Vojtova metóda s 10 mesačným dieťatkom

juana21
6. mar 2012

najde sa tu niektora z mamiciek ktora zacala cvicit vojtovku prvy krat s 10 mesacnym dietatom?vdaka

danlu
24. mar 2012

Ahoj ja som akurat vcera zacala cvicit s malou vojtovku a bude mat o par dni desat mesiacov a vy mate aky problem? mne sa mala nevie plazit a aj nozicky ma slabe este sa na nich neudrzi
a aj pretacat sa zacala dost neskoro mame slabe svalstvo zatial mame len jeden cvik tak uvidim ako to bude pokracovat

danlu
24. mar 2012

@juana21 radsej to adresujem priamo tebe tak este raz 🙂 ja som akurat vcera zacala cvicit s malou vojtovku a bude mat o par dni desat mesiacov a vy mate aky problem? mne sa mala nevie plazit a aj nozicky ma slabe este sa na nich neudrzi
a aj pretacat sa zacala dost neskoro mame slabe svalstvo zatial mame len jeden cvik tak uvidim ako to bude pokracovat

juana21
autor
24. mar 2012

my tiez prto.len pred par dnami sa postavil.a to ln v postielke.dr nam hovorila ze ma oslabene svalstvo na jednej strane tela.takze budeme cvicit.a ako to zvladate?my sme este necvicili mali sme v piatok ale malinky mal cely den 40 stupnove horucky.

juana21
autor
24. mar 2012

@danlu zabudla som priamo adresovat

danlu
24. mar 2012

@juana21 my sme vlastne zacali len v piatok s fyzioterapeutom a dnes som skusala len ja a zatial bola v pohode ale kedze sme este len na zaciatku a robime len ten prvy cvik ze jej jemne tlacim pod bradavkou a druhou rukou za uskom aby mala rameno polozene na podlozke tak prvy krat velmi plakala ale dnes bola ok aj mam pochybnosti ci to robim dobre ale teraz vecer sme prave s manzelom nechapali ako sa pretacala ona sa vedela len z bruska na chrbatik a dnes pekne aj opacne sa pretacala a do oboch stran tak neviem ci je to nahoda alebo nam to fakt zabera 🙂 tak ona sa este sama nepostavi vobec ☹ chudacik a co je malickemu? drzim palce nech ste cim skor ok 😉

ja.nu.la
24. mar 2012

@danlu
@juana21 držím vám palce s cvičením. Ja cvičím od 3M už máme 15 a najpravdepodobnejšie po najbližšej kontrole reh. lekárky uz nebudeme musieť cvičiť. Vojtová metoda je naozaj prospešná. Tak veľa veľa síl pri cvičení.

niky7
24. mar 2012

ahojky🙂 nahodou som sa zacitala do vaseho fora🙂 no mne sa dcerka narodila v 34. tyzdni a tak sme museli automaticky cvicit vojtovu metodu:ň tearz ma 7 a je z nej veeeeeelka sportovkyna🙂 naozaj musim povedat ze sa jej touto metodou posielnilo svalstvo, a cvicili sme ju najprv raz denne, potom viacero vikov niekolkokrat denne apo roku uz len sem tam🙂 tak aj ked sa vam zda ze babo place, nie je to az take zle🙂 naozaj pri tom posielnujesvaly a hlavne aj plucka, tym ze plače---je to smiesne, ale je to tak! tak vam prajem vela zdaru a vobec nevadi ked deticky zacnu chodit az ked maju napr.1.5 roka, kazde dieta ma individualny vyvoj🙂 nikol

danlu
25. mar 2012

@niky7 dakujeme ved ja to tiez tak beriem ze kazde dieta je ine preto som hned neutekala k lekarovi ked sme sa este nepretacali ale uz nas poslala aj detska lekarka tak nechcem nieco zanedbat este ideme na neurologiu dufam ze vsetko je ok a ak je to naozaj len slabe svalstvo tak budeme postupne cvicit ci uz vojtovku na fitlopte a ked sa jej budeme venovat hadam sa to upravi 🙂

niky7
25. mar 2012

ano posilovanie nemoze nikomu ublizit🙂 nebojte vsetko bude ok🙂 drzim palce🙂 nikol

