Ako odhaliť autizmus?

villanella
1. mar 2013

moja dcerka ma 1 rok a občas mám pocit že sa chová inak.....hračky ju skoro vobec nebavia,najradčej má dialkový ovladač a rada si pozerá knižky s velkými obrazkami,ked na nu zakričim niekedy vobec nereaguje,občas si máva ručičkou uplne bezdovodne,alebo ked stojí tak občas skače a vydáva pritom také divné zvuky,s inými detičkami nemá problém.....čitala som už aj tu nejaké články o tomto len chcem počuť aj iné rady...trošku mám strach s toho tak či radčej zájsť ku doktorke alebo si to iba namýšlam......dakujem za odpovede

moon1979
1. mar 2013

@villanella
veľa čítaš 🙂

cecil36
1. mar 2013

@villanella v takom malom veku sa autiznmus neda zistit, takze zbytocne pojdes k dr. Navyse takto sa sprava aj moj syn a myslim, ze je to vekom 😉

villanella
autor
1. mar 2013

@moon1979 mno veru už aj mna to napadlo ....asi som o tom vela čitala a teraz hladám chyby

lalinko2010
1. mar 2013

@villanella ahoj, je úplne v poriadku, má rok, na meno ti nebude reagovať tak ako chceš ty, zaujímajú ju "hračky" iné, ale nevadí. je ok, nerieš, lebo len stresuješ, tak ako ja, môj krtko nechce rozprávať, najradšej sa hrá vodou, múkou, zahrabe "ujov, autá", robí cesty v múke, kúpe "ujov", pozná abecedu, čísla, pozri tému " mám autistické dieťa" tam sú super baby a poradia. napíš tam, nezakladaj novú diskusiu! zbytočne! malá je ok naozaj!
skáče a vydáva pritom divné zvyku, to je normálne. pohodové dieťa!

sissy27
1. mar 2013

@villanella nemyslím si, že by si mala nejaké iné dieťa, ako zdravé... či chcela si, aby v roku pekne počúvala na meno, čítala Hospodárske noviny a plynulo rozprávala dvoma jazykmi? 😉 všetko čo si popísala, je primerané jej veku, tak žiadne strachy a čítaj radšej niečo iné, ako o chorobách a katastrofách 😉

xlucia
1. mar 2013
cecil36
1. mar 2013

@sissy27 😀 😀 😀 hospodarske noviny ma dostali

sissy27
1. mar 2013

@cecil36 tak snáď nebude čítať nejaký bezduchý bulvár, keď už, no nie? 😎

derdia
16. nov 2018

Mna by strasne zaujimalo aby sa vyjadrili mamy,ktore maju auticticke deti....ze ake boli ako babatka...pretoze ja si myslim,ze raz ked dieta reaguje na tap tap a ako robi havko a macicka a taketo veci podla mna,(mozno sa mylim)nemoze byt autista...podla mna dietatko musi od zaciatku reagovat inak,bud nereaguje,alebo len moerne,alebo nema zaujem....a tak.Nejak sa mi nechce verit,ze sa toto da zistit az v troch rokoch,alebo neskor....neukamenujte ma,to je len moj nazor a naozaj by som sa rada dozvedela od tych,ktore to naozaj prezivaju ake boli ich deti ako babatka...dakujem pekne😊