Čo pomôže na opuchnuté ďasná tmavo červenej farby?

mamaveronika
10. aug 2013

prosím o radu, už týždeň bojujeme zrejme s aftami, bola som aj u lekárky,predpísala malému pyridoxin a dala namiešať akusi vodičku, ale nevidím zlepšenie,už to chytil aj moj troj ročný syn.obaja mali prvé dni vysoké teploty, mladší1rok nechce nič jest ,a v noci sa vobec nevyspíme, cez den stále len plače....už sice nemaju teploty,ale v puse sa nič nezmenilo,stále maju navreté dasná a bolestivé afty, ak ste niečím podobným prešli a viete mi poradiť ako sa toho rýchlo zbaviť sem stým 🙂 ďakujem....dávam im bkomplex,pyridoxin,cebion a tu vodičku od dr. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

m_ij_ka
10. aug 2013

ak im to obom neprechádza tak je lepšie ísť čím skôr naspäť za lekárom

susu77
10. aug 2013

nam ponohol ustny sprej sorex, je to cisto prirodny produkt, ale lekar povedal, ze toto ochorenie trva 7 dni ci s vitaminmi alebo bez nich, davali sme aj bkomplex, preslo nam to presne po 7 dnoch.

orieskova
10. aug 2013

Skus si najst na googli gingivostomatitis herpetica..nie je to nahodou ono...ak ano je to virusove a nepomoze nic len tlmit priznaky

monika2712
10. aug 2013

Bkomplex, vit C a probiotika. mohlo by to pomoct aspon urychlit hojenie. pozor na potraviny ktore to zhorsuju, citrusy, paradajky, slane, koreniste.

uhnakova
10. aug 2013

mozno to je slintacka, teraz je to pomerne rozsirene, prve dni vysoke teploty a potom este nejaku dobu afty, vraj to prejde same, niekedy sa dava injekcia (vitamin B12 myslim). No je mi divne, ze by to lekarka nerozpoznala. Ak to neprechadza dlhsie nez tyzden - 10 dni, tak treba ist lekarku zase vyotravovat.

blanocka
10. aug 2013

nam pomohlo toto: http://www.bunkovesoli.sk/produkty/calc-sulph/ najpr som davala malemu kazdu hodinu 1 tabletku. potom postupne ako sa stav zlepsoval kazde 2 hodiny az sme presli na 3x1 tbl do uplneho zmiznutia aftov. pomohlo to rychlo uz na druhy den bolo malemu ooovela lepsie a konecne zacal aj pit sam od seba. tabletka by sa mala nechat rozpustit v ustach, ale pri takomto stave sa moze rozdrvit a rozmiesat v troske vody a takto vypit. drzim palce nech to rychlo prejde, lebo je to veru hnusna choroba 😝 tieto soli sa daju objednat cez internet, ale maju ich aj v niektorych lekarnach. Ja som ich mala z tejto stranky: www.mikomenergy.sk

nancya
10. aug 2013

Nám vždy pomohlo na afty, i na opuchnuté ďasná čajovníkový olej (Tea tree oil) - zoženieš v lekárni. Stačí tam dať toho máličko, je silný. Prajem skoré uzdravenie 🙂

zuzbel1
10. aug 2013

my sme mali afty nedavno, detom som kupila herbadent v lekarni, poriadne povytierala pusinky podla navodu, aj ked to stipalo, stalo to zato, do 2 dni sme mali po aftach + vitamin B 🙂

martinka1410
1. aug 2014

tamtum verde + cebion multi

zuzuxxxx
7. aug 2014

baby musim sa vam pochvalit kamaratka ma oboznamila s jednym sprayom, nikdy som nemala problemy so zubami, s dasnami atd . ale odkedy som tehotna , moje umyvanie zubov je KA-TA-STRO-FAL-NE ... vypluvala som krv ale doslava vypluvala (sorry Za vyraz) dasna cervene a len som cakala kedy mi dasno zmizne abudu mi trcat spodne zuby.... znama mi poradila SOS SPRAY PRVEJ POMOCI (o ktorom citate asi vsade pretoze v domacnosti by nemal chybal je na VSETKO-popaleniny,odreniny.afty,ekzemy,bolest zubov atd) JE PRIRODNY,, NEDRAZDI,NESTIPE A NAVYSE CHLADI ... tento spray mi pomohol a tak som uverila jej vyrobkom a objednala si este zubnu PASTU (je ich viac druhov na predchadzanie zapalu dasien /na hlboke cistenie..... alebo druha na problemy citlivych zubov na sladke ,kysle,horuce,studene ) a ja nemam problemy s dasnami ,, a uz nemam problem si spriatelom v kupelni umyvat zuby co predtym mi bolo trapne ... lebo ma neustale posielal k zubarke :D ak mate podobne problemy blizsie info v sprave viem vam poradit 🙂