Dierka/kanálik nad zadočkom

zarmeglab
12. mar 2014

Stretol sa niekto s tym ,že mala dietatko nad zadočkom dierku/kanalik ? poslali nas na chirurgiu mam sa bat ? neviete o čo by mohlo ist ?

satanka1
12. mar 2014

@zarmeglab myslis ako nad ritkou pokracuje ta ciarka tak tam ma dierku?moj maly to ma,ale uzavrete.aj ex to mal.niektori to maju otvorene a moze odtial vychadzat stolica.zabudla som ako sa to vola..nieco so sinusom sa mi zda.

alexia11
12. mar 2014

Sinus pilonidalis, ja som to mala, operacne sa to riesi. Neviem ako u deti, ale mne tam nechqli otvorenu ranu, nakolkomsa to po zasiti nie dobre hoji a zvykne sa to vracat....po operacii som bola doma dva a pol mesiaca, kym sa to zhojilo a zrastlo, ale ja som to aj mala,velke....

zarmeglab
autor
12. mar 2014

nie, to je dalšia dieročka nad zadočkom, zhruba velka ako špendliková hlavička...

gretocka
12. mar 2014

ahoj, moja mala to mala ked sa narodila ale uzavrete, iba taka priehlbinka a rastli jej tam chlpky. Sestricka na novorodeneckom ma na to upozornila a zaroven povedala, ze sa nemam strachovat ale do spravy pediatricke napisala, ze sledovat psycho-motoricky vyvoj. Dodnes som sa nedozvedela, co to je a ake hrozby z toho vyplyvaju - chlpky odtial zmizli a ako rastla, tak sa to trochu este zarovnalo...

alexia11
12. mar 2014

@satanka1 mne tadial stolica nesla, ani som nepocula, ze by sa nieco take dialo cez to.....

alexia11
12. mar 2014
alexia11
12. mar 2014

Inak ano, je to kvoli zarastenym chlpkom, zapali sa to a vznikne otvor,,kadial odteka potom hnis a tak. Zvykne sa to rozrastat do viacerych kanalikov.....

zarmeglab
autor
12. mar 2014

na obrazku to vyzera tak isto,len ma to moj 4 mesacny syn , a tomu nemaju zarastat ake chpky :/

satanka1
12. mar 2014

@zarmeglab moj maly to ma ako konci ciarka na zadku.tam ako to je na tych obrazkoch..nemame s tym absolutne ziadne problemy.
@alexia11 to ze niekomu odtial moze ist aj stolica mi povedali v porodnici.my to mame uzavrete.

alexia11
12. mar 2014

@zarmeglab onimsa tam mozu uz od narodenia nachadzat, niekedy sa hovori, ze to moze vzniknut aj zo zarodku dvojcata, ktore sa nevyvinulo, nakolko bolo hned v zaciatku vstrebane druhym dietatkom a udajne sa to nachadza pri kostrci, ale neviem, ci to tak je....

alexia11
12. mar 2014

@satanka1 hmmm, divne, nakolko som o tom mala dlhsiu debatu s chirurgom, ktory ma operoval a nic take nespimenul a dost som o tom aj citala a nic take som sa nedocitala.....

satanka1
12. mar 2014

@alexia11 mne to bolo tak povedane...uz som sa tym nikdy nezaoberala,kedze s tym nebol problem.

cannella
12. mar 2014

@amadea3 Podľa tohto to má aj moja malá. Zatiaľ som tomu nevenovala väčšiu pozornosť, len som pozerala, že som to ešte u nikoho neverila, ale keďže to má len malinké, tak som to považovala za nedôležité. Som rada, že som pozrela túto tému 😉

mistrall
12. mar 2014

najskor to bude sinus pilonidalis, ako pise @alexia11.. mavaju to najma muzi, chlapci
ale urcite to nema komunikovat s crevom, aby odtial isla stolica..je to zarasteny chlpok, ktory rastie dnu, zataca sa smerom ku kozi, a mechnickym drazdenim moze vzniknut dutinka vyplnena hnisom a vyteka odtial hnis a je to zapalene alebo vznikne z tzv. teratomu (benigny nador v tele, ktory vznika zo zarodocnych buniek embrya (preto tam zasto najdu histologovia aj zuby, chlpy vlasy
u dospelych sa to cele vyoperuje az po krizovu kost a bud zasije alebo necha otvorene..neviem ako u deticiek, ci to sleduju len
ak to nema zapalene a nevyteka odtial nic , asi to budu len sledovat
@zarmeglab

katarinatibi
12. mar 2014

Baby jedna mamicka mi minule pisala co s tym boli u chirurga, treba vylucit napojenie na miechu,...ak je to napojene tak ide o syndrom priputanej miechy, je to hlbsie a kanalikom napojene na miechu. Treba to ist dat pozriet, nech mate klud, lebo symptomy sa zvyknu objavit az okolo tretieho roka.