karolinka117
28. mar 2012

Ahojte, my tiež cvičíme Vojtovku. Malá má 8 mesiacov, tiež sa začala pretáčať neskôr - začiatkom siedmeho mesiaca. Cvičíme dva cviky - neviem ich takto dobre opísať, ale obidva sú naposilnenie chrbátika, lebo ho má vraj oslabený...Malá pri tom riadne kričí, ale dúfam, že to bude účinné 🙂 Ako často cvičíte? Nám tá rehabilitačná sestra kázala 3x denne, ale nie vždy mi to vyjde...Platíte niečo za to, keď vám na rehabilitácii ukážu cvik? My za každú rehabilitáciu 5 EUR.

jankah77
29. mar 2012

Ahoj, my sme prave zacali v stredu, a to mame uz vyse 10 a pol mesiaca. Mame totiz uzasnu 😠 pediatricku, a este uzasnejsiu neurologicku 😠 😠 ...maly ma tortikolis (naklana hlavku napravo), nastastie len slaby, no nikto ma nepocuval (vsimla som si to, ked mal asi 4-5 mes), ze vraj privela citam internet. A neurologicka mi povedala ze to su urcite oci, nech ideme na ocne 😕 ... ale som sa nastvala a sla som na FRO vysetrenie na vlastnu past a dali mi zapravdu. Tak zaciname, v piatok ideme zas za rehab. sestrou.

jankah77
29. mar 2012

@karolinka117 my nic neplatime. Ani za vysetrenie, ani za cvicenie

karolinka117
29. mar 2012

@jankah77 No super, a my 5,- EUR za každé cvičenie - to sme tam asi 10 min. aj s obliekaním a vyzliekaním. Raz mi ukáže cvik sestra a raz si ho precvičím ja a hotovo...a majú zarobené 😢 😢 😢 Ale čert ber prachy, len nech to malej pomôže...

jankah77
29. mar 2012

@karolinka117 ja dufam tiez...uz teraz mame trosku oslabenu jednu stranu. My mame cvicit 2x denne, zatial jeden cvik (na chrbatiku, o otocenou hlavou na bok, tlacit refl. bod pod prsom), od piatku budeme aj na brusku. Inak, my sme boli na rehabku dlhsie, asi 25 min, predcvicila sestricka (po 1x na obe strany po 2min, pauza asi 5 nmin, a potom som cvicila s malym ja).

karolinka117
29. mar 2012

@jankah77 A už lozíte alebo sa staviate na nôžky? Naša malá zatiaľ ani náznak...

jankah77
29. mar 2012

nas sa zacal plazit az ked dovrsil presne 9 mes, asi o 10 dni zacal behat po 4. No na nozky sa zacal stavat asi pred 3 dnami, ale len obcas, a ledva sa vytiahne, aj to len vtedy, ked sa hrudnikom polozi na postel. Proste ako sackove mlieko je nas krpec 😀

jankah77
29. mar 2012

@karolinka117 som ti zabudla priamo adresovat odpoved... 😨 inak, ako znasa vasa mala to cvicenie? Matus place este dobrych 10 minut po cviceni 😔 ale snazim sa ho rozveselit, tak sa neskor zacne tak cez slzicky usmievat.

karolinka117
29. mar 2012

@jankah77 Plače veľmi - už na chodbe sa začína mračiť (normálne si pamätá) a aj tá rehabilitačná sestra jej nie je dvakrát sympatická 🙂 A ona neznáša aj obliekanie, takže ešte to prežiť v tej ambulancii...aj doma mi pri tom plače, ale myslím si, že iba z trucu, lebo dakedy zabudne plakať a začne až po chvíľke 🙂 a dakedy plače celý čas 🙂

jankah77
29. mar 2012

@karolinka117 my sme dnes cvicili vlastne len druhy den, no Matus hned videl co sa chysta, ked som ho rano polozila naheho na kraj stola a spustil tiraaaadu... 😵

jankah77
29. mar 2012

@karolinka117 rozmyslam, ci nepovedat susedom ze cvicime...snad nas neudaju na socialke 😀

karolinka117
2. apr 2012

@jankah77 Dnes sme opäť boli na cvičení-otras. Malá plakala a nemohla sa utíšiť. Nedali nám žiadny nový cvik, vraj len máme ďalej cvičiť tie predošlé...už sme dnes cvičili aj doma - rev na raty 🙂

