Opakujúce sa horúčky aj po týždni užívania antibiotík

csina
27. máj 2014

ahojte, hľadám a podobné tu nevidím... prosím o všetky skúsenosti s podobným.... malý mal od minulého utorka horúčky 40-tky, trvali 4 dni.. v podstate už druhý deň horúčok mal nasadený Augmentin pre zvýšené CRP 68... dr. mala podozrenie na zápal uška, horúčky pretrvávali až do piatka, prekladali sme cca každé 4 hodiny paracetamol a brufen, veľmi ťažko sa zrážali, a nešli celkom pod 37°C, potom po poslednom podaní Panadol čípku v piatok ráno ustali... v piatok kontrola CRP 67,8 ... boli sme ešte na ORL, kde lekár vylúčil akýkoľvek ORL zápal... takže sme putovali na interné, kde dr. videla zatiahnutú mandlu, takže záver, angína.... v pondelok sme boli na kontrole u našej pediny, a nič extra sme sa nedozvedeli... len naďalej užívať antb..
dnes, tzn. týždeň od začatia liečby teploty opäť stúpli nad 38°C... v piatok sme mali ísť na kontrolu CRP, ale asi pôjdem už zajtra.. čo by to mohlo byť??? okrem tých teplôt nemal žiadne klinické znaky choroby... predpokladám, že riedka stolica 3x denne je spôsobená antb, dávam preto Biogaiu od začiatku, ale aj tak trochu zhnačkoval.. okolo konečníka má podráždené, dokonca aj na miešku také drobné červené pupienka, hoci po kakaní bol hneď umývaný a natieraný... neviem, či je to len dermatitída, alebo nejaký prejav choroby..
vaše skúsenosti???

milota164
27. máj 2014

my sme mali tiez taketo ze sa nam zopakovali teploty po tyzdni ale ant sme nemali a dr povedala ze bud sa jej to vratilo alebo je to nova choroba...

marcelatje
27. máj 2014

@csina my sme mali 40-ky 2,5 mesiaca... pár dní bolo dobre a potom teplota zasa vyskočila, nezabralo nič. Pár dní po návrate z nemocnice sa vrátila. Žiadne iné príznaky neboli, len riedka stolica. Nepomohlo nič až preliečenie na parazity a homeopatická liečba. Odvtedy máme pokoj a je to už 7 mesiacov 🙂

csina
autor
27. máj 2014

@marcelatje parazity? aj ich nejako skúmali, či má...alebo?

marcelatje
27. máj 2014

@csina lekári mojej dcére nepomohli 2,5 mesiaca. Mala 2x atb ktoré pomohli na 4-5 dní. Radili iba znižovať teplotu čípkami/sirupmi, neriešili pôvod problémov. V nemocnici mi lekárka povedala že nevedia zistiť z čoho to má ale do správy musia niečo napísať. Uzavreli to ako gastroenteritídu zo zmrzliny. Moja malá v živote zmrzlinu nejedla! 😕 Vsadila som na homeopatiu a nám pomohla, takže nie lekári neskúmali nič. Dospelý človek má v tráviacom trakte bežne niekoľko druhov parazitov, niekomu škodia, niekomu nie.

aluchm
27. máj 2014

My sme mali anginu a 11 dni horucky, do toho brusny virus. Mozno by mohla dat dr. pre istotu spravit rozbor stolice. Tiez je dolezite, ci je dobre hydratovany, lebo aj z dehydratacie idu hore teploty. Skore uzdravenie.

evina313
27. máj 2014

no, malemu sa takto nejak prejavoval šarlach...už som to pisala v nejakom príspevku o šarlachu...akonahle prestal brat atb, nastala horučka.tiež mu to prešlo do ucha, dokonca sme boli aj na pohotovosti, že pred 2 - 3 dobral atb na šarlach, či to s uchom nema suvis a lekar že nie. a malo.no des, napokon bol na atb asi 3 x po 10 dnoch a až kardiologička nariadila nasej pediatričke že na šarlach musi brat atb 6 týždnov vkuse. kupodivu, zabralo až toto 😖

