Detská ortopédia Kramáre - zlé skúsenosti

lolita252
29. okt 2014

Moju 9 rocnu dcerku operovali na Kramaroch- ortopedia, dcera mala mat jednoduchu operaciu predkolenia- no nakoniec z toho zostalo 36 stehov. 😠 😠 😠 😠 Ma este niekto taketo zle skusenosti ? Podelte sa o zazitky. Nemocnicu rozhodne neodporucam, zly pristup lekarov a pritomnost neskusenych medikov pri operaciach, vid prilozeny obrazok. Sme z toho velmi nestastní, bojim sa co bude, ked pride dcera do puberty. 😒

anuska74
29. okt 2014

Sťažovať sa ,dať prešetriť, neviem , či sa nedalo nejako inak, ale koleno vyzerá fakt fušersky.

babatkoling
29. okt 2014

Uha, predkolenie, vsak to je jazva do polky stehna a vobec nie je zasita / stiahnuta stehmi ☹ Urcite dat podnet na presetrenie, je mi Tvojej malej luto, ak natrafi na nejake posmievacske decka ☹ Myslim, ze kozmetickou operaciou by sa to dalo 'upratat', zalezi, ci jej to na zaklade presetrenia ponuknu - teda ak najdu pochybenie.
Drzim palce.

mircalla
29. okt 2014

Fuha, ja tiez verim, ze sa to dakou korektivnou operaciu da spravit.....jedine podnet....i ked podla mna je to jedna velka mafia a tieto podnety malokedy uznaju, vzdy sa to dako ututle, jeden lekar kryje druheho, stratia sa zahadne papiera
Ja by som sla az dalej - ,medializacia....toto ich viac vystrasi ako podnet, o ktorom nik nevie....

lady511
29. okt 2014

@lolita252 ahoj ja sa vyjadrím k tomu prístupu lekárov,,my ked sme boli s dcerkou (očné) tak som ostala ako obarené akos a snou bavili a to nemala ani 3 roky,,mala hnis v očku,,,jasné že plakala bolelo ju to,,a ešte aj cudzia ženská,,teda doktorka ktorá sa tak vobec nesprávala začala mi po malej ziapať že "čo reveš? ved to nebolí,pobudíš tu všetky deti,si hysterická" a toto povedala za mojej prítomnosti na čo som jej poevdala akos a to správa,,jasní že dieta ma strach ,,potom jejt am začala ukazovať obrázka či teda vidí na očko,,ukazovala jej čiernobiele obrázky (radiatora,traktora a tak) také veci ktoré maloktoré take male dieta vie,,ked nevedela pvedala ahučala na nu ,,takže som bola sklamanata a vytočená 😒

marcelatje
29. okt 2014

@lolita252 možno by nebolo od veci spomenúť o akú operáciu predkolenia sa pôvodne jednalo a vysvetlenie lekára čo viedlo k súčasnému stavu. Neočakávané komplikácie pri operácii?
Môjmu bratrancovi mali odstrániť 10 cm tenkého črevo, no až po "otvorení" zistili že poškodenie je oveľa vážnejšie ako sa predpokladalo tak odstránili oveľa viac.
Ale čo sa jazvy týka naozaj nevyzerá dobre zošitá 😒 no nie som lekár tak neviem čo sa mohlo stať. Viem len že niektoré jazvy sa zle hoja a ich stav/vzhľad sa zhoršuje no je možná korekcia.

niki101988
29. okt 2014

@lolita252 vyzerá to trošku ako keloidná jazva, asi to bolo aj zle zašité ale treba myslieť na to, že dcéra normálne fungovala aj so zašitou nohou. Ak sa aj potom vybrali stehy tak sa jazva takto roztiahla. Ja som mala po 1cm veľkom znamienku jazvu asi 3,5cm ako sa mi roztiahla, vyriešila to až korekcia

lolita252
autor
1. nov 2014

@lady511 Nuz, je to naozaj nikedy tazke, tak aspon si si urobila obraz.
@babatkoling boli sme na plastike pytat sa ako by sme to mohli riesit. Navstivli sme viacerych odbornikov. Neodporuca sa operacia, rana by zostala este vacsia doknca by sa to uz ani nemuselo zrast. V ruzinove nam lekar povedal, ze on by ju neoperoval ani keby bola jeho dcera.! Saamozrejme v sukromnom centre by nas to vyslo velmi draho, tam nam povedali ze by to rezali po castiach a brali by jej kozu asi zo zadku. Ale nevedia zarucit, ze by sa operacia podarila.
@mircalla kde sa to da medializovat ? porad mi prosim
@babatkoling lekar mi odporucil sedenia u psychologa keby to dcera nezvladala, lenze to je uz navzdy neviem si prestavit ze by brala kvoli tomu lieky alebo chodila na sedenia az do konca zivota, neviem ci s tym dokazeme zit. ☹

lolita252
autor
1. nov 2014

mozno este teraz sa to nejako zvladne, ale co ked bude mat takych 20 rokov a bude si hladat partnera atd...Vraj to koleno uz zostane tak ako je, ziadne blednutie ani nic

lolita252
autor
1. nov 2014

keby to dceru aspon nebolelo, vidiet vlastne dieta trpiet a nevediet mu pomoct. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marcelatje
1. nov 2014

@lolita252 nevieš či s tým dokážete žiť? 😕 Táto veta ma zaráža, je to nepríjemné ale mnohí ľudia žijú s oveľa horšími vecami. Návšteva psychológa nemusí znamenať doživotnú medikamentóznu liečbu, no môže napomôcť tvojej dcérke akceptovať samu seba a to je viac ako akékoľvek lieky. A v prvom rade ti radím aby si sa dala dokopy ty, lebo dcére v takomto stave nemôžeš byť žiadnou oporou 😕

mircalla
1. nov 2014

@lolita252 mozno by som oslovila nejake noviny, markizu....

1evita
27. mar 2015

ani mi nevravte o kramaraoch ja som bola tam operovana pred 35 rokmi slepe crevo a brucho velky jaazva a pan doktor nepodpisany z pupka mi vytekal hnis no hnus a teraz tam nevesta rodila a dalsi hnus skoro zabili maleho aj ju v nej nechali placentu a maleho nechali prenasat na 40 tyzden ju prepustzili z nemocnice ze ma cas asi tak

erika_modra
20. jún 2017

@lolita252 @lolita252 Ahoj, dúfam, že ste už niečo poriešili s kolenom- nejakú plastiku, môžem mi prosím napísať na súkr. mail. : fedor.erika@gmail.com , kto jej spôsobil túto hrôzu?
ďakujem