Sú lepšie kúpele Lúčivná alebo Horný Smokovec?

janula2511
1. mar 2015

Ahojte viete poradit kupele? kde je lepsia diagnostika?dakujem za odpovede

maznacik007
1. mar 2015

v lucivnej diagnostika nie je vôbec /nerobi sa tam/ to su kupele ak chces diagnostiku treba ist do Dolného Smokovca do Srobarovho ustavu.

janula2511
autor
1. mar 2015

@maznacik007 a horny smokovec?

pribinak
1. mar 2015

My sme boli v Smokovci - Srobarov ustav, uprimne? Skoda penazi!! Neurobili nam ziadne navyse testy co nam urobila imunologicka tu v BA, ORL tiez nic navyse, v 4 rokoch nam robili testy na cysticku fibrozu, to robia vsrtkym plosne, naco? To by sme v 4 rokoch uz davno pradavno vedeli.
Maju saunu a bazen, ale musia byt z oddelenia min. 4 deti, to je problem, lebo su chore, maju exeny, maju hento ci tamto, proste neda sa a neda sa a neda sa
Suseda sa nemohla dostat na rehabilitacie, lebo mala okrem skolkarky aj babatko, ktrore sa akurat naucilo chodit, vsetko chytalo a vsade liezlo a to rehabilitacnej vadilo
Ci maju nejake dvd, kde su tie cviky nahrate? Zabudni
Neustale sa tam tocia nejake virozy, infekcie, motaju sa tam cigani z osad, ktorych je tam pozehnane, izby sa nedaju vsade zamknut, lebo co ke bude horiet, za 2 tyzdne sa mali na obed 3x mlete maso, nie som narocna, ale jedlo to je slaba skolska jedalen, doktorky zotalne neochotne, je to nemocnica nie liecebna
Jedna baba s 20 mesacnym deckom mala izbu hned vedla vysetrovne, kde sa robia odbery, tie sa robia o 5.45-6.00, takze ziadne spanie, bufet predrazeny a vybrakovany, sestricky co chytaju deti si po cigarete ani ruky neumyli, pytas sa miestnych sestriciek, ze kde a kedy ide elektricka a ako to je s listkami, oni nevedia, oni nic, potrebujes na 5 min postrazit dieta? No big problem, asi tolko za mna
Jedine co bolo, je pekne upravene okolie

janula2511
autor
1. mar 2015

@pribinak do srobarovho ustavu ani nechcem ist.ma vytriasa uz len stoho nazvu.tak to naozaj skoda penazi.a druhy krat este idete dakde?

pribinak
1. mar 2015

@janula2511 uz len k moru 🙂

ala76
1. mar 2015

ahojte,no ked tak citam tak asi ani my radsej nepojdeme.obvodacka navrhuje pre synceka ist do lucivnej.mala som tam kamosku ale nic pozitivne nato nehovorila a kedze jej maly ochorel tak sa pytala domou a to ju nechceli pustit aby neprisli o prachy samozrejme ju to nezaujimalo proste isla domou ze ona tam s chorym deckom nebude.a ze aj izby su otrasne vsetko je tam stare.

ela_79
1. mar 2015

@janula2511 ak liecenie pre trojrocne dieta Lucivna. Okrem procedur sa paradne vyblazni na ihriskach, takze klimatoterapia zarucena. V Hornom Smokovci je to take male, v areali sa bude nudit a mimo arealu nebude kedy vybehnut pomedzi procedury a spanok. Smokovec by som brala pre vacsie dieta -po procedurach sup na turu ... ja Lucivnu chvalim ale treba si dat zalezat na vybere ubytovania. Napriklad Smrek ma stravu priamo v budove takze na ranajky pekne v papuckach, z ostatnych ld sa treba prejst do jedalne 3x denne. pozri www.tkl.sk
ak potrebujes diagnostiku tak ta je len v ustave v dolnom smokovci., ten nie je ako kupelny dom ale skor ako nemocnica ... horny smokovec a lucivna su kupele.

ela_79
1. mar 2015

@ala76 kedy bola v lucivnej? ved cele kupele presli rekonstrukciou, areal, izby, wellness ...pozri si ich stranky, facebook alebo sa skus inde popytat na lucivnu.... ak tam bola po rekonstrukcii tak asi bola vystresovana z choroby maleho a tak videla vsetko v ciernom.

ala76
1. mar 2015

@ela_79 myslim ze to bolo 2roky do zadu vo febr.

