16-mesačný si buchol hlavu do rohu skrinky

jadranka21
19. okt 2023

Ahojte synček má 16 mesiacov večer sa hral a potom sa postavil a udrel si hlavu do rohu skrinky, keďže už bol večer a bol unavený a mal ísť spať dala som ho spať a hneď zaspal..po údere išiel už plakať ale hneď som si ho zobrala na ruky tak neplakal a potom som ho išla dať spať lebo už mal spať a zaspal. Pamätal si čo sa mu stalo lebo ukazoval na skrinku a búchal do skrinky a potom ukazoval na hlavu. Neviem či sa mám znepokojovať tým že zaspal a išiel spať keď už bol večer a mal ísť už spať a už bol po celom dni unavený. Nezvracal a po úraze pil mliečko z prsníkov.
Na pohotovosť nechcem chodiť a neviem či mám s tým ísť k lekárovi či to nie je blbosť alebo či to môže mať nejaké následky.

Stalo sa vám niečo podobné?
Ďakujem veľmi pekne za rady

bimbina
19. okt 2023

Jasneee , malá sa udrela len do skrinky pod tv presne do hrany . Modrina pod okom bola ako oči. Bude v poriadku, budú ešte horšie zážitky 😊

dzulli1980
19. okt 2023

Treba ho minimálne tých 24 hodín sledovať ... či nebude zvracať, nebude malátny, či má rovnako veľké zrenice ... moja také pády mala, že som bola zrelá na psychiatriu ... za tie roky som si už na to zvykla 😀 ... aj Ty si zvykneš 🙂

barbora0308
19. okt 2023

@jadranka21 moj syn ma tiez 16 mesiacov a taketo udery ma hadam kazdy druhy den, kedze nonstop lieta a staci sekunda nepozornosti 🤦. Ale on sa brutalne udrie, postavi a "leti" dalej...najprv som bola ako ty a mala som obavy, ale potom som si uvedomila, ze to mna zjavne boli viacej ako jeho 😅.
Hlavne, ak sa ti ho podarilo tak rychlo utisit, tak je urcite vsetko v poriadku.

sasesoe
19. okt 2023

@jadranka21 ahoj, tak po uraze hlavy nie je dobre hned davat dieta spat, fakt aspon chvilku ho posledovat, ze ci nebude nejaka reakcia... no cas spat nevratis... v noci ho mozes par krat skontrolovat, nie uplne prebudit, len ci sa zamrvi/zareaguje nejako...pravdepodobne to nic nebude, ale ak by sa objavilo vracanie al nieco, co sa ti fakt nezda, tak ries