1,5 ročná dcérka si udiera hlavu o zem

sisaka666
14. jan 2015

Holky mám 1a pol ročnú dcéru a poslednú dobu sledujem na nej že keď si ju chvíľku nevšímam keď niečo chce, mám tri deti tak vždy sa to nedá, tak si sadne na zem a búcha si hlavu o zem ,dva až tri krát a potom začne plakať asi sa udrie moc alebo o skrinku sa búcha, neviem či to roby aby upútala na seba pozornosť,pri tých starších som sa s tým nestretla,nemáte niekto podobnú skúsenosť že prečo to robí,ďakujem za rady čo s tým

ileas
14. jan 2015

Nas to robil tiez a preslo to casom samo.Deti maju take obdobia.Nic sa neboj

vvia
14. jan 2015

Moja to robila takmer od roka a trvalo to skoro cely dalsi (mozno trosku prehanam, ale niekolko mesiacov urcite) 😀 😀 😀 uz je dobre 😉 ako prislo, tak odislo 😎 cisty truc a vydobijanie si pozornosti.

gooobi
14. jan 2015

robi to, lebo je frustrovana a nevie inak dat najavo svoje emocie. co s tym neporadim, mam len jedno dieta. 😉

damotka
14. jan 2015

Chce prilákať pozornosť, lebo má skúsenosť, že keď je bobenko, tak maminka pomojká. V podstate skúma, či to tak funguje vždy. Takže treba mojkať, ale neľutovať a zdôrazniť, že si to urobila sama. A keď sa dá, treba odpútať. Napr: "Aha, čo som našla!!!"
alebo: " Vieš čo, ja ti niečo prezradím..."
To druhé u nás fungovalo skoro vždy. Akurát som si musela niečo vymyslieť. (piškótka vypije všetko mliečko, kukni)

alysea
14. jan 2015

Moja 16 mesacna to robi tiez,vzdy,ked nevie spracovat emocie - nieco chce a nedovolim jej to,alebo chce aby som isla a ja akurat hned nemozem atd.Uz si aj pusu roztala co sa hodila.Vzdy ju zoberiem a poviem ze to nie je spravne,ze nech pekne ukaze co si prosi a ja jej pomozem.Obcas sa mi podari,ked vidim,ze uz sa to blizi zaujat ju hned tym,ze ukaz co si prosis a ja Ti pomozem a vtedy sa ku mne rozbehne a zacne ma stiskat.Obcas nepomoze nic,ani snaha niekam inam odputat pozornost...proste nic.Inak tiez mi to starsie deti nerobili,takze s tym bojujem premierovo 😀

miku1
14. jan 2015

@sisaka666 Moja mladšia robí presne to isté. Trieska hlavu o všetko čo príde. U nás zaberá to, keď si ju prestanem všímať. Potom sa ukľudní a zase je dobre.

danieli
14. jan 2015

aj nas to robil, raz sa vsak buchol tak silno (na nerovnom prahu), ze sa mu to v hlavicke razom vyjasnilo 😀 my sme tomu nevenovali pozornost (teda v zmysle fukania a lutovania), ja som sa tvarila, ze som nic nevidela, ale samozrejme, ze ako som to zbadala odvadzala som pozornost inam, aha ide nakladne auticko, pozri Muro je hladny a bla bla bla, je to obdobie, ktore prejde, pokial si dieta nezvykne, ze si tym vynuti nadmernu pozornost,
inak poznam jednu skvelu vychovnu vetu (to je vsak uz pre starsie deticky): "Nelez na tu pracku, lebo ak spadnes, este ti nalozim" 😀

amadea3
14. jan 2015

aj moja dcerka (16m) to robi, sledujem to u nej uz cca od roka. ked jej nieco zakazem alebo vezmem z ruk "zakazanu" vec, tak si oplieska hlavu o zem- bud si sadne a 2-3x nou treskne, alebo stoji a plieska hlavou o stenu. Su to celkom slusne rany, podla mna ju to aj boli, lebo vzdy sa rozreve. Nijako ju nelutujem, tvarim sa ze som nic nevidela. A dufam ze to coskoro prejde 🙂

domak2
14. jan 2015

@damotka ze piskotka vypije vsetko mliecko 🙂 To je take mile, ze to aj moju pozornost odputalo 😀

sisaka666
autor
15. jan 2015

Holky ste zlaté dik za každú skúsenosť a radu,