10 mesačný syn zvracal

slavkavan
12. máj 2013

maminy neviete poradiť?
malý má 10 mes., prerezávajú sa zúbky, zatiaľ všetko v norme, práve sa prerezáva štvrtý. asi posledne 2 dni menej papal, aj mliečko nechával a dnes ráno začal pri rannej dávke mlieka vracať, asi po každých 20 min. - dokopy asi 4-krát a zaspal od vyčerpania. teploty nemá ani žiadne iné problémy... môže to byť zo zubov, alebo skôr nejaká viroza? ale ked nemá teplotu, tak neviem...

0550
12. máj 2013

no neviem či zúbky Takto nám sa tlačili tiež zúbky cca pred 2týždnami horné nemal ani teplotu ani hnačku málinko papal ledva 3-4 lyžičky a nakoniec sme prišli k doktorke lebo dostal teplotu asi tak po týždni a mal virozu a aj zúbky dotoho takže stále spinkal bol unavený.A ked to prešlo dalo sa všetko do normálu.Tak by som asi šla len preventívne k DR. lepšie asi ísť a spokojná odísť že mu nič nie je a všetko je OK 😉

zivika
12. máj 2013

@slavkavan mne sa tiez drobec asi okolo roku takto povracal, neviem z coho, ale bolo to jeden den a hotovo...neviem, ci to moze byt zubkami (aj ked sa mi to moc nezda), skor nejaka virozka, teplota nemusi byt...sleduj ho, ak by aj po zobudeni vela vrackal, alebo zacne hnackovat, pripadne mu vyskoci horucka, chod na pohotovost...ked bude po zobudeni v pohode, pripadne si este trosicku pregrcne, nasad dietu, vyluc mlieko (aspon 3 dni) a hlavne dbaj na to, aby pil vela vody, pripadne ak mu davas caj, tak caju a davaj mu casto po troskach, aby nemal v zaludku naraz velky objem...

katkasofi
12. máj 2013

Skôr viroza...my sme tak boli v nemocke s malou. Len zvracala stále. Behni na pohotovosť a tam mu pichnu injekciu. Ak to ani potom neprejde bude musieť na infuzie... U nás to aspoň takto prebiehalo.. Čo vypila alebo zjedla išlo von... Bez horucky a hnaciek. Držím palce. Daj potom vedieť

chryse
12. máj 2013

@slavkavan ahoj, nasa ma sice 2,5 ale v utorok a v stredu mi v noci zvracala, po mlieku, v stredu mala strasne krce, tiez bez teploty. a uz vyzera, ze je ok. Podla mna to moze byt aj z horucav, prehriaty organizmus,,,,,, cez den jedla normalne aj sa hrala

slavkavan
autor
12. máj 2013

dakujem vám 🙂 už sme boli na pohotovosti-doktor tiež asi len hádal, tak uvidíme, ale malý už aspoň začal piť čaj, tak som rada, dám potom vedieť...

zivika
12. máj 2013

@slavkavan neboj, za chvilu bude fit, male deti sa z takychto veci dostanu lahsie ako dospeli 🙂 a neboj, aj keby ti maly cely den nejedol, nic sa nedeje, hlavne nech pije...

slavkavan
autor
12. máj 2013

dakujem za rady aj podporu 🙂malému je už lepšie, už je živý - aj by už povystrájal 🙂 , už negrckal, aj hladný bol a papal, ale predsa ešte jedna otázka- čo mu mám dať papať navečer, aby nebol v noci hladný? teraz dostal len suchý rožtek a hlavne čaj a zjedol aj trocha uvarenej ryže s mrkvou... vopred dakujem

katkasofi
12. máj 2013

@slavkavan asi znova ryžu, mliečne ešte nič. Dufajme ze sa mu to nevráti. Aj dostal inj.? Moja dostala v stredu, štvrtok bolo dobre a v piatok sa to vrátilo :(

slavkavan
autor
12. máj 2013

nie, doktor mu nedal nič, len že nech pije čaj a dietuje...