Je povinná preventívna prehliadka zúbkov u detí?

lenocka23
19. apr 2010

Ahojte maminy, pocula som, ze uz je "povinna" preventivna prehliadka zubkov u deti od jedneho roka? Vraj je to podobne ako u dospelych, ak neabsolvujete v roku preventivku, pripadne vykony su hradene.. Viete o tom viac..?

filipal
19. apr 2010

neviem ako je to s tou prvou preventivnou prehliadkou a naslednymi platbami, to si zisti v zdravotnej poistovni, lebo kazda moze mat trosku ine pravidla. a aj kazdy stomatolog k tomu trochu inac pristupuje...
ale mozem ti odporucat ist s dietatom k zubarke cim skor, kym dieta nema problemy. lahsie si zvykne a zoznami sa s prostredim a neziska negativnu skusenost. bude to brat ako hru....

trixi
19. apr 2010

lenocka, aj ja som to pocula a citala, ze prva preventivna zubna prehliadka ma byt u dietata po prvom roku. U mna to je tak, ze to prijali, ked mal uz maly dva roky. Ja ho vezmem so sebou k zubarke, ked pojdem ja a bud ho vezme, alebo mi poradi, ako sa veci maju. Ale ked som sa jej pytala, tak povedala, ze mam cas do septembra, ked bude mat maly 3 roky.

lara1705
23. apr 2010

ahojte, v telke hlasili že prva preventivna prehľadka ma byť už do 2 rokov. ja som bola minuly rok v decembri na preventivnej a chcela som dať aj maleho, ten mal vtedy 1 rok a 4 mesiace ale povedala mi zubarka že je ešte skoro, stači ak pridem ked bude mať 2 roky, že 1 ročne dieťa ešte nevie spolupracovať z lekarom a ked bude mať 2 roky tak to už bude väčšie a bude rozumnejšie. tak čakame . 🙂

somjezibaba
24. apr 2010

lara nezabudnite zubky umyvat a kontroluj mu stav zubov,lebo nasej malej sa zacali kazit zuby pomerne skoro vpedu medzi 1 a 2 a zubarka ku ktorej chodim ja ma znosila ze je to moja vina a ze to sa neda opravit u tak malychdeti lebo neobsedia...tak ja blba som jej uverila a este rok som s tym nic nerobila ,ale ked sme jej nasli dva kazy na hornych stolickach tak so z toho bola zufala,som si hovorila co som to za mater ked jej to tak necham-zuby sme umyvali- tak som sa rozhodla konat a nasla som inu zubarku-som z nej hotova,je super,malej vrta zuby a ona drzi ako hluchy dvere 🙂 🙂 🙂 po kazdej navsteve dostane malu hracku za odmenu ze tak fantasticky sa drzala a vysmiate ideme domov..........este ma pred sebou opravu tychprednych zubkov a sme ok.popytaj sa kamosiek ci poznaju zubara ktory vezme aj deti,totiz nie vsetci zubari su detmi nadseni lebo tam treba bohovsku trpezlivost...........

lara1705
24. apr 2010

somjezibaba, zubky umyvame a kontrolujem pomerne často aj manžel tiež, ten neda na to dopustiť. zatiaľ mame ich v poriadku, žiaden kaz. ta zubarka ku ktorej chodime ja naša dobra znama. môj drobček vlastne už ma 1 rok a 8 mesiacov, takže za chviľu s nim pôjdeme k zubarke. ale diki za radu. si zlata. 🙂

nikka23
24. apr 2010

Ahoj somjezibaba,
chcela by som sa spýtať, odkiaľ si a kam chodíš s malým k zubárke. Mojej malej sa začal robiť povlak na zúbkoch čiernej farby a radšej by som išla s ňou zubárovi/árke, no neviem kam. Nechcem aby mala strach z chodenia k zubárovi. Ďakujem

somjezibaba
24. apr 2010

som od zlatych moraviec,ale k zubarke chodime do levic.tiez som mala strach,ze sa bude bat,ale je to super,mam pocit ze sa tam tesi

juliagregor
24. apr 2010

ahojte,
u zubára som bola so starším synom, ked mal dva roky a s dvojkami, ked mali 20 mesiacov...
najprv ich povozil v kresle, potom starší uplne v pohode, ustaotvoril veľké, no bol uplne perfektný...malí trochu protestovali, musela som trochu pomôcť, ale všetko bez plaču...
dostali hračky a boli spokojní 🙂

ellit
23. mar 2011

Ahojte maminky, date mi radu ako zvladnut prvu navstevu u zubara s 2,5 drobcekom? 🙂

kvojtanikova
23. mar 2011

@ellit slub mu za odmenu nejake prekvapko, povedz mu ze lekarka ho povozi na kresle, vysvetli mu presne co mu bude robit aby sa nebal. u nas to fungovalo, uz teraz sa tesi ked tam pojde zase.

ellit
23. mar 2011

no uz ho pripravujem na cestu do Dracika 🙂 tak lietal a krical ze sa tesi, ale realita bude asi ina 🙂