vierka0
2. apr 2012

my tiez cvicime, uz asi tri mesiace, no musim povedat, ze vzdy po cviceni malej idem umyt dupku pod tecucu vodu, bez ohladu na to, ci si curkla alebo nie, ona to ma totiz rada a zarucene prestane pri tom plakat 🙂

jankah77
2. apr 2012

@karolinka117 si predstav, ze nas krpec uz si pomaly zvyka. Hoci, najprv, ked ho dam na stol a zisti, co sa ide robit, spusti 😠 , ale postupne sa ukludni, a len si pobrukuje. My ideme az po velkej noci, teraz mame cvicit 4x denne jeden cvik 2x2,5min na obe strany. Strasne mi to rozhadzalo den, pomaly ani vonku nestihame chodit, kedze to musim zladit aj s jedenim a vyberanim a nosenim do skolky starsieho krpca.

jankah77
2. apr 2012

@karolinka117 akurat ma stve, ze furt som neista v tom, ci tlacim spravne miesto, teda ten refl. bod. Niekedy mam pocit, ze nie.

juana21
autor
15. apr 2012

@jankah77 presne toto mame aj my.ja som zmenila aj pediatricku,.a co sa tyka cvicenia tiez nic neplatime.sestru mame uplne uzastnu.a maly si tiez zvykol.uz tak strasne neplace.iba ked mu ten sval funguje.trosku.toto aj ja ale sestricka mi povedala ze cvicime super.ale mozem povedat ze odkedy cvicime malicky sa uzastne zlepsil.ale presne takto ako ty to amme aj my.aj to chodenie von vsetko.a co sa tyka susedov.tych som upozornila hned na zaciatku.ale ja mam takych dost prdlych susedov.teda prave dve susedky vedla nas a oproti.neskutocne semetriky

slavenka83
19. apr 2012

mile mamicky,neda mi reagovat na tuto temu.my sme zacali s mali "cvicit" od 4 mesiacov koli tomu ze je drazdive dieta!!!!tak sa vyjadrila neurologicka.najprv bol lakave dieta,potom drazdive... 😒 no nic,sli sme na rehabky a zacali cvicit.rev bol doma neskutocny a vzhladom na to,ze maly mal strasne koliky do konca tretieho mesiaca,tak mne uz dochadzali sily...kazdopadne sme cvicili asi mesiac.teraz ma mozno oznacite za nezodpovednu matku,ale ja som s nim prestala cvicit z vlastnej vole.povedala som,ze nebudem maleho trapit,ked evidentne je uplne v poriadku.totizto som zmenila neurologa,nasla som si ineho,vynikajuceho.povedal,ze maly je uplne v poriadku.tak sme necvicili toho vojta,chodili na kontroly na rehabilitacne a cudujte sa svete,pani fyzioterapeuticka nas chvalila ako sa to zlepsuje,ake vidi pokroky atd..samozrejme som jej klamala,povedala som,ze cvicime pravidelne 🙂 maly ma uz 10 mesiacov a my sa stale tvarime ze cvicime a na rehabkach nas chvalia 🙂 tak sa teraz pytam,naco je toto dobre?v minulosti taketo bludy(prepacte za vyraz) neexistovali a sme tu.a mam silny pocit,ze si nas na tom rehabilitacnom drzia len koli peniazom,ktore dostavaju za kazdeho pacienta.ono,lekari si radi prihravaju malych pacientov.mamicky postrasia bu-bu-bu a dobre vieme,ze kazda matka urobi pre svoje dieta prve aj posledne.a tak svorne chodime po lekaroch,aj ked nemusime a prispievame im do vrecuska peniazkami od poistovni.nehovoriac o tom,ake nasledky to zanecha na nasich detoch.moj syn ma paniku z kazdeho lekara!samozrejme,su aj deti,ktorym tato metoda velmi prospieva,to by som klamala,ak by som tvrdila nieco ine,ale su aj pripady,kedy tam chodia deti uplne zbytocne.bohuziual,moj syncek je ten pripad.dalsi tyzden ideme na kontrolu a chystam sa oznamit,ze uz viac krat neprideme...nech si celeho vojta nechaju,my si budeme uzivat vesele dni bez placu a zbytocneho trapenia 😀

