Vírus ústa, ruka, noha

veronika1982
30. sep 2012

mate niekto skusenost s virusom usta ruka noha. poradte co zaberalo najlepsie a ako dlho to trvalo?zatial sa to prejavuje cervenymi vyrazkami v okoli ust a na dlaniach a chodidlach v niektorych miestach sa uz vytvorili aj pluzgiere.

dankadina
1. okt 2012

iba vela vitaminu b , je to virus prejde to samo a znižovaťteplotu my sme to hned mali dvojmo 🙂

freefamme
6. aug 2013

Juj ano, prave to mame :((( Neda sa s tym nic robit, len pockat. Davame na striedacku paralen a ibuprofen v cipkoch a nutime pit :(*

lenka7477
11. sep 2013

My sme ju práve prekonali, sme v štádiu hojenia- detská choroba a aj ja som ju chytila , jeden deň teplota okolo 38 a na druhý deň pluzgierové vyrážky na dlaniach a chodidlách, syn /10/ mal dokopy asi 5 pupencov a ja stráááášne veľa, prvú noc som ani nespala, mala som aj tabletku proti svrbeniu ZODAC- ale absolútne nezabrala, tak som minula celý fenistil gel, polku alpy a močila som v noci 4 x v ľadovej vode chodidlá aj dlane- no strašné. teraz sme 6 dní od vypuknutia choroby a už máme len tmavofialové fľaky, bude sa to aj šúpať dr. mi predpísala borovú vodu na umývanie a fenistilové kvapky. Už nikdy viac....

janka1912
31. okt 2013

@lenka7477 ide mi o to, ze som tehotna a ci to moze mat nejaky vplyv na babo, ci sa mam bat a riesit do s gynekologom alebo je to ok

lenka7477
31. okt 2013

@janka1912 zavolaj dr. som pozerala že si tehu.

janka1912
31. okt 2013

@lenka7477 sme objednany k detskej, nech urci co to je a potom to budem riesit az to potvrdi, ale je to az poobede a dovtedy ma slahne...

lenka7477
31. okt 2013

ale to radšej zavolaj, lebo to je chytlavé

janka1912
31. okt 2013

@lenka7477 my sa objednavame, takze tam budeme len my a maju aj infekcnu miestnost, takze nemame koho nakazit, akurat tak mna

konopka
30. nov 2013

@janka1912 môžem sa opytať, ako ste dopadli? Som v 9t tehotenstva a tato choroba sa nam objavila v rodine, co na to povafal gynekolog? Dakujem

janka1912
1. dec 2013

@konopka ked som sa pytala pediatricky, tak v mojom tyzdni to uz nebolo nijako nebezpecne, moze to robit problemy v prvom trimestri - co si ty, takze by som urcite kontaktovala lekara

bubatinko
1. dec 2013

noo momentalne s touto chorobou bojujem v nasej rodine ja....v pondelok som bola s malym u lekarky a znama tam sedela s jej syncekom ktorý toto mal... a čo čert nechcel chytila som to práve ja :( ....

lenka7477
16. dec 2013

@bubatinko tiež si tak zle znášala ako ja? Ja som až plakala prvú noc, všetko ma štípalo, svrbelo, sedela som vo vani namočené chodidlá a dlane v ľadovej vode.... dr. na kožnom si to obzerala že je to detská choroba - tak sondovala ako to vyzerá na dospelom- už nikdy viac... 😝 😝 😝

bubatinko
16. dec 2013

@lenka7477 no bolo to príšerné už to dúfam nikdy nezažijem... na nohach som mala len zopar ale na rukach véééľa a dokonca za ušami sa mi porobili a o hrdle ani nehovorím.... odporucam ti kupit si na to Bórovú vodu v lekarni ti ju zarobia a potierat niekolko krat denne mne to pomahalo aj to susilo aj chladilo a fenistil gel som minula 2 tuby :D

lenka7477
16. dec 2013

@bubatinko my sme to už prekonali v septembri, tiež mi kožná predpísala tu borovú vodu ale to už som mala 3 deň a to už sa mi nerobili nové už to bolo OK , bez štípania a svrbenia

katuch30
30. dec 2013

Ahojte dnes nam na Kramaroch potvrdili tuto chorobu :( iba 3xdenne nurofen davat...noc bola u malinkej priserna

leiluska89
4. jan 2014

ahojte,baby. chcem sa opytat,ak ste to mali...nebol problem s varenim a tak....lebo mne sa to vcera zacalo robit na rukach,ma to moja neter....no ja neviem,ci tym nenakazim doma manzela....aj sprchovat sa na intimných miestach sa bojim aby som si tými rukami nieco nezaniesla,je to možné???