henas
1. mar 2015

@ala76 ahoj bezne tam deti ochoreju.ved to neni samotka.ale su tam dr.ktory ti nasadia liecbu a v pohode.jasnev zmluve je napisane ze nemozes skor odist...ja som tam bola s dcerkou dva roky dozadu...potom o rok a teraz ideme znova a sme spokojni..izby cistw..je to tam fajn..pre deti idealne.nelutujem ani raz co sme tam boli...aj pre mna oddych 😉 pozri si www.tkl.sk a uvidis

janula2511
autor
2. mar 2015

@ela_79 ahoj dakujem ze si napisala.ja by som chcela do limbi.tam je v budove co vsetko?aj nieco pre dieta kde sa vie hrat.a jedalen tam je?alebo osika.ten ale neviem ci funguje.ti si kolko platila na den v smreku?

janula2511
autor
2. mar 2015

@henas ahoj v ktorom hoteli ste boli?

henas
2. mar 2015

@janula2511 smrek...aj teraz tam ideme

rena28
2. mar 2015

Ahojte akurat riesim dilemu ci ist do kupelov Lucivna alebo Horny Smokovec. Uz cakame na schvalanie. Bola som rozhodnuta pre Horny Smokovec ale ako si tak citam reakcie, hmm asi sa skor priklonim k Lucivnej. @janula2511 vy sa kedy chystate a nakolko uz si rozhodnuta kam? 😉

ela_79
2. mar 2015

@janula2511 zalezi ako si narocna, limba je najnizsi standard, doplacas minimum ale kupelna je spolocna na konci chodby .... ranajky, obedy a vecere su v spolocnej jedalni par minut peskomz, ak ides len s jednym dietatom tak sa to da ...

ela_79
2. mar 2015

@janula2511 este dodam ze za limbou je herna ale tam ides len ked je zle pocasie. Si v tatrach tak mas travit maximum casu vonku a dychat cerstvy vzduch.

janula2511
autor
2. mar 2015

@henas a tam sa kolko plati na den?uz mate termin?

janula2511
autor
2. mar 2015

@rena28 ano som rozhodnuta kam.do lucivnej.ja som len dneska odovzdala do poistovne.a tam som napisala ze lucivnu at mi schvalia.termin este neviem ale by som chcela ist sep.oktober.a hotel limba.a vy ako ste na tom?

janula2511
autor
2. mar 2015

@ela_79 vies co niesom narocna.vy ste tam uz boli?

weronika171717
2. mar 2015

@janula2511 ahoj, keď som bola menšia bola som na liečení aj v Hornom Smokovci aj v Lučivnej a teraz pred 2 rokmi bol môj brat v Hornom Smokovci a pred rokom v Lučivnej. Ak môžem poradiť, tak je lepšie ísť do Lučivnej, je to tam krásne prerobené, úžasné prostredie, dá sa tam prechádzať.....proste super.

janula2511
autor
2. mar 2015

@weronika171717 aj mi pojdeme do lucivnej.vela som rozmyslala ktore si vybrat.a v ktorom hoteli ste boli?

weronika171717
2. mar 2015

@janula2511 no ja som bola pred rokmi v smreku ešte keď to nebolo prerobené a brat bol minulý rok v limbe, dobre ste sa rozhodli 🙂 fakt je to tam krásne 🙂

janula2511
autor
2. mar 2015

@weronika11717 a tam v limbe je jedalen?alebo treba prejst inde?a ako je to tam sprcha wc.a ste zdravsi odvtedy?ci vam to nejak pomohlo.

ala76
2. mar 2015

maju aj web.stranku aby som si to mohla pozriet.dakujem

ela_79
2. mar 2015

@janula2511 v limbe jedalen nie je, do lucivnej som chodila ako dieta ja a teraz chodim s detmi ... popozeraj si to tkl.sk, najdes tam vsetko a vyberies si to co ti bude najviac vyhovovat. su tam aj cenniky.

janula2511
autor
17. mar 2015

@henas ahoj v ktorom hoteli si bola ubytovana?

janula2511
autor
17. mar 2015

@janula2511 a kolko si tam platila?

janula2511
autor
30. mar 2015

viete mi poradit ktore ubytovanie si vybrat v lucivnej?a kdo bol v limbe nieco mi napiste o tom.alebo radsej ine si vybrat?

janula2511
autor
4. apr 2015

@ela_79 ahoj vy do ktoreho hotela chodite?

janula2511
autor
16. apr 2015

@rena28 ahoj no mas uz vybrane kupele?rozhodnura?