Symptomy byvaju zhorsene chodenie, strata stability, pripadne chodenie po spickach a inkontinencia (co sa u nasich deti este tazko posudzuje). Ono sa to zhorsuje rastom, kedze je miecha prirastena a nemoze sa spravne vyvijat.
@zarmeglab
@satanka1
@gretocka

amadea3
12. mar 2014

@cannella aj moja to ma 🙂 pokial tam nie su chlpy alebo cudne sfarbena koza, nemusis sa obavat ;)

zarmeglab
autor
12. mar 2014

DALI BY STE TENTO ZAKROK SPRAVIT NA SLOVENSKU ALEBO V ZAHRANICI ?

lucinocka
12. mar 2014

@zarmeglab brta to mal, tiez mu to riesili operacne, dost dlho tam mal obrovsku dieru, az vo velkosti paste, mama mu to cistila, davala gazy a zarastlo to ...odvtedy to nemal

katarinatibi
12. mar 2014

@zarmeglab a kto nevie anglicky?

zarmeglab
autor
12. mar 2014

DAJ SI GOOGLE TRANSLATE-GOOGLE PREKLADAC SKOPPIRUJ A VLOž

alexia11
12. mar 2014

@zarmeglab mne to operovali v BB tu aj zijem, nemala som dovod riesit to inde. Ja by so sa nebala toho zakroku tu na svk. Vpichli mi tam injekciou tu modru latku, aby bolo vidno, kde vsade to je rozrastene ked to otvoria a v pohode to cele vybrali a odvtedy sa mi to nevratilo. Dolezite je vybrat to cele, inak sa to vracia, ak tam co i len kusok ostane.....ja som tam inak nemala ziadne chlpy ani nic take, mala som to obtocene az okolo kostrce, takze mi to vbrali az na kost a pocas opracie doktor skonstatoval, ze podla stavu kostrce som si ju pravdepodobne v minulosti zrejme nejakym padom na zadok nalomila a mohla tam vzniknut krvna zrazeninka, ktora neskor sposobila zapal v tej oblasti a uz sa to len rozrastalo az to vyslo jednym z viacerych kanalikov do von. To bol ten lepsi pripad, nakolko mal kade odtekat hnis. Keby nemal kade odtekat, moze sa vnutri hromadit a sposobit vaznejsie problemy, vratane otrabi krvi, vysokanskych horucok a podobne. Ja som mala po operacii ranu velku cca 12 cm na dlzku, asi 7cm na sirku a do hlbky 4-5cm. Zrastalo sa to ako som pisala dva a pol mesiaca a denne sa to cistilo betadinom, liehom a samozrejme neustale to bolo,prelepene gazou....na pocudovanie to po operacii bolo boleative len kratko, potom to uz nebolelo, len to cistenie bolo neprijemne....

satanka1
12. mar 2014

@mistrall moj maly to ma od narodenia a jeho otec tiez...asi piseme o dvoch rozdielnych veciach.moj maly to ma na tom istom mieste ako ba tych obrazkoch,vyzera to ako dierka ,ale je to normalne uzavrete kozou.v porodnici mi povedali,ze je to nejaky sinus....a to o tej stolici.my sme tam nikdy nemali nejaky zapal,chlpok ani nic take.je to ako kozna priehlbinka.

mistrall
12. mar 2014

@satanka1 hej my asi piseme o roznych veciach 🙂 ale baby hore pisu o sinuse, tak teraz som zmatena..

katkasofi
12. mar 2014

@satanka1 aj môj maly to tak má..mne v pôrodnici nič k tomu nepovedali. Mám to ukázať dr??

satanka1
12. mar 2014

@katkasofi ukaz doktorke...myslim,ze si to vsimli v porodnici,moj to ma aj v karte.Ale teda nie je s
tym co robit.ale ukaz,budes kludnejsia.v nasom pripade vobec o nic nejde.ta ciara od ritky je taka akoby nedokonx
cena..inak nic.

satanka1
12. mar 2014

@mistrall aj mne povedali se je to sinus..mozne je viac typov..

katkasofi
12. mar 2014

@satanka1 kkso táto téma má doplašila... Maly to má ale nad ritkou.. Takú akoby jamku. Ritka myslím čiara už ukončená, potom normálne a potom taká jamka. To je normálne? Som to hovorila hneď v pôrodnici mm a ten že to má aj on...tak teraz neviem..

satanka1
12. mar 2014

@katkasofi moze byt ze to ma po tatovi,aj moj ex to mal (som sa mu smiala,kym som nevedela co to je, ze je nedorobeny) maly to ma po nom.nestresuj nic to nie je.vyzera to ako dierka,ale jed som mu odtiahla polky id seba tak je vidno ze to je zatvorene.iba ako keby jamka.