Hemangióm u bábätka

natasa333
9. dec 2013

ahojte. chcem sa spytat,mate niekto deticky co maju od narodenia hemangiom?? moj syncek to ma od narodenia na licku,zo zaciatku to mal ako popraskane zilky asi 1x1cm teraz ma 3 mesiacky,trosku sa mu to zvacsuje asi ako rastie hrubne a viac cervenie...nasa dr.povedala ze to do roka zmyzne ...no bojim sa ked sa mu to zvacsuje ci je to ozaj tak..rada by som isla na nejake odborne vysetrenie....viete mi niekto poradit kde sa tomu venuju u babatiek??dakujem za kazdu radu,prosim ak ste mali nieco podobne.....

jancurka
9. dec 2013

Ahoj. Moja malá to má pri lakti na rúčke, mala rok a začína sa jej to zmenšovať a je to menej viditeľné . Boli sme s tým u kožnej a vravela, že to zmizne do roka, najneskôr do siedmich.... Treba sledovať,či sa to nezväčšuje. Neboj......

ejmi25
9. dec 2013

Ahoj my sme boli v Blave tento štvrtok zas sledujú nám to máme to na hlavičke na vrchu?"

evelynm
9. dec 2013

@natasa333 , ako dietatu sa mi tiez vytvoril hemangiom, zial narastol do obrovskych rozmerov a cele detstvo som chodila na operacie, aby mi ho odstranovali. Neprajem nikomu... :(
myslim, ze treba velmi pozorne sledovat jeho vyvoj. Ak sa zacne zmensovat, ok, ale ak rastie, treba riesit, nenechat ho velmi prerast, lebo moze zasiahnut napr. ocko, alebo nieco ine.
V Bratislave je pan profesor Brozman, je to uz stary pan, ale myslim, ze este ordinuje, najdi si nanho kontakt na nete. Je to odbornik, urcite ti dobre poradi.
Mojmu synovi sa ako malickemu babatku zacal tiez vytvarat hemangiom pri nosteku - skoro som sa zblaznila od strachu, co ti poviem... Profesor ma ale upokojil. ze to je iny typ, ako som mala ja, pockali sme a zacalo sa to postupne zmensovat. Dnes ma na tom mieste uz len taky minifliacik, akoby stipancek od vcielky 🙂 , ani to nevidno, len ja viem...
Drzim palce.

kikuleenka
9. dec 2013

@natasa333 ahoj, aj nasa Hanka sa s hemangiomom na chrbatiku narodila, sleduju ju v chirurgickej ambulancii MUDr. Babalu na Kramaroch, robili sa kvoli tomu neurologicke vysetrenie, sono brusnych organov a robi sa aj ocne, aby sa zistilo, ci hemangiom nie je aj inde. Nam povedali, ze to postupne mizne do cca 3 - 5 rokov.

natasa333
autor
10. dec 2013

babulky dakujem vam ,skusim pozriet este niekoho na nete...nasa dr.to vobec neriesi,ze to zmyzne,ze to je zbytocna cesta do BA..aj ked mne sa zda ze sa mu to asi o milimetrik zvacsilo od narodenia a tmavne...no bojim sa ☹

ejmi25
10. dec 2013

moja pediatricka tiez povedala ze ma zmiznut ale boli sme na Kramaroch robili nam vsetky vysetrenia a pozajtra ideme dr.Babalovi do Blavy sa bojim co nam povie.

ladyzs
10. dec 2013

@evelynm Prof, Dr.Brozmana tiež poznám z osobnej skúsenosti a tiež len a len odporúčam pokiaľ viem ešte stále robí no v Karlovej Vsy na Vlčom Údolý má súkromnú ambulaciu...

evelynm
10. dec 2013

@natasa333 , uplne chapem tvoj strach... prave preto by som sa zasla poradit. Ono to ozaj moze zmiznut, ale nemas istotu. Skus mu to odfotit a porovnat o nejaky cas, ci sa to zvacsuje, alebo nie. Pri kazdodennom pozorovani ai to tak nemusis uvedomit, ako ked to uvidis s odstupom. Drzim palce.

evelynm
10. dec 2013

@ladyzs , obdivujem ho, vies, kolko on uz ma rokov?? Tak pred osemdesiatkou!

