2 mesačné bábo a šiesta choroba. S čím znížiť horúčku?

ika30
30. aug 2012

Ahojte babenky, mám 2 mesačné dievčatko, od včera má teplotu 38.6, boli sme dnes u lekárky, vyšetrila ju, že je ok, urobila jej CRP má ho 8, tak že jej len máme robiť studené zábaly na zníženie tej horúčky, povedala, že to bude asi 6 choroba(((dávame zábaly ,ale teplota neklesá, poradte mi ako u takého malého drobca znížiť teplotu?Ďakujem za každú radu...)))

sisaha
30. aug 2012

@ika30 paralenovy čipok kazdych 6 hodin podla vahy (pripadne polovicu z neho)

ika30
autor
30. aug 2012

ahoj sisaha a môže sa davať aj takému malému bábu, niekde som čítala, že nie...

angellinka
30. aug 2012

pri 6.chorobe su este vyssie horucky.Zobrala jej moc?U dievcat su caste zapaly moc ciest,mame s tym skusenosti.Pri 6.chorobe mas horucky 39 a viac na 4 den teplota klesne,a dieta sa vysype.Alebo nejaka viroza,uvidis ako sa to prejavi do 3 dni,mam na mysli sopel,kasel.Drzim palce 😉

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka9898
30. aug 2012

@ika30 ano moze sa davam polovicka cipky🙂

ika30
autor
30. aug 2012

babenky dala som jej studený zábal a teplota ešte vyššia38.9, manžel išiel do lekárne kúpiť čipky, tak skúsim polovicu...uvidíme čo bude v noci...držte palce)

renatka100
30. aug 2012

@ika30 aj my sme to prekonali ale ked mala nasa rok. Tri dni teplota 40. Pri tak malom dietatku je nezodpovedne ze ta doktorka poslala domov bez vybavenia - bez potrebnych liekov na znizenie teploty. moze dostat febrilne krce pri tak vysokej teplote. Budte v pohotovosti keby sa zacalo dieta triast alebo malo ine priznaky ihned chodte na pohotovost kde mozu ordinovat aj silnejsie lieky ako paralen, take ti ani v lekarni nedaju bez predpisu. A doktorku by som menila.

andrejka1974
30. aug 2012

my sme mali 40 horucky a nam neklesali po cipkoch vobec a tak sme skoncili v nemocnici mala mala problem so srdieckom tak to nechceli risknut davali nam infuzie chladiace az potom na 4 den sa vysypala a teplota konecne zmizla mne inac lekarka radi ak su vysoke teploty tak mozes davat na striedacku kazde 4 hodiny nurofenovy a potom paralenovy cipok

aduskatt
30. aug 2012

@ika30 ja by som urco nedavala paralen tak malemu, ale je to na tebe.......skor vela vela tekutin a zabaly..........

reanda
30. aug 2012

38,6 zas nie je na babatko az taka hrozna horucka, ja by som nezrazala, to moze len skomplikovat a predlzit chorobu.. a ako sa mala chova? je nejaka apaticka? alebo moc place? moja dcera mala horucku 39, ale vyzerala uplne v pohode, ako keby jej nic nebolo, akurat hlavu mala vzadu horucu..ja som jej nic nedavala, ani doktorka nevravela o zrazani horucky.. a preslo jej to a nic sa nestalo
a davaj jej casto pit

ellit
30. aug 2012

moze polovicu cipku paralen pre deticky ale pozor pri tych krcoch. Babatko sa nesmie prevazat, ale musi sa volat sanitka. Ale tie hrozia pri vyssich horuckach a su ohranicene vekom od 6 mesiacov do 5 rokov vraj, neboj, zvladnete to. Precitaj si kludne toto Ak by sa vam nedarilo udrzat teplotu pod 38.5 aj napriek zabalom a lieku, musite ist k lekarovi.

ika30
autor
31. aug 2012

ďakujem babenky, malej zabral zemiak priložený na chodidlá, davali sme aj zabaly, a nakoniec sme ešte dali polovicu čípku paralenu, takže dnes je už lepšie...)))