10 mesačné dieťa má biely povlak na jazyku a v ústach. Čo to je?

mamminna
5. máj 2013

Este stale kojim na poziadanie

monikajaco
5. máj 2013

na prst si omotaj cistu gazu namoc do vody v ktorej rozpustis lizicku sody bokarbony .. vody asi tak max pol deci nech to aj citit ze je tam ta soda a pekne povytierat celu pusinku a jazyk .. robievaj pokym nezmizne ...par dni a bude to prec ...ja to mam od dr a zaberalo vzdy ..je to od mliecka alebo ked si pcha nieco spinave do pusinky ..(hracky, rucky )

svetlusska
5. máj 2013

nam na takee veeci lekarka davala diflucan tusim sa to volalo a vzdy pomohlo....len to sme boli mensi teraz to tusim nemamee....

uchom
5. máj 2013

je to prirodzeny povlak co sa robi z mliecka, ktory chrani sliznicu pred bakteriami co sa dostavaju do ustociek ked dieta vsetko olizuje...nic s tym nerob...raz je toho viac raz menej...na jazyku by to malo byt stale....skus to zotriet cistou suchou gazou...malo by to ist lahko dolu......ALE ak ti to nepojde ani ked silnejsie zatlacis alebo po zotreti ti ostavaju cervene flaky tak je to infekcia ,,zabka,, ta sa dezinfikuje fialovou vodickou genciankou ale to by si podla mna pisala ze je dieta mrzute lebo to svrbi a HLAVNE aj ty by si uz mala cervene bradavky.....takze netrap sa zbytocnostami ktore netreba riesit...prajem vela radosti s babatkom

tea333
5. máj 2013

ak sa biely povlak zmyt, odstranit, vytriet, moze to byt od mliecka, ale ak sa zotriet neda, pripadne po zotreti ostane koza podrazdena a cervena tak ide pravdepodobne o zabku, soor. sposobuje ju candida a pomozes si roztokom sody bicarbony alebo gencianovou violetou z lekarne (fialova vodicka) kt budes pusinku vytierat. candida ma rada cukor, ten by si mala obmedzit, rovnako ako pecivo a hlavne by si potom mala liecit aj svoje bradavky

zulina9
8. máj 2013

aj my sme to mali, krpec nechcel ani papkat, dr nam tiez odporucila sodu bikarbonu, pomaha to. 😵

motylik222
6. mar 2015

Ahojte maminky 🙂
Nám sa tiež objavilo v pusinke biele,ja že to je z mliečka sa ešte kojíme
malá má pomaly rôčik...no je dost plačlivá ,ale aj zo zubkov ešte sa nám len prerezávaju nemá ani jeden 😀
tak včera som s nou išla k lekárke a že je to sos či ako mi to povedala...musela niečo obliznut od niekoho
a že fialovou vodičkou potierat...no zbohom ved to bude všetko špinavé fialové a ten pocit dávat jej to do ust ,ešte že mne na prsník neviem neviem 😒niečo iné by som skusila ,či je to dobré tá vodička čo myslíte?!
Ked som potierala pupček sme boli práve aj v nemocnici v Bystrici ,tak sa tam sestričky zhrozili ,že táto vodička sa už sto rokov nepoužíva a že už dávno by mala byt aj stiahnutá z predaja,že kto nám to odporučil dávat ...tak podla toho že či teraz dobré dávat na tu pusku,dakujem zatial za porady 😉

8291
28. mar 2015

Ak je to soor veľmi dobrý je candibene sprey,nastriekaš na vatovu tyčinku a povytieraš pusu,krásne sa to stratí.je volnopredajny.tie gencialky sú tiež dobré ale všetko máš od toho fialové a vyprať to hotová katastrofa

menoruze
27. jún 2016

.