemy bola chuducka nechcela papat a nafuknute brusko a zapchu.