Rastový hormón

michaela025
9. feb 2015

Prosim vas ako to funguje cakaju nas odbery a co dalej ? Celiakia vylucena ma 3,6 roka
10kg vyska 90cm

bonaqa2013
9. feb 2015

@michaela025 len tak pre zaujímavosť si pozri rastové grafy detí - a uvidíš či ste taký malý....

maznacik007
9. feb 2015

@michaela025 zatial by som sa vôbec nezaoberala rastovym hormónom co si pisala inde vysledky z endokrinologie su ok ...
na to aby sa zacalo s touto liecbou musia byt splnene viacere podmienky .. tam neni dolezite len kolko meria dcera ale vyska vas oboch ako rodicov a najma progres rastu ... teda rastova krivka ...

najprv budete chodit na endokrinologiu v pol rocnych intervaloch a budu ho len merat a raz rocne urobia testy... a uvidite ako porastie ... zasa neni to uplne taka zla vyska ..

michaela025
autor
9. feb 2015

@bonaqa2013 je nizsia
@maznacik007 tak budeme chodit len stale na krv uz jej 2krat brala vylucila cel.a teraz sa chce zaoberat vyskou bola aj narodena predcastne s malou hmotnostou aj vyskou ja som vysoka 158cm a muz 172 co nas merali tak je malinka aj dr.to povedala

maznacik007
9. feb 2015

no ved uvidis ale ked sa narodila predcasne a ty sama si nizka tak tam vôbec nemusi byt patologia rastu ... a vôbec sa nemusi pristupit k pichaniu rast. hormonu .. to by sa musela zastavit v raste na dobu dlhsiu ako sest mesiacov prip. mat velmi malinko rast. hormonu.

pribinak
9. feb 2015

Mojej kamosky dcerka ma nedostatok rastoveho hormonu, ma 6 rokov a uz rok si picha injekcie, za rok vyrastla 6 cm, co je na ich pomery brutal!!!!
Je fakt velmi drobna, v 3,5 rokoch nemala mozno ani tolko co vy. Picha si 3 mesiace, potom ma pauzu, robia jej odbery a potom si zas picha. Liecbu znasa velmi dobre
Ona sama si uz uvedomuje, ze je velmi malicka, kvoli tomu ma aj odklad do skoly, chce sa oaradit, ale je to tazke, lebo jej je dobre oblecenie tak na 3 roky,

Nenechaj sa znechutit, hormonalna liecba uz nie je to co volo pred 20 rokmi

michaela025
autor
9. feb 2015

@maznacik007 ona nerastie od 1,5 r ta ista vaha a mozno o nieco vyrastla ale moc nie to chcete povedat ze na svoj vek k inym je dobre a vahovo ani nevravim oblecko kupujem na 2rocne a to juli budem mat pomali 4r.
@pribinak uvidime ako dopadne krvny obraz neviem ako to funguje co nas caka co neminie ale riesit to musia ved je ako babatko nepapa chora stale

pribinak
9. feb 2015

@michaela025 oni si každý vecer do nožičky tesne pred spaním pichnu injekciu, majú na to take špeciálne pichacie pero, striedajú pravú a lavu nohu, slečna ma uz 6, tak si to pichá sama, ona to zvláda úplne skvele

Tie oddychové pauzy trvajú 2mesiace a vtedy chodi na kontrolne odbery, okrem rozboru krvi, jej robia aj sono štítnej žľazy

michaela025
autor
9. feb 2015

@pribinak tak este zatial neviem ci budeme mat ten rastovy hormon alebo nie dufam ze nie ale nieco musi mat hadam najdu uz konecne nieco co nam a hlavne malej pomoze

pribinak
9. feb 2015

@michaela025 no ak Vám ho naordinu vôbec sa toho neboj, naši známi na takúto liečbu nedajú dopustiť !
Fakt je to o niečom inom ako pred rokmi a hlavne treba pamätať na to, ze dnes majú dievčatá menštruáciu oveľa skôr ako kedysi a ked dievča dostane menštruáciu uz vyrastie len minimálne

maznacik007
9. feb 2015

@michaela025 moj ma 110 cm a ma cez sest a pol roka ... takze viem co je to male dieta a chodim po endokrinologii uz par rokov...

dolezita je rastova krivka ako dieta rastie ... a ona mala v roku a pol kolko ked sa jej zastavil rast? ak bude mat vysledky na to aby brala rastovy hormon tak jej to daju .. ale tie testy sa robia v nemocnici .... tam sa sleduje ako sa hybe hladina rast. hormonu

ale kludne to moze byt nakoniec len genetika kedze ani vy nie ste vysoka...