mummy01
19. apr 2012

@slavenka83 uplne s tebou suhlasim 😉 Vojtovka je vhodna nanajvys pre deti s poskodenim mozgu,mozno pre nedonosene deti-ale nie automaticky pre kazde ktore sa narodi skor.Pre deticky ktore mierne zaostavaju alebo maju slabsie svalstvo je mnoho inych hravych cvikov pri ktorych sa zahraju a aj si posilnia svalstvo.Moj syn v 11mesiacoch ani poriadne nesedel,bol drazdive dieta,nervozny,urevany...vojtovku aj nasa pediatricka hned zavrhla,vraj nieje vobec vhodna pre taketo deti pretoze nervozne a podrazdene deti este viac hlavne psychicky zatazuje.Necvicili sme vobec a syn vsetko behom kratkej doby dobehol,dokonca je teraz velmi fyzicky zdatny.

katkaajurko
19. apr 2012

ahojte, nas poslali tiez az teraz na cvicenie - vraj aby rychlejsie dobehol zameskane - ma 9 a pol mesiaca - a plazi sa krasne - ale pretacat sa zacal neskor aj plazit. sediet sedi s oporou sam sa neposadi este - ma oslabene svaly niektore (ma to po mne geneticky) a preto teda "silnie" pomalsie . snazi sa aj stvornozkovat,vie dat nozky pod seba,urobit striesku ,napne sa na rukach ale na styroch sa neudrzi zatial-ale kazdym dnom je evidentne silnejsie mam pocit-v byte za mnou pride vsade kam chce,aj prelezie zrolovanu deku,vankus...

aby som sa dostala k veci - tak nam ukazali dva cviky-na boku s vystretymi a pokrcenymi nohami zatlacit panvovu kost a mal by dvihnut hlavu - ALE on ani jej tam ju ani raz nedvihol a ani doma mi ju proste nedvihne, ked ma zlu naladu -meta sa a snazi sa mi vytrhnut-ked ma dobru-tak zostane lezkat a caka kedy prestanem v klude americana...pritom ju ale dvihnut vie-na obe strany-lebo par krat to spravil-ked mu manzel ukazoval "opicky" ...takze sa pytam- aky ma vyznam to skusat-ked vlastne ten cvik nerobi??? na kontrolu ideme o tyzden..akoze keby aspon jej tam tu hlavu dvihal-myslim,si ze to robim zle-ale nechcel spolupracovat ani tam s rehabilitacnou sestrou...mate niekto takuto skusenost?

inak je vnimavy,uzasny,da tapusky,ukaze na zvieratka,vysmiate pohodove kludne dieta - on bol taky pohodlny proste od narodenia....

slavenka83
19. apr 2012

@mummy01
@katkaajurko presne tak....ako ja vravim lekari,resp. neurologovia(nie vsetci) a rehabilitacne su hraci a nase deti su ping-pongove lopticky.ked zistila lekarka na rehabke ze som zmenila neurologa,hned sa ma pytala ze preco,lebo ona je s tou neurologickou,ku ktorej sme predtym chodili a nas namocila do rehabilitacii,velmi dobra kamaratka

nadenkaaa
19. apr 2012

Ahojte ja som s malym v podstate od narodenia vojtovku cvicila -respektive od jeho 2 tyzdnov ked sme sa vratili z nemocnice kvoli predcasnemu narodeniu ,bol hypotonicky vela krat som si aj poplakala ale cvicila som poctivo vsetko som tomu podriadila nepouzivala osm ziadne choditka neposadzovala osm ho maly bol co najviac zo svojho casu na zemi zaobstarala som si knizku Kiedroňovej Rozvijej se detatko/vynikajuca knizka/ a vysledky sa dostavili maly je v poriadku krasne plazil ,lozi posadil sa ,stavia sa a popri nabytku prejde ,uz sa stavia aj vo volnom priestore takzep odla mna vojtovka urcite ma svoje opodstatnenie 😉 😉 😉
a mne velmi pomahalo ked som si na cvicenie na rhb zobrala kameru a natocila osm si ten cvik a potm som si ho doma pustila a sledovala a snazila sa ho spravit presne ako rhb sestra 😉