Pupočná hernia

syrik
22. máj 2015

Ahojte maminky, trápi nás pupocna hernia, ktorá sa zväčšuje.Máme koliky, reflux, kojim aj dokrmujem.Boli sme na chirurgii A doktor povedal, že tam je jediná možnosť - operovať teraz V BA alebo po 3 rokoch. Pokiaľ nerobí problémy, netreba hneď, že tieto hernie málokedy robia problémy, ale že menšie to mať nebude, že jej to takto ostane bez operácie. Teraz som operáciu samozrejme odmietla. Pediatricka hovorila, že deti Z toho vyrastú, čítala som na fórach, že to niektorým zmizlo, chirurg povedal, že to nemôže zmiznúť. Najhoršie je,že ona sa stále puci A jej sa to neskutočne vyduva. Prelepujem jej to.Keď je veľmi kľude, pekne jej to ide do pôvodnej polohy. Neviem, aké máte skúsenosti? Ďakujem

natalym
22. máj 2015

Toto si zistila až potom ako si písala o tom prehýbaní alebo už si to vedela?

syrik
autor
22. máj 2015

@natalym Vedela som to už.Doktorka nerobila paniku, tak som tomu nevenovala pozornosť. Až teraz ma vyplasena poslala na chirurgiu.

plnenapaprika
22. máj 2015

Nasmu sa upravila sama, ked mu prestali koliky(presli sme na ine mlieko). Mal to velke, ale postupne to zmizlo. Na chirurgii dokina ako najdolezitejsie skusala, ci sa mu da pupcek zatlacit prstom naspat dnu, samozrejme, ked bol v klude. A dal sa, takze povedala ze len cakat a neprelepovat. Drzim palce!

janinah
22. máj 2015

my sme na radu pediatra prilepovali mincu obalenú v gázičke a pekne sa upravilo...asi to už máte veľké 😒 ....osobne by som s operáciou akoukoľvek u dieťaťa čakala dokedy sa dá,čím väčší pacient tým lepšie

barnica
22. máj 2015

Náš mal pupočnú herniu a pomihol nám pred kojením alebo do mliečka Nutrilon nutriton a biogaia kvapky tým sa mu upravilo trávenie keďže boli dni kedy mi po kojení grckal prúdom mliečko😯 a na pupček nám dávala pediatrička lapisovú tyčinku a má to krásne teraz ani nič nevidno v pupčeku.☺

syrik
autor
22. máj 2015

Veď toto, V noci len kojim, cez deň dokrmujem.Túto noc po kojeni do rána kŕče, prdkala. Niečo jej vadí. Ale puci sa od narodenia, V pôrodnici mi vraveli, že to je normálne.Po umelom mlieku je to lepšie. Dúfa,, že po kolikach sa to upraví.

bianca
22. máj 2015

my sme lepili a prd to pomohlo.Uz bude mat 7 rokov a zatial sme to neriesili.Niako jej to nevadi a ani ju to priamo neohrozuje tak nevidim dovov.

mimikas
22. máj 2015

Moj mal tiez pupocnu herniu z toho ze mal dost velke koliky a pucil sa. No zmyzlo mu to same. Nam prave detska chirurgicka povedala ze sa hernia zatvori sama (v 80% pripadoch) tak ze detom zosilnie brusne svalstvo a ten otvor sa sam prirodzene uzavrie. U nas sa tak aj stalo a v 10 mesiacoch mal uplne normalny pupok 🙂

rosalia
22. máj 2015

Tiež sme prilepovali,mávala hrozné koliky,cvičili sme aj vojtovku,nakoniec sa to upravilo,asi po dvoch mesiacoch.

jarenka1
11. dec 2016

@syrik ahoj, viem, ze tato diskusia je uz viac ako rok stara, ale mame taky isty problem ako ste mali vy s. Momentalne ma dcera 2,5 mesiaca. Chcem sa ta spytat, ako si riesila koliky, zaberalo nieco? Kedy Vam tie koliky prestali, my s tym bojujeme uz vyse mesiaca. No a kôli kolikam ma mala vyduty pupok, pretoze stale tlaci a puci sa, neexistuje den, aby netlacila. Nic nepomaha ani kvapky ani masaze, iba rektalna rurka. Uz sme z toho zufali, nevieme ako jej pomoct. Ja plne dojcim, vecer ale mala uplne odmieta prsnik, hneva sa odtahuje, napina sa do luku, aj ked mlieka mam dost. Prosim ak u vas nieco zabralo, prosim o radu. Dakujem