17 dňový synček má úplne tmavú zelenú stolicu

luciaone
6. mar 2015

ahojte,
viete mi poradiť? malý ma 17 dni a od začiatku pije Nutrilon Ha 1 z ktorého mal peknu žltu kašovitu stolicu ale začal ju mať dosť hustu a maval koliky tak som zmenila mliečko na Hami ha proti zapche a kolike ale už sa sám ani nevykaká a stolicu ma uplne tmavo zelenu ako špenat...dnes som mu znova dala Nutrilon ha..ale bojim sa zas kolik...lucia

lalinko2010
6. mar 2015

@luciaone ahoj, máš na výber aj BEBU, potom francúzske mlieko, ale meniť by sa malo tak po 2 týžňoch a nie po dvoch dňoch, treba skúsiť, prípadne v DM drogérii kúpiť tiež rôzne mlieka, majú tak aj Nutrilon ale volá sa inak.
treba mu HA mlieko? máte alergie v rodine?

luciaone
autor
6. mar 2015

neviem či mu naozaj treba HA UM to mu dali v nemocnici..bol to utajený porod..no a to mam teraz pokračovať v tom Hami proti zapche aj ked ma z neho uplne špenatovu stolicu?

luciaone
autor
6. mar 2015

čitala som že meniť medzi sebou UM toho istého druhu nie je problem....a Hami je to isté ako Nutrilon kedže výrobca je ten istý..

jedina30
6. mar 2015

Ahoj...treba ist k lekarke,nech pozrie si nema hladovu stolicu..ci pribera,ci mu treba dat probiotika...atd...je toho strasne vela a cez MK to nevyriesis..ma len 17 dni,tak sup k lekarke... 😒

lalinko2010
6. mar 2015

@luciaone oni dávaju také, lebo to sú hypoalergénne mlieka.
hami a nutrilon to isté lebo ten istý výrobca? ale podľa všetkého mu to nesadlo, takže skús iné mlieko, je ich kopec.

jedina30
6. mar 2015

Netreba skusat vsetky mlieka po sebe..chudak maly a travenie..☹ najprv zisti pricinu stolice...

luciaone
autor
6. mar 2015

malinký je jak malý valibučik..🙂 papá stále...a priberá ..doktorka mi poradila aby som zmenila mliečko na nutrilon comfort ale mala som doma hami " comfort" tak som mu dala ten..probiotika som mu tiež nasadila pretým k nutrilonu Ha...a v tom comforte su sučasťou...dávala som mu aj harmančekový čaj do mliečka kedže doteraz mi ho odmietal vo vodičke a aj som skušala espumisan ale ten mu nerobil dobre...tak od dnes mi začal pič fenyklový čajík..tak aspon to sa teším

chmurkaxy
6. mar 2015

@luciaone rozbieha sa mu trávenie,preto sa mení hustota. Ale zelená je hladova stolica, naozaj radšej konzultuj s pediatrickou. Skús kvapky Espumisan alebo Coliprev (spýtaj sa v lekárni,ktoré môžeš dávať skôr) a pomáha ešte s bábätkom cvičiť kruzivymi pohybmi nožičiek na vypratanie,ak má koliky. A pod dozorom čo najviac na brušku 🙂

chmurkaxy
6. mar 2015

@luciaone ozaj,a máva koliky celý deň? Alebo len niektorú časť dňa? A ešte také teplé obklady na bruško nám pomáhali.

natalym
6. mar 2015

@luciaone Na čo mu dávaš tie čajíky, však je to malé babenko ? Toľko vecí si mu už dala.............

luciaone
autor
6. mar 2015

@natalym mne doktorka povedala že mam dávať vela čajiku medzi krmením...babatka na UM potrebuju viac vody.....a tak isto mi kázala davať espumisan...iba tie probiotika som vyskušala sama...a malý papá každé 1,5 -3 hodiny ako kedy 100 ml..tak neviem či to je z hladu..zelená stolica nastala v okamžiku vymeni mliečka...tak preto som mu nasadila zas to povodne

luciaone
autor
6. mar 2015

@chmurkaxy koliky mu už prestali na tomto mliečku akurát tlačí rano a večer na prázdno...ale neplače iba tlačí a nič..

luciaone
autor
6. mar 2015

@chmurkaxy to všetko robím ...aj coliprev mam doma ale ten som mu ešte nenasadila..zatial..lebo je toho ozaj moc naraz..

ichbinich
6. mar 2015

V UM sa mo c nevyznam, ale pokial viem, tak novorodnecom sa dava PRE mliecko... To sa zlozenim najviac poboda materskemu, a moze sa davat tak isto: na poziadanie. Tam nie je obmedzenie, takisto ako pri kojeni nie je obmedzenie... No a potom teda nemusis davat ziadne ine tekutiny, ziaden caj, ani vodu.
Inak pozor, fenykel moze niektorych babatkam to travenie nastartovat tak, ze ich prave z toho fenyklu boli brusko!
Inak ak mu robilo to prve mliecko dobre, tak ostan pri nom. A na koliky, ako pisala @chmurkaxy: masaz, cvicit s nohami, teple oblady, najlepsie vrecko s ceresnovymi kostkami, zohriat a dat na brusko.

chmurkaxy
6. mar 2015

@luciaone trošku nech sa zastabilizuje a bude dobre 🙂 každým dňom lepšie (aj keď hlások bude mať silnejší 🙂 držím päste! A nech si na seba rýchlo zvyknete!