mon77
20. júl 2014

... maminky ako dlho sa tie pluzgieriky/pupaky tvorili? Mz to mame dnes 2 den co sme sa vysypali a stale pribudaju ☹
... a este jedna otazka.... babetka co im zliezli nechtiky ... mali tie pupaky aj okolo nechtov? ci je to jedno kde su, nechtiky mozu tak ci tak zliest?
DAKUJEM

magic08
20. júl 2014

@mon77 ahoj, mozem ta poprosit nekuknes do mojho fotoblogu na doto ktore som vcera a snes pridala. Maly je druhy den vysyoany na nozkach a riesim co to moze byt. Ak by si to mohla porovnat s vasimi pupakmi, prip. pridat foto vasich, velmi by mi to pomohlo. Dakujem

mon77
20. júl 2014

@magic08 ahoj, ano, vyzeraju velmi podobne az rovnako ako tie co mame my .... tie co mame na nozickach a zadocku su take ako vase a na chodidlach a prstikoch na rukach ma skor pluzgieriky .... ako ked sa popalis. mame aj 2-3 na jazyku .... vyzeraju ako afty ☹
skusim prihodit aj ja foto pre porovnanie ked sa mi podari odfotit .... maly je ako vystreleny 🙂

magic08
20. júl 2014

@mon77 dakujem za odpoved. Nam sa z toho zacali robit chrasty, tak som zvedava aka bude noc. Ta minula bola hrozna 😝

rukjatko
24. júl 2014

@mon77 @lenka7477 maly si pravdepodobne priniesol tuto chorobu z HR teraz 😝 ☹ nastastie ho to nesvrbi, ale tie naliate vyrazky vyzeraju dost desivo. boli sme aj v nemocnici v sibeniku (40tky horucky) a aj u pediny, ale to este nemal tie pupaciky ... teraz sa mu dost nalievaju na nohach a na rukach, kupeme v hypermangane a davam bekomplex. ako dlho je dieta infekcne, prosim? kedy uz moze ist do kolektivu? pytala som sa mailom aj pediny, ale este neodpovedala. dakujem.

lenka7477
24. júl 2014

@rukjatko no aspoť týždeň by nemal ísť k nikomu , dávaj mu aj fenistilové kvapky , ono sa to vyrúti behom 2-3 dní a potom to schne , všetko sa to ošúpe. A dávaj si aj ty pozor - je to síce detská choroba- ale ako si čítala aj ja som ju lapla a bolo to STRAŠNÉ ☹

rukjatko
24. júl 2014

@lenka7477 dakujem za odpoved 🙂 nastastie to znasa edik statocne, vobec ho to nesvrbi, len teda s ustami mame problem, nic v nich nevidim, ale piaty den mi skoro nic neje ☹ musi to byt niekde na koreni jazyka. ale snad je to uz na ustupe, svinska hnusna choroba 😝 a ano, ratam s tym, ze az buduci tyzden do kolektivu, len som nevedela, ze ci tam je nejaka konkretna faza, ze ked uz prasknu a susia sa tie pupaky, ci je to ok (a netvoria sa nove samozrejme), ze je to uz ok alebo nie.

lenka7477
24. júl 2014

@rukjatko musí sa to vysušiť , potom už môže ísť , ja som v ústach mala až pri mandliach pupáky hnusné dr. na pohotovosti mi dala ATB- a tie na túto chrontu nezaberajú. aj ked som jej ukázala dlane povedala že to mám potničky.... nie každý dr. to správne odhadne, ale to je suer že ho to nesvrbí, ani môj Šimon toho nemal toľko ako ja , ale na kožnom povedala dr. že minimálne 10 dní mimo školy

rukjatko
24. júl 2014

@lenka7477 teraz vecer som uz videla, co ho tak boli - po celom obvode dasna ma same afty chudak ... ruky ma celkom do pohody, len nohy si to odniesli poriadne, ma to aj zacervenane, takze davam aj atb. masticku. jedine dobre na tom vsetkom je, ze ti, co to uz prekonali, ze to uz nikdy nelapnu. diky este raz za odpovede 🙂

lenka7477
25. júl 2014

@rukjatko skoré zotavenie drobčekovi želám 🙂

jika80
25. júl 2014

@rukjatko no žiaľ to môžeš dostať aj viackrát. Moja dcéra a s ňou vždy i ja sme to mali už dvakrát

bibinka379
25. júl 2014

Moj maly to mal asi mesiac nazad.doktorka nam dala fenistylenove k apky,vit.B,C .a tie pluzgieriky potierat liehom z lekarne a y sa vysusovali.do ust sme kupili taky gelik a s tym potierali tie pluzgieriky.maly behal stale holy lebo som zistila ze tam kde mal oblecenie sa mu robi tuez pluzgieriky.do tyzdna to pomizlo.

bibinka379
25. júl 2014

@mon77 moj maly to mal 4-5dni

rukjatko
25. júl 2014

@jika80 to fakt?!?! co som sa docitala, vraj je tam dozivotna imunita ... ty kokso, picne ma 🙄
@bibinka379 nam dala pedina hypermangan na kupanie a imazolovu masticku na susenie 😉