Ako prebieha vyšetrenie na potravinové alergie?

kiwi82
21. jan 2012

Mamičky, poradte prosím. Už viem zo skúsenosti, že malá ( 18 mesiacov) je alergická na med. ked som jej ho dala alebo hoci len medovník zjedla tak sa vychádzala pri uškách a líčkach. teda med jej nedávam. dnes ale zjedla tvarohový koláčik a zasa to isté. minule tuším po smotane v polievke sa jej to takto spravilo.ustúpi to tak za pol dňa. Myslíte, že by sme mali ísť na nejaké testy? ako prebiehajú také testy. veľmi ju nechcem stresovať ale keď sa musí tak radšej pôjdeme. kravské mlieko v pudingu alebo krupici a aj také prevarené to toleruje dobre. tak neviem... ako prosím také vyšetrenie prebieha? ďakujem pekný den prajem.

mummy01
21. jan 2012

Ahoj,ja som bola na teste s malym ked mal asi 9mesiacov.Iba mu zobrali krv a cakali sme na vysledky.Co som pocula tak malym detom neradi taketo testy robia lebo sa im velmi rychlo meni imunita takze to co vam v teste vyjde tak to o par mesiacov tak uz nemusi byt.Test je ale nenarocny,odber sa da v poho zvladnut.Ak ale mate taketo problemy tak je dobre vyhladat alergologa a riest to.Vela stastia.

steggy
21. jan 2012

Ahoj, deťom mladším ako 3 roky sa spravidla kožné testy na potravinovú alergiu nerobia, sú však aj prípady, že dieťatko mladšie testy zvládne. Je pravda, že ak by sa jednalo o alergiu na niektorú zložku mlieka, dieťatko do 3 rokov ak sa mu vysadí mlieko na 1/2 rok až 1 rok sa alergie na mlieko ľudovo povedané zbaví- teda získa toleranciu. Mladším ako 3 ročnýcm deťom sa berú spravidla špecifické IgE na potraviny.

viva13
18. okt 2013

ahoj, prosím môže mi niekto do IP napísať ale vyšetrenia sa robia u dospelých a na aké potraviny sa robia testy sú všetky hradené poisťovnou? dakujem 🙂 🙂 🙂

patkaza
22. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja som si pre istotu overila výsledok testu u alergologa vlastnými testami ... je to sice trochu drahšie ale aspoň viem na čo som alergická a načo je aj malá alergická http://akoapreco.com/link-test-na-potravinove-alergie

jarka1191
25. okt 2015

Ahoj Chcela by som sa opitat ci sa tu náhodou niekomu niečo podobné nestalo moja dcérka ma ukončený 5 mesiac dala som jej do UM piskotu iba jednu a to iba dva lizicky malé zjedla a po zobudeni bola opuchnuta hlavne uši mala trojnásobne veľké neviete náhodou niečo o tom ďakujem