21 mesačné dieťa má už dva týždne hnačku

romana03
8. mar 2015

Mile mamicky, idem si k vam po radu bo uz som z toho zufala. Nas maly 21mes syncek ma uz 2tyz hnacky. Uz nam robili 2x vyter aj odber stolice a vsetko ok. Skusili sme mnozstvo liekov na hnacky aj domace recepty ako cucoriedky,horka coko,banany,mrkva,ryzovy odvar atd no nic nepomaha...
je pravda,ze je to uz o cosi lepsie na zaciatku kakal aj 10x za den teraz tak 5x ale stale je to vela. Davam aj probiortika Biogaja. Myslite,ze by to mohlo byt zubkami? Uz ma vsetky chybaju iba 5ky ale pri ziadnych zuboch sme nemali taketo problemy.
Dakujem za rady a postrehy zo zivota 😉

mirreckall
8. mar 2015

u nás zabralo vysadiť všetko, čo obsahuje mlieko a upravilo sa to po 3 týždňoch, iba na 2x denne...a uvidíme, čo bude ďalej... u nás po posledných hnačkách objavila alergia na mlieko ako blesk z jasného neba :(

trgypadl
8. mar 2015

@romana03 smectu ste skusali?

romana03
autor
8. mar 2015

No on mlieko pije iba sunar ako UM. A sem tam daky jogurt tak neviem ci to moze byt tym... uz som aj nad celiakiou rozmyslala... neviem ozaj.

Ano aj smectu sme skusali a nic aj hylak aj enterol....

trgypadl
8. mar 2015

@romana03 kym je hnacka obmedzit mliecne vyrobky,a tu smectu ste uzivali ako dlho a kolkokrat za den?

fopka
8. mar 2015

@romana03 ahoj, moj hnackoval 9 dni, ale to mal brusnu virozu, dostavalli sme sa z toho tazko, pretoze moj mály je doslova maniak na mlieko a jogurty...bolo mu tazko vysvetlit, ze zrazu mliecko nemoze, co samozrejme situaciu len zhorsovalo.... u nas nezabrali ziadne probiotika ani smecta ani nic podobne, len vela, vela bananov, ryze a mrkvy. Samozrejme, ako naschval je problem to do dietata dostat - dobrovolne nasilu. A u nas je to bezne, ze ked idu zubky, tak kaka aj 4 - 5 za den, redsie, ale zase nie vodove, to je rozdiel.

jana_eyre
8. mar 2015

@romana03 presne v rovnakom obdobi mal moj syn taku castu stolicu /asi 5x denne/.. pil tiez sunar a prestala som mu vyvarat flasky, tak som zmenila mlieko a znova zacala vyvarat, nakoniec sa mu to upravilo.. ale neviem ci to bolo tym, len som to skusala ked uz dietne upravy nezaberali..

romana03
autor
8. mar 2015

@trgypadl smectu sme uzivali asi 3-4dni a podla navodu uz neviem asi 3x ale bol problem so smectou malemu sa hnusila velmi ju nechcel pit tak sme dali ten enterol a hylak.

romana03
autor
8. mar 2015

@fopka my pijeme len to UM a jogurty ozaj neje dnes jedol prvy po asi tyzdni.
banany zje aj 3 za den a nic, ryza tiez nic a mrkvu velmi nechce...
neviem my sme zatial u zubkov nemali ziadne taketo problemy a dr dava tiez kazdy den ine vysvetlenie a inu liecbu a len skusa a skusa :-/

romana03
autor
8. mar 2015

@jana_eyre ja uz flasky davno nevyvaram no mozno teda skusim... a neviem ci menit aj mlieko ci nie. On ho pije iba vecer 120ml a sem tam v noci/rano