Detská fakultná nemocnica v Banskej Bystrici

darusenka123
14. aug 2015

ahojte
s mojim 4 rocnym synom ideme do dfn v bb vybrat nosne mandle a zmensit krcne mandle. je tu niekto kto tam bol aj cez noc a vedel by mi poradit? chcem sa spytat ci budem moct byt pri malom aj cez noc, nielen cez den. ci cez den tam so mnou kym ho budu operovat moze byt este jedna osoba, aky je tam pristup personalu k detom a k rodicom, ci a kolko sa za co plati okrem stravy, co vsetko si treba doniest, ci ste uz zazili nejake komplikacie pri operacii alebo po 🙂 viem ze je to vela otazok ale uz som na dne :( cele dni len googlim a vsade nachadzam nieco ine a ked som volala do H tak mi povedali ze noclah sa bude riesit az v ten den a podobne, no ak by som nemala spat pri malom cez noc, tak ho radsej dam niekde kde budem moct byt pri nom. dakujem za odpovede a za vas cas 🙂

inull5
15. aug 2015

@darusenka123 ahoj.ja som bola s malým v BB viac krát na chirurgii a tam je aj izba ORL.personál je podľa mňa veľmi dobrý.ORL tam ma takú veľkú izbu kde je asi 8 postelí pre deti a maminy sedeli tam s detičkami cez deň.je tam inak rušno cez deň lebo v tej miestnosti je aj herňa pre deti z oddelenia.zákroku sa neboj,dajú mu taký sladký sirup na oblbnutie,bude z toho ako opitý,stále budeš pri ňom,potom dovezú posteľ a dáš tam malého a môžeš ísť až k operacke s ním.potom si buď pôjdeš niečo kúpiť alebo pockas na izbe kým ho dovezú.je tam ako vravím hluk lebo deti sa tam preberajú,plačú a pod.s tým nocľahom to neviem presne povedať,ale je pravda ze som tam večer maminu keď som tam ja bola nevidela.viem že sa dá ubytovať na 1 poschodí kde sú izby pre matky,bola som tam kým bol môj na JISke.pre malého pyžamo,šľapky,hygienické veci.on stravu dostane a ty si môžeš buď objednať alebo doniesť a je tam kuchynka a tam si to môžeš dať do chladničky.

mata02102010
17. aug 2015

@darusenka123 ahoj, aj si už objednaná na konkrétny deň??? a ku ktorému lekárovi??? my tiež ideme, ku dr. Králinskej, ale ešte som sa nedovolala o termín...aj ja googlím všetko možné, bojím sa, ale ostáva nám asi len veriť, že všetko dobre dopadne.........

darusenka123
autor
19. aug 2015

@inull5 dakujem za info 🙂
@mata02102010 ahoj 🙂 aj my sme u pani Kralinskej a sme objednany na 2.oktobra, no neviem , ale ja rozmyslam ze to asi zrusim ak sa bude dat dam ho na jednodnovu chyrurgiu vo zv, sice zaplatim dost, ale neviem ako by to bolo v noci s malym :( bojim sa ze by velmi plakal a ja pri nom nebudem ach :( ja len kvoli tomuto sa bojim. a este sa bojim aj pooperacnich bolesti. vela som citala googlila a vyslo mi ze budu bolesti po operacii mozno aj tyzden :(

mata02102010
20. aug 2015

@darusenka123 no ja chcem dnes tam volať a preobjednať do Zvolena, lebo nás objednali na 27.10. a to mi príde strašne neskoro, malá má už chronický kašeľ a že to len skrz tú mandľu, len som zvedavá, či s tým nebudú problémy.....aj ja sa bojím všetkého možného, ale treba veriť, že to bude dobre, bratova dcéra bola a tá sa ani nejako na bolesti nesťažovala.....

darusenka123
autor
20. aug 2015

@mata02102010 ja som dnes volala do zv na to orl ale objednat nas mohli az na 6. oktobra :( to je velmi neskoro :( a kto vie kedy by nas objednali na operaciu och :( neviem teraz ci mame ist tam alebo este pockat a ist predsa len dp zv :( vobec neviem ako mam urobit

mata02102010
20. aug 2015

@darusenka123 tak už asi radšej nechaj tú BB, nech to máte za sebou.......

heeedka
20. aug 2015

Ahoj, ja som bola s dcérkou na detskej chirurgii cca dva mesiace dozadu. Dcérka má dva roky. S takými malými detmi môžeš byt počas celého pobytu na izbe, do 3 rokov veku je to zadarmo, ty si to budeš musieť zaplatit. Personál veľmi dobrý, treba sa vždy ozvať, ak máš pocit, ze by mohli pre tvoje dieťa urobiť niečo viac. Ja som sa vždy ozvala (napr keď som videla, ze dcérka má bolesti a nedali jej liek proti bolesti, tak som ho bola slušne vypýtať). Lekári tiež fajn. Dcérka bola po úraze, zasival ju primar Mudr Novotný a urobil jej to veľmi pekne. Je tam aj školská/škôlkarská trieda, kde majú pekné hračky, ktoré ti požičajú aj na izbu. Dokonca tam majú aj tablet a wifi, požičali nam ho na izbu a mohli sme pozerať na YouTube rozprávky. My sme tam ale boli tyzden, s mandlami sa tam býva kratšie. Moja skúsenosť s touto klinikou je naozaj dobrá. Písala som na tom aj na svojom blogu, hodím sem potom link.

janula18
20. aug 2015

my ideme na nosné mandle 25.9 a že máme so sebou doniesť anesteziologický dotazník, ktorý musí potvrdiť naša mudr, len to neviem násť na ich stránke že aby som si to vytlačila

janka.l
20. aug 2015

my by sme mali ísť v pondelok na nosné mandle (aspoň dúfam, že len nosné, lebo doktor nás ešte nevidel - až zajtra prvýkrát). Ale už som to raz absolvovala s dcérkou. Ráno sme prišli cca o 8.00 a o 16.00 sme išli domov. Nebolo treba prespávať do druhého dňa a celý čas som bola s malou na izbe. Mala vtedy 3 roky a 2 mesiace. A po zákroku nemala žiadne bolesti ani potom sa nesťažovala. Uvidíme ako to zvládne malý. Ten bude mať len 2,5 roka.

pepka29
31. dec 2022

Ahojte. My ideme na príjem teraz v pondelok v utorok budú vyberať nosné mandle. Ako to je? Syn má 7 rokov. Môžem byť pri ňom? Koľko budem musieť si zaplatiť za pobyt a stravu? Môžem byť s ním aj cez noc? Ďakujem