Môže sa preniesť helikobakter?

charlottte
25. júl 2012

Ahojte maminky, chcem vás poprosiť o radu...Moja švagrina ma helikobaktera a vždy ked je v kontakte s mojím synčekom ho bozkáva (aj keď to nemám rada)...preto sa pýtam,môže teraz preniesť toho helikobaktera na môjho syna?Lebo ak je to prenositeľné,tak by som bola nerada keby bola s ním v kontakte...ďakujem za radu

strapco13
25. júl 2012

moze ho preniest a je od nej nezodpovedne, ze je chora a bozkava tvoje dieta a vobec, ak si to nezelas, nema ho co bozkavat, ci je alebo nie je chora

kubkatka
25. júl 2012

samozrejme, ze moze, okamzite jej to zakaz!!! a nemali by ste ju ani navstevovat!!
citujem:
Ako sa dostáva HP do organizmu človeka? Zdrojom infekcie je väčšinou chorý človek alebo niektoré zvieratá (pes, mačka), z ktorých sa infekcia na zdravých jedincov šíri tzv. fekálno-orálnym prenosom, čiže cez ústa do tráviaceho traktu. Je to teda vlastne jedna z tzv. "chorôb špinavých rúk". Prenos infekcie z človeka na človeka je možný podobným spôsobom, (teda napr. použitím neumytého riadu alebo príboru, ale len bezprostredne po infikovanom človeku. Infikovať HP sa môže len človek s nedostatočnou odolnosťou voči
uvedenému mikroorganizmu, za čo je zodpovedný obranný (imunitný) systém organizmu. Prenos HP bozkávaním je podľa najnovších vedeckých štúdií nepravdepodobný. Boli však popísané prípady prenosu infekcie žalúdkovou sondou a gastroskopom.

zuzana17
25. júl 2012

áno, môže ho nakaziť, stačí že sa mu dá napiť z jej pohára, niečo zjesť z jej lyžice alebo bozkom sa helikobakter prenesie aj na dieťa

xenicka13
25. júl 2012

mna nakazil muz 😖 , ale deti nie 🙂

gubcikova
26. júl 2012

helicobakter sa nazýva syndrom špinavých rúk.prenáša sa slinami.naša dcérka ho má.tak sme si dali vziať vzorky aj my.môj muž ho má a moja imunita sa sním popasovala-som zabudla doplniť-každý človek má helicobaktera v tele.u niekoho prepukne u niekoho nie.naše črevá sú pre neho ideálne

lienkabb77
26. júl 2012

helicobakterom sa moze clovek infikovat v priebehu zivota, s vekom sa zvysuje percento infikovanych. Nie u kazdeho sposobi problemy.Prenasa sa fekalne-oralnou cestou, ale taktiez slinami, helicobakter totizto tvori infekcne formy ktore boli najdene v slinach, prenos slinami pri bozkavani je mozny pri bozkavani na usta. doporucujem ti dat malemu vysetrit stolicu, to je nezatazujuci a isty sposob vysetrenia a svagrinej vysvetlit ze helicobakter sposobuje gastritidu, vredy a spolupodiela sa na vzniku rakoviny zaludka. je liecitelny kombinaciou antibiotik

zuzulienka1973
1. aug 2012

Ano moze sa preniest

lusy256
20. mar 2013

Mám 16 rokov a doktorka mi povedala, že mám Helikobaktera ... Chcela by som vedieť, či sa môžu nakaziť moje kamošky keď sa po mne čo i len napijú a či sa to prenáša aj na deti? 😒

pingu1
20. mar 2013

samozrejme

alenka777
20. mar 2013

jasné že áno...

daryba
20. mar 2013

Ano, urcite ho prenesie. Treba ju o tom upovedomit a zamedzit kontaktu. S dietatom vyhladaj lekara a daj urobit testy na pritomnost helikobaktera.

skusenost123
17. jún 2013

Bolo to uz spomenute...helikobakterom sa nakazit od ineho cloveka je velmi neprpavdepodobne, da sa to iba v pripade ze cloveka bozkavat tzv. "jazyckovou" a v pripade ze si dotycna infikovana osoba odgrgne pocas bozku (alebo pred bozkom vratila jedlo a poriadne si nevyplachla ustnu dutinu; velmi pomaha si umyvat zuby po kazdom jedle...najlepsie s antibakterialnou pastou alebo ustnou vodou, napr. Listerine) , co sposobi vyplavenie vnutrotelovych zaludocnych tekutin, ktore sa dostanu do dutiny ustnej a nasledne cez jazyk do ustnej dutiny zdraveho cloveka, a nasledne to traviaceho traktu a tam infikuje zdraveho jedinca...
Pri dostatocnej prevencii, ustnej hygiene a pusinkach na licko sa preniest nedokaze, pretoze sa prenasa len pomocou zaludocnych tekutin (nie dotykom, krvou atd.)
Ak svagrinna vase dieta nebozkava vasnivo ako milenca (bez urazky) nemala by infekcia nastat...avsak ak sa vam to nepaci, mali by ste jej to zakazat...
Co sa tyka liecby, tablety (je viacero druhov, nebudem menovat) dokazu dostatocne potlacit priznaky, aktivitu bakterie a obmedzovanie zivota ktore HP sposobuje...

lubeniatko
19. júl 2014

Chcem sa tu opýtať niekoho či môže dieťa chodiť do škôlky ked ma helikobaktera či môže isť do kolektívu medzi deti

kerberos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz