2,5 ročnému synčekovi z predkožky vyteká tuhý hnis

viki_izakova
6. feb 2022

Ahojte mamičky idem si kvam po radu ktoré ste to zažili alebo máte niečo podobné za sebou lebo ešte teraz sa veľmi bojím. Mam 2,5 ročného synčeka a od narodenia mu predkožku sťahujem dolu a vždy mu to cistim od nečistoty. Lenže teraz keď som to zas robila tak ako som mu stiahla predkozku, tak ešte nižšie kde sa mi už stiahnuť nedalo bol hnis. Ktorý som vytlačila lenže na to začal môj Marecek veľmi plakať a boleho to tak som stým prestala ale ešte by mu z toho išlo. Ihneď som mu pipik natrela celý zvnútra z mastickou fungicidid. Manžel mi povedal ze je to hnis lenže ja neviem z čoho prosím vás pekne ženy, mamičky z čoho to môže bit a je to hlavne vážne? Ja mam taky strach ze sa až trasiem. Vždy som si dala záležať na jeho pipiku aby pod predkožkou mal vyčistené a teraz toto ma . Zajtra chcem volať našej doktorke len do vtedy chcem vedieť viac aj od vVás. Za každú radu a správu vám ďakujem

judit47
6. feb 2022

Nieje to hnis.

Ak to bolo biele je to smegma vytvara aa na lepsie stahovanie predkozky.

mimi3008
6. feb 2022

@viki_izakova Nas mal take nieco, ked mal 1,5 roka. Ale myslim, ze to nebude hnis (v nasom pripade nebol), ale smegma, taky biely maz. Pipik bol cerveny a miestami opuchnuty. Robili sme niekolko krat za den sedave kupele v harmanceku, vytlacala som to von a osetrovala lokalne Detolom. Za 2 dni bol pokoj

nikpa
6. feb 2022

@viki_izakova od narodenia mu predkožku stahujes až dolu?? Nič mu nemáš sťahovať. Treba mu ho umývať pod tečúcou vodou a nechať predkožku nech sa sama odlepuje ako má, maximálne len požmolit medzi prstami aby sa okraje uvoľnili pokiaľ to ide.

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@nikpa ja robím tak ako mi naša lekárka vraví nič sama od seba od narodenia môjho dieťaťa nerobím.

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@judit47 a ako to môžem vytlačiť keď to synčeka boli ?

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@mimi3008 takže stým nemusím ísť ku urologovi ? A mam zavolať lekárke ci nemusím prosím vás?

mimi3008
6. feb 2022

@viki_izakova no tak aj cez bolest. Snazila som sa ho nejak odputat a kolko slo, na viac krat. Ked to vyslo vsetko, zacervenanie a opuch zmizol

deniska14
6. feb 2022

Ist k urologovi pozrie sa na to nasmu stiahol uplne na doraz vycistil a macali sme v harmanceku niekolko dni

mimi3008
6. feb 2022

@viki_izakova ja som mala mala v plane, ze prvy den skusim osetrovat doma, ak sa to v druhy den nezlepsi, tak zavolam, ale zlepsilo sa a v treti den nic nebolo. Ale tie sedave kupele aj 4x denne a niekolkokrat denne vytlacanie, pred aj po vytlacani Dettol

nikpa
6. feb 2022

@viki_izakova doktorka ti kázala od narodenia sťahovať predkožku až dole? Všade kážu nestahovat, preto sa mi to nezdá. A ani si to neviem predstaviť ako mu dokážes takému malemu stiahnuť predkožku, nemá ju zalepenu? Mám dvoch chlapcov, ani jednému som nič nestahovala, len som veľmi jeme akoby pomasirovala medzi prstami pod vodou. Jednému už ide krásne celá pretiahnuť, žiadny problém nikdy nemal.

mimi3008
6. feb 2022

@nikpa pediatri aj urologovia su v tomto dost nejednotni...niektori kazu nestahovat, ini zas stahovat skoro, dalsi od roka....

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@nikpa nie nemá môj syn červené a nerozumiem prečo mňa tu kazes keď ja riešim nie ako mam sťahovať predkozku ale čo môjmu synovi išlo z predkožky

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@mimi3008 presne tak

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@mimi3008 dobre ďakujem pekne od zajtra tak asi aj ja začnem len budem informovať lekárku

mimi3008
6. feb 2022

@viki_izakova skore uzdravenie prajem syncekovi

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@mimi3008 ďakujem vám aspoň troska som kľudnejšia

nikpa
6. feb 2022

@viki_izakova nemusíš sa ocapovat, chcela som len poradit, či nerobíš niečo prečo sa mu tam ten hnis robí. Rozum káže riešit hlavne príčinu aby sa to už neopakovalo a hnis sa viac netvoril. Ale rob si čo chceš, tvoje dieťa.

tindal82
6. feb 2022

@nikpa 🙈🙈🙈🙈🙈

kozova87
6. feb 2022

Ahoj,uvar repikovy caj a vystriekaj mu to so striekackou aspon trikrat denne,aj u nas to tak bolo mozno si mu to troska moc urobila a spravila sa mu trhlina,za tri dni to bude ok,neboj

didi2102
6. feb 2022

@viki_izakova smegma určite aj môj to mal v tom veku ,vždy na slipkach,raz viac ráz menej ,nerobila som nič prešlo to

viki_izakova
autor
6. feb 2022

@didi2102 ale jemu to samo nevyteka ja som si všimla ze pod predkoskou kde už som viac sa nedostala mal také biele a keď som sa toho dotkla začalo z toho vyteká také tuhe biele a syna to veľmi bolelo a ešte to tam ma len som už nemohla robiť lebo veľmi plakal

qwer2019
6. feb 2022

@nikpa neviem, čím to je, ale ja som tiež synovi sťahovala, tiež mi to doktorka kázala. Teraz ma syn 1,5r. Teraz mu tak raz za týždeň. Ale ako bábätku som mu to mala pravidelne.

hariet
6. feb 2022

@viki_izakova len je dost mozne, ze si mu to sposobila ty tym zbytocnym stahovanim od narodenia. 🙈 Ta predkozka tam ma svoj vyznam, stahovat to urcite od narodenia netreba. Precitaj si nieco relevantne o tom. Hlavne stare doktorky maju taketo predpotopne nazory, aj mojmu malemu sa to pokusila stiahnut ked mal cca 6 mesiacov, skoro ma tam porazilo.

didi2102
6. feb 2022

@viki_izakova že niekedy sa to nahromadí a môže sa urobiť kúsok zápal,treba to uvoľniť , neviem no hlavne mu to už nechytaj a choď ku dr ,moja pediatrická napr povedala že nestahovat predložku

mila06
6. feb 2022

@viki_izakova Tak ja by som isto konzultovala lekarku ak by tam stale bol daky hnis, alebo co nech sa pozrie. A napriklad nam kazal pediater stahovat az od roka co som pravidelne robila skoro kazdy vecer pri kupani, lenze pride mi to ako keby z jedneho dna na druhy sa uz stiahnut vobec tolko neda ako predtym, teraz ma dva roky a neviem ci riesit s lekarom ci cakat, tiez som trochu vyklepana...no dake kortikoidy davat zatial nechem... si viem predstavit ake pocity mas ty a hlavne ked nevies ako to riesit dalej, v tvojom pripade uvidis ako to bude mat zajtra. Drzim palce

kozova87
7. feb 2022

@mila06 vyskušajti "Pinda" krem aj Pinda kupel je,urcite mu to nedajte rezat,moj maly to mal tiez tak ,ze zrazu to neslo,tento krem som nasla na nete a pekne to postupne zasa islo

maminkadeticiek
7. feb 2022

Velmi sa ti cudujem,ze mas vobec "odvahu"ist sa radit ohladom predkozky na taketo forum.To mozes rovno zacat o nekoneci,ockovani a podobne.Ak by sa mi nezdalo co ide synovi z predkozky tak uz som u pediatricky.Treba mu to dat na poriadok.Mojmu da to dialo tesne pred uplnym pretiahnutim v 2 rokoch.Potom sa pokozka uplne pretiahla,vycistili sme to a mame uplny pokoj.

mila06
7. feb 2022

@kozova87 dakujem, skusim, ukludnila si ma.