bonnie1
10. dec 2013

moja ma a jej to bledne. ked tvojmu malemu rastie vyhladaj odbornika

opica89
10. dec 2013

aj moj starsi syn to ma ale na hrudi... ma teraz styri roky a minuly rok mu to zacalo blendnut rozmery asi 3,5x4cm mal to uplne bordove... hovoria ze to zmizne do 8mych rokov ale je to individualne ale ta koza sa nevstrebe zevraj bude ina ako ostatna. treba vyskusat odbornikov a na tvaricke je to aj z estetickych dovodov. a jedna tema tu uz je o hemangiomoch poslem ti link a tam sa skus s babami poradit. len to musim najst

lusinda1989
10. dec 2013

@natasa333 ahoj aj moja mala ho ma na chrbatiku od narodenia tak ako pise vyssie treba podstupi ocne, soni bruska a neurologicke vysetrenie a nakoniec cievne. Treba sledovat nasej malej trosku rastol od narodenia okolo 9tich mesiacov sa to zastavilo a od cca 11tich sa zmensuje a straca pod kozu. Treba sledovat a davat pozor aby sa do toho nezaskrablo velmi to potom krvaca a treba to potom vybrat.

ladyzs
10. dec 2013

@evelynm To áno jemu jedinému som verila a keby ešte niečo riešim tak asi sním keďže ešte stále robí 🙂 Je to obdivuhodné, že v takom veku sa mu absolútne netrasú ruky ani nič...

natasa333
autor
14. dec 2013

@evelynm prosim ta ako to tam chodi...som objednana tomu p.brozmanovi,nasla som si ho na nete uz asi nevies kolko sa tam platilo alebo tak...

evelynm
14. dec 2013

@natasa333 , zial, neviem ti poradit, urcite je to inac, ako kedysi. Ja ako dieta som k nemu chodila, ked este pracoval normalne v spitali, so synom som bola za nim pred 10 rokmi na Kramaroch - bezplatne. Drzim palce, verim, ze ti dobre poradi a budem rada, ak mi das vediet.

micha7
14. dec 2013

@natasa333 mojej dcerke sa tiez vytvoril malinky cerveny fliacik tak asi po tyzdny od narodenia....mala ho na chrbatiku...spociatku som si myslela,ze to ma otlacene...ako rastla tak sa jej trosku zväcsil tak asi na 1cm...ono fakt zalezi aky je to typ hemangiomu...... noa dnes ma 17 mesiacov a uz jej skoro vobec nic nevidno... mizne jej to..... 😉

denisafono
14. dec 2013

@natasa333 ked sa Karin narodila mala maly ruzovy fliacik 0,5x0,5cm v oblasti brucha na boku pod rebrami, do 4mesiacov jej to uplne ocervenelo a narastlo na cca 3x2cm je to vypukle a vrastene do tkaniva asi 1,5cm cievne vyzivovane. Okolo 8mesiaca jej to zacalo v strede blednut ale iba trocha teraz je to uz dlho bez zmeny. Boli sme na ocnom, na neurologii, na USG vnutornych organov aj mozgu ale vsetko je ok.Ten typ co ma ona moze totiz narast aj napr na peceni, oblicke...... takze je sledovana. Chirurg nam povedal ze vnutro-to co je pod kozou nezmizne aj keby zmizlo to cervene z povrchu koze a bude to treba chirurgicky odstranit aby to zase nahodou nerastlo dovnutra, ale je lepsie aby to bolo co najmensie na povrchu koly mensej jazve. Rozhodli sme sa este cakat a sledovat ci sa to bude zmensovat a potom uvidime co s tym. Ja mam tiez hemangiom na kolene ale plosny cize nevycnieva mi nad "teren" pokozky a tento typ je mozne odstranit laserom. Informovala som sa ze to robia najblizsie v Rakusku. Ja ho mam ale od narodenia tvarom taky isty iba rastom mojho tela sa zvacsil. Ale mama si pamata ze tvarovo sa vobec nezmenil nie je pravidelny je ako mapa a velky asi 3,5x3,5cm. A iba pre info pri kontrolnom USG obliciek koly hemangiomu jej bol zisteny REN DUPLEX-cize na lavej strane ma dve oblicky. Na vysetreni hemangiomu sme boli u dr. Hornovej - Kramare je to sice gastro ale specializuje sa aj na hemangiomy.

natasa333
autor
15. dec 2013

@denisafono dakujem za info,v stredu ideme s malinkym do ba..uvidime co nam povedia co to vlastne ma..pa

ejprilka
13. nov 2021

@natasa333 dobry den, prosim, ako je to u vas dnes s hemangiomom? Ako ste to poriesili? Dakujem ❤️

natasa333
autor
14. nov 2021

@ejprilka zdravím....synček ma teraz 8 rokov a už nič nevidno,iba zblízka také červené žilky.. ako nám dr.povedal netreba s tým nič robiť,zmizne samé no nie do roka....malému to bolo vidno tak do 5 rokov. A ako aj dieťa rastie menej a menej bolo vidno,pomaly sa to stracalo.