kamajka
28. máj 2014

@evina313 ahoj,zaujala ma tvoja odpoved,ospravedlnujem sa zaroven zakladatelke,ze odpoved pre nu nemam:(. Chcem sa spytat,ten sarlach moze byt aj bez teploty? My sme pred piatimi tyzdnami dostali hnisavu anginu,maly mal aj teploty,vybral penicilin,jeden den siel do skoly a bum,zas teplota. Tak spravili vytery- betahemolyticky streptokok,dali nam ceroxim,ten vybral,tyzden bolo relativne dobre a teraz ma zase amoksiklav,,teploty nema ani vyrazky,len zatiahnute hrdlo. Neviem uz ako dalej,bojim sa ze nas posle do nemocnice dr.... uz sa mi to cele nevidi s tym streptokokom,co som citala,tak vraj prave on je povodcom sarlachj. Dakujem.

7zahrad
28. máj 2014

@csina Mononukleoza sa moze takto prejavovat.

csina
autor
28. máj 2014

@7zahrad akym vysetrenim ju zistia? mali ste ju?

7zahrad
28. máj 2014

@csina Treba odber krvi.

evina313
28. máj 2014

@kamajka mne sa zda že z výteru to zistili. a ano, je to streptokok čo ho sposobuje, ale aký druh, neviem. ale na šarlach sa neleži v nemocnici. a neviem ani ako sa to lieči, lebo každemu zabrali atb po 10 dnoch a my ked sme boli na kardiologii, tak lekarka mi povedala, že streptokoka treba liečit atb 6 týždnov.nasa pediatrička stým nesuhlasila, ale napokon mi ich dala na 6 týždnov a ono sa to fakt vyhubilo. takže len vdaka kardiologicke sa z toho dostal 😖 neviem, či mal taku ťažku formu, alebo čo, ale aj s tými prestavkami bral atzb skoro 3 mesiace. po šarlachu treba spravit ekg a moč

evina313
28. máj 2014

@kamajka a nema bodkovaný jazyk ? malý mal a odvtedy vždy ked je niečo, tak v strese kontrolujem jazyk či nema bodky 😀

kamajka
28. máj 2014

V ustach mal vsetko pobodkovane,aj jazyk,aj podnebie,ale uz to nema,len stale je pritomny stretococcus pyogenes:(

aluxka
28. máj 2014

@csina ahoj aj my sme mali podobný problém a zistili nám streptokoka a iné baktérie....takže skús dať spraviť výtery z nosa a hrdla...

csina
autor
28. máj 2014

Dnes opat orl, opat vsetko negat... teploty do 39, odber z krvi negat... neviem, som v koncoch... 😠

7zahrad
28. máj 2014

@csina Odber mocu dajte spravit, kultivaciu.. Celkovy krvny obraz.

dankulenka
28. máj 2014

Ja som mala rovnaký problém, dvoje antibiotiká a okrem vysokej teploty nič. Tak to po týždni ležania v nemocnici uzavreli ako zápal močového mechúra alebo obličiek. Lenže pokiaľ teraz pacient užíva antibiotiká, tak odber moču bude negatívny, krytý antibiotikami. Odber teda treba urobiť týždeň po dobraní antibiotík. A bude vhodné navštíviť aj imunológa, ten robí kompletné krvné testy podrobnejšie, ako od obvodného.

csina
autor
30. máj 2014

dakujem vsetkym za reakcie.,zaver- zial, nemam ziadny, pretoze, co lekar, to nazor, takze nevieme.,kazdopadne dnes dobral 10. den antb., teploty mal do vcera..uvidime, ci sa opat neobjavia

xlucia
31. máj 2015

@csina ahoj. ako ste na tom teraz?

csina
autor
31. máj 2015

@xlucia od spominaneho uz uplynulo vela casu,sme ok ale podobne sme zazili uz viackrat.. Nas Luky je priste nachylnejsi k horuckovym prejavom bez zjavnejsieho symptomu..

katkalubkova
31. máj 2015

@csina rano by som urcite prisla s rannym mocom!!! Pozor na zapal moc. ciest, lekarka nekazala doniest moc???
A mozno by som opat zasla na orl, aby tam nebol zapal stredn. ucha. Ked sa opakuju teploty a neklesaju, moze to byt.
Obcas to drieme aj pri strednom uchu, nam prepichovali ucho min. tyzden, tiez boli neklesajuce teploty, ktore nastali az po navsteve ORL, maleho bolelo lave ucho a zapal bol v pravom uchu!