Mastocytóza a nestrávené zvyšky v stolici dcérky

sisiska
2. okt 2012

Mamičky detičiek s mastocytózou, ozvite sa, prosim, maju vase deticky v stolici nestravene zvysky mrkvy, hrachu alebo inej potravy? Nasa 2,5 rocna dcerka mava v stolici takmer zakazdym nestravenu mrkvu, hrach a dokonca hranolky...moze to mat suvis s mastocytozou alebo to mavaju aj zdrave deticky?

wieruss
2. okt 2012

Uff tak neviem co je ta mastocytoza ale maly mava nestravene zvysky v stolici (mrkva, hrach a pod.) co je myslim z toho ze to riadne nepozuje, nie ??? Ci to je nejaka choroba ??? 😨 Nestras ...

sisiska
autor
2. okt 2012

@wieruss ty mas este maleho drobca, v 10 mesiacoch je ok, ze nestravi mrkvu, hrach, atd. ale ja zistujem, ci je to ok v 2,5 roku...

kris557
2. okt 2012

@sisiska
@wieruss Bože, ja ani neviem, čo je to za chorobu, ale veď to máva aj naša a aj dospelý človek, tiež si myslím, že je to z toho, že sa jedno dostatočne nepožuje 🙂

wieruss
2. okt 2012

@sisiska prepac, len ma to strasne zaskocilo... 😉

sisiska
autor
2. okt 2012

@wieruss v pohode, podla mna u malych deti je to ok, ja len chcem zistit, ci to maju aj vacsie deticky okolo 3 rokov a viac....

sisiska
autor
2. okt 2012

@kris557 ale mava tvoja dcerka nestravenu aj mrkvu?

kris557
2. okt 2012

Jasné normálne akos a vykaká tam má kúsky mrkvy, hrachu, hoci čoho, čo zje Fakt som o takej chorobe nepočula, ale myslím, že je to normálne pokiaľ nemá nejaké veľké problémy s trávením.
@sisiska

sisiska
autor
2. okt 2012

@kris557 a kolko ma rockov? a tu mrkvu tam ma vzdy, ked ju zje alebo len niekedy?

kris557
2. okt 2012

@sisiska má 4 roky 7 mesiacov, ale je fakt, že mrkvu jej nedávam často, lebo máva občas problém sa vykakať tak keď zje nedeľnú polievku a možno v škôlke keď majú, tak je to v solici vidno.

sisiska
autor
2. okt 2012

@kris557 aj ked ju ma postruhanu, ani tak ju nestravi? lebo nasa mala presne rovnako...tiez jej mrkvu velmi nedavam, ale ked ju spapa, tak hned je v stolici...a teda aj postruhanu tam ma..

kris557
2. okt 2012

to neviem, ja jej postúhanú nedávam iba nakrájanú v polievke, alebo keď si ju odkusuje
@sisiska

sisiska
autor
3. okt 2012

mamicky, a nestravene zvysky jablka maju vase deturence tiez v stolici, ked si ho odkusuju? teda ked ho nemaju postruhane?

katren
3. okt 2012

@sisiska to je skor na riesenie problemu s lekarom, nie tu na fore, nie????co na to povedala ona??? nemali ste davat vzorku stolice na rozbor??

sisiska
autor
3. okt 2012

@katren jasne, ze konzultujem aj s lekarom, ale vravela, ze to moze byt aj este nevyvinuty traviaci trakt, ale aj iny problem....cakame na dalsie vysetrenie...

sisiska
autor
4. okt 2012

@kris557 prosim ta, este sa chcem spytat ohladom tych nestravenych zvyskov jedla, stalo sa, ze tvoja dcerka mala v stolici aj nestravene jablko?

kris557
5. okt 2012

@sisiska to som si nevšimla

nathuska
15. máj 2015

Ahoj, moj syn ma tiez mastocytozu, ale stolicu ma normalnu, sem tam aj kusky mrkvy sa najdu 😉

simkasps
16. mar 2016

Prosim vas, u akeho a ake vysetrenie je potrebne na to, Aby zistili mastocytozu? Dakujem.

mia456
17. dec 2016

@simkasps u kozneho a nasledne robia krv a sono. My tym prave prechadzame. ☹

mia456
17. dec 2016

@sisiska mozem sa spytat ako to u vas prebieha? Vidim ze uz je to 3 roky.... vdaka

oxana1212
10. jan 2017

@mia456 ahoj, aj mna by to zaujimalo, ako to u nich prebieha? Vam tiez diagnostikovali mastocytozu?

mia456
10. jan 2017

@oxana1212 ano, doktor to hned identifikoval. Este cakame na vysledky tryptazy tak verim, ze "len" kozna forma. Maly 8m je uplne v pohode keby nemal tie fliaciky. Aj vy mate?

oxana1212
10. jan 2017

@mia456 a tryprazu vam odoberala obvodna lekarka alebo na koznom?
Nam dnes diagnostikovali, este sme neboli na sone brucha a ani na tryptaze.

mia456
11. jan 2017

Pediatricka to nabrala a poslali do labakov Medirex lebo to ani nerobia vsade.