chmurkaxy
6. mar 2015

@luciaone a neplatia,keď mu dáš nejaké lieciky /vitamíny? Synovec napr. mal bolesti bruška po Vigantole. Môj malý nie,ten ho zvládol V pohode. Že vi nemá problém s tým (sú napr. Kvapky Baby-D od Jamiesonu). Ale pokojne to môže byť len tým,že sa mu vyvíja trávenie, sleduj ho a verím,že sa to zlepší!

jul11
6. mar 2015

@luciaone inak ja mam info,ze po Nutrilone byva zelena stolica. hladova zelena byva skor pri kojeni a pri umelych mliekach vie byt zelena aj ked dietatko prospieva. drzte sa!

selena2
6. mar 2015

Ahoj,moja dcérka pila skoro od narodenia Bebu Ha a po nej mala zelenú stolicu.Je to spôsobené mliekom a je to vysvetlené aj na balení. 🙂

koniarova
6. mar 2015

@luciaone Zelená stolica po UM je úplne normálna. Nedávaj mu čaje ani vody. Nemáš čo riešiť. Nestresuj.

koniarova
6. mar 2015

@selena2 Presne. Je to na balení jasne napísané. Keď čítam komenty, že "hladová stolica" ide ma šľak trafiť.

mabika
6. mar 2015

Caj uplne vynechaj, ked uz mas pocit ze ho treba nalievat aj mimo mlieko, tak len vodu. Bylinky nie su ziadna sranda pre tak maly organizmus.
A zelena stolica teda hladova ozaj nemusi byt, moje dieta (sice kojene) malo bez priciny prvych 6m strasne casto zelenu stolicu a priberalo ukazkovo. Dr povedala neriesit, ked prospieva a nema problem a aj to potom preslo.
Masiruj brucho, nechavaj lezat na bruchu a pod...

ena70
6. mar 2015

moj ked pil BEBU HA tak tiez mal zelenu stolicu, a tam to aj pisali ze po Bebe je zelena.Ale sa cudujem ze mu davas cajiky. ja som takemu malému babatku ziadny cajik nedavala: Sak ma len 17 dni, to by som mu ani mlieko nemenila, ved chudak maly tolke zmeny!! Moj maval tiez koliky do 3 mesiacov....hadam si nastudovala ze deti mavaju 3-mesacne koliky, to je bezne. a chlapci este viac. vzdy to u môjho zacalo vecer okolo 19.00 a reval aj dve hodky. proste to tak je. aj sme brusko masirovali, davali olejceky, masticky. proste to tak je. a nekojene deti duplom. mlieko si mu menit nemala. ja som malému davala stale Bebu hypoalergennu, lebo sme alergici. nakoniec aj tak maly ma sennu nadchu po mne. aj ked mal hypoalergenne mlieko... A hladovu zelenu stolicu mavaju kojene deti...ked si proste nevedia potiahnut to zadne mlieko, su trosku lenivsie, lebo zadne ide pomalsie...ony potiahnu len predne a hotovo. Mala si mu nechat to mlieko ake mal z nemocnice.

luciaone
autor
6. mar 2015

@ena70 takže ako som už písala vyššie mne doktorka prizvukovala že deti na UM musia vela piť vodičky alebo čajíku...a to aby som zmenila mliečko mi tiež povedala doktorka ...že to predpisuju tak v nemocnici..podla toho s akým dílerom maju zmluvu....a inak ako som tiež písala vyššie som sa už vratila dnes ráno k predošlemu mlieku Nutrilon ha a okamžite začal malý kakať zas na žlto..tak že tá zelená stolica bola iba Hami pre citlivé bruško...

ena70
6. mar 2015

@luciaone pocuj ja som svojho syna nekojila, od narodenia bol na UM a takémuto malinkému som mu vôbec cajiky nedavala!!! zacala som davat ale ovela neskor, ked uz bol trosku vacsi, ale netusim kedy, lebo dnes ma uz 12 rokov 😀 ....a ked plakal pocas koliky, kupili sme masticky pri bolestiach bruska, aj od kamosky som dostala taky olejcek, a brusko sme masirovali. ale davat 17dnove dietatu takuto zmesku ako si mu naordinovala ty, to je trosku primoc. este nema uplne silne crievka a ty uz toto....von nie je tak horuco aby musel medzi mlieckom pit cajik, na toto tiez mysli. moj bol len na mliecku a dokonca sme si pisali do bloku kedy papal a kedy kakal 😀 ...ale caj sme davali az v lete....

luciaone
autor
6. mar 2015

@ena70 to mu naordinovala doktorka....a nie ja..lebo deti velmi suší ževraj po UM ...a ked mu nedam čajík tak pýta jesť a pri UM by mal mať trošku disciplinu....a na tom čajiku je napísane od 1, týždna ..a pred tým čo som mala dievčatko tak tej to super zaberalo na prdíky aj mala redšiu stolicu po fenyklovom čajiku...nemala som potom žiadne problemy....

bianca
6. mar 2015

@luciaone v prvom rade striedanie mlieka bez porady s lekarom a obzvlast u tak maleho baba je velmi zle.Zelena stolica pri papani umeleho mlieka je vdaka zelezu v mlieku a to je v poriadku.Zial aj koliky su uplne bezne a normalne.Z toho sa proste musi vyrast.Mozes dat cajik vhodny podla mesiaca alebo pediatricka moze predpisat kvapky Sab siplex alebo espumissan no aj tak sa to proste musi len prezit.Casom sa naucis ako bojovat