maznacik007
9. feb 2015

skor by som riesila prioritne hmotnost lebo ked ma dieta podvyzivu tak nemoze rast.... 😉

michaela025
autor
9. feb 2015

@maznacik007 genetiku jej robili boli dobre vies co nema vpbec napisabe karte kolko mala cm od 1,5 r som nasu pediatricku prosila nech stym nieco robi lebo som vydela ze nerastie a vaha bola dost nizka vraveka ze ona stoho vynde az po kym sim nepresla k inej a ta to teraz riesi hned nas poslala na end. takze az krv nebude dobra pojdeme do nemocnice este na testy prosim ta ako dlho trva doba odberou krvy na endkrinologii
@maznacik007 ved s gastra jej napisala do karty anorexia ale tiez podviziva sa musi nejak riesit nemozem ju prefsa priviazat o postel a krmit ju na silu

maznacik007
9. feb 2015

@michaela025 neviem ako to funguje u vas... u nas ideme na odber a do desat dni nam pride sprava domov aj s odporucaniami .. resp. ak je nieco dolezite volaju ... ja chodim s obomi detmi na endokrinologiu ale s roznymi diagnózami ..
nam tam robili v ramci vstupných vysetreni:
rtg zapastia na urcenie kostneho veku
usg stitnej zlazy
k/rv odbery
merania
potom kontrolu glykemie / najprv na lacno odber potom jest po hodine odber a po dalsej znovu ...

Museli sme doniest zdravotnu kartu so spravami z genetiky, z gastro /mame pozitivne geny na celiakiu ale tu *zatial nema aktivnu/ imunoalergologa /moj mal dost vazne poruchy imunity a alergie bral lieky na to/ kardiológa / lebo mal problem ako babenko a je sledovany/ neurológa lebo odtial ma tiez diagnozu...

co sa tyka chuti do jedla aj mi sme s tym bojovali ...a bojujeme .. ale nedala ti pediatricka nieco nejaky sirup na chut do jedla ... prip. b komplex ... ono sa to da normalne kupit v lekarni ...

michaela025
autor
9. feb 2015

@maznacik007 tak potom vies ske je to tazke ked za cely den zje jeden jogurt ako dnes mi to mala spravila uz som pomali sediva mi sme prvy krat boli na end.a to nam prvy den brala krv na stitnu a este nejske odbery ale vsetko bolo dobre az na protilatky boli nizske poslala nas na gastro aby vylucili celiakiu takze dnes vieme ze ju nema a vsetko bolo dobre tiez chodime na alergologiu kde nam zas nasadila inhalator pol roka brala ribomunil na imunitu ma je dobru nechapem ako ked od toho pol roka uzivania mala 5antibiotik skusali sme uz vseliake vitaminy peritol pikovit a nic varim stale to co ona lubi ale nezje stoho skoro nic ona aj cely den vydrzi bez jedla a poslefnej dobe sa mi zacala pocikavat co nikdy nerobila ako mensia

beatkazvenuse
9. feb 2015

Liecbu rastovym hormonom mamd uspesne za sebou.

michaela025
autor
9. feb 2015

@beatkazvenuse ako to vlastne funguje chcem sa spitat co nas caka a tak... Vdaka za odpoved

beatkazvenuse
9. feb 2015

Pytaj sa. Co chces vediet? U nas bolo ze dcera prestala rast pozor rast sa zastavil na 130cm. Ja meriam 170 manzel 200 cm. Mladsia dcera ju prerastla o 15 cm. Museli sme na geneticke vysetrenie. Rontgen ruky na urcenie veku podla kosti. Gynekologia sono. Gastro. Vsetko bolo ok tak ju zobhrali na tyzden do nemocnice kde hormonami dostali rastovy na nulu a sledovali stupanie. Neviem ako presne bo dceru viac menej utlmili. ppri tomto zistili ze rastovy hormon sa netvori a problem je v hypofize. Takze sme muse,i na magneticku rezonanciu hlavy kde zistili poskodenie hypofizy a az o tomto vsetkom nasadili hormon. Pichala si raz denne tri roky a ma 170 cm. Mladsia ma 178 cm. Chcem ta ale upozornit ze dovodov pre poruchu rastu moze byt strašne vela od genetickych poruch az po .... Vseli co.

beatkazvenuse
9. feb 2015

Pozri stranku rastieme.sk

inull5
10. feb 2015

@michaela025 týmto som si prešla vlani ked mal syn 6 mesiacov.mal horúčku a musel ma hospitalizáciu.nabrali okrem iného aj hormóny stitnej žľazy a hypofyzy a doktorka ked uvidela výsledky tak skoro odpadla.takmer nulové hodnoty.podľa nich mal byť malý nielen psuchomotoricky úplne pozadu,mal byť zakrpateny a mierne retardovany..okamzite chceli robiť MR mozgu ale kvôli infektu nemohli uspavat.okamzite neurolog a endokrinolog.ked ho uvideli tak dali opakovať odber lebo syn mal 8200 g a 72 cm v 6 mesiacoch a vývojovu bol vpredu.odbery boli ok ale rastovy hormon a faktor boli nízke.a on rástol dosť.celý minulý rok som to riešila lebo nikto to nechápal.nakoniec vysvitlo že mal nízke IGF1 kvôli tomu že bol hladný!!! Musel byť minulý rok iba na materskom mlieku kvôli hrubému crevu a teraz v januári už bola ta hodnota v poriadku.je to rambo v 14 mesiacoch ma cez 13 kíl a 83 cm. Ja mám zas opak pri dcére bude mať 4 rokya ma 109 cm a iba necelých 16 kíl.každopádne držím palce.

inull5
10. feb 2015

@michaela025 ak nepapa poriadne tak môže mať nízku hladinu rastoveho hormónu ako to bolo u nas lebo malému mlieko bolo malo ale on zas rástol.kde ste bolo na endokrinologiii?inak trvajú tak 10-14 dni výsledky.

michaela025
autor
11. feb 2015

@inull5 ona malo co zje a rast sa mi zda rovnaky na endo.se boli novembry kde nam len krv zobrala chcela vylucit celialiu na to som cakala do dnes negativne hned nas obj. na dalsiu krv tak som zas zvedava ake vys. nař akaju stale je chora a vysledky usetky dobre nechapem

michaela025
autor
11. feb 2015

@beatkazvenuse tak ja meriam 158 a muz 172cm nie sme vysoky mna ten rast ani nehneva len ta vaha na 3.6socne s vahou 10kg je velmi malo a mozó keby jej pichaju rh pribera a zacne rast

beatkazvenuse
11. feb 2015

@michaela025 na to aby ti poisťovňa schvalila milionovu liečbu rh musí mať indikáciu presne. Tam neexistuje možno začne rásť. najprv musia nájsť príčinu a ak hormon bude riešenie tak ho nasadia. Musíš byť trpezlivá ale v tom zmysle, že budete absolvovať všetky možné až nemožné vyšetrenia. Nám trvalo pomaly rok kým sa zistila porucha.

michaela025
autor
11. feb 2015

@beatkazvenuse ved ja som uz davno chcela necht to pediatricka zacne riesit nedala nna presla som k inej a ta sa do toho pustila lebo vydi ze nieco musi mat a to ze nechce jedavat uz som aj ja zufala ze jej ja nemozem pomoc a stale len cakat na krvne testy a potom to zas dobre vynde a zas krvne testy

inull5
11. feb 2015

@michaela025 poznám chlapčeka rovnako starého ako tvoja ten mal v septembri 87 cm a jeho mamina to vôbec nerieši.o chvíľu bude mať 4 roky a ma este pod 90 cm.10 kg je ozaj strasne malo.

beatkazvenuse
11. feb 2015

@michaela025 nič iné len tlačiť na dr. nech hľadajú a vydržať. Držím palce.

michaela025
autor
11. feb 2015

@inull5 ved ja jej rast nechcem ani riesit len keby vase deti nejedli cely den tak by ste inak rozpravali musi byt niekde chyba aj mi bude mat 4.roky a ma rovnych90cm

inull5
11. feb 2015

@michaela025 ja som to myslela inak že ta jeho mamina to nerieši.myslela som to v tom zmysle že ju to vôbec netrápi že malý nerastie a nepapa..je mi jasné že to je na nervy ak varíš hocičo a ona z toho nepapa nič.treba nechutenstvo riešiť samozrejme.

michaela025
autor
13. feb 2015

@inull5 nechutenstvo uzivala peritol,pikovit vitaminy som kupovala a nic tak maminka by to mala riesit nie je sranda ked dieta neje cely den ako moja krpocka tym mu zlyhat aj organizmi dieta je nervozdne nema silu co sa cudujem ze mala nie je zla

michaela025
autor
25. feb 2015

prosim vas nemate cisla na genetiku to je jedno kde dnes endokrinologicka mi vravela ze sme neskoro objednane ze si mam povolat kde mi nas co najskor zobrali