3,5 ročné dieťa sa cez deň pocikáva

mecirovajana
7. nov 2016

ahojte priatelia..chcela by som sa opytat je este okrem mna nejaka maminka co sa jej dieta pocikava aj ked ma 3,5roka?uz zacinam byt zufala..maly nenosi plienku rok len v noci a stale sa mi bud pocika alebo si cvrkne do trenok ked sa opytam ci mu treba cikat a vidim ze treba odpovie ze netreba a za chvilku sa pocika alebo cvrkne..a ked ho nasili dam na serblik chyti hysak.skusala som po dobrom po zlom vysvetlujem mu to stale tvari sa ze rozumie aj povie ze kde sa cika ze sa nepocika ze sa vypyta a nic☹..tak neviem ako dalej ci este pockat alebo lekara navstivit..ako ma par dni takycj ze si sam da dole trenky a sadne na serblik no takych je malo.do skolky mo ho nezobrali pre malo miesta.tak ho mam doma..neviem si predstsvit ako by to bolo potom v skolke.dakujem za radi

aknasus
7. nov 2016

Ahoj. Máme podobný problém, ale už u 4 ročného dieťaťa a robí presne to, čo tvoj malý. V noci jej dávam plienku a vždy ju má pocikanú. Viem, že niektorým deťom to s tým nočným pomočovaním dlhšie trvá, to by som neriešila, ale už ma začína "žrať" to, že to nemá pod kontrolou cez deň. Tiež bez toho, že by nemala mokré nohavičky (viac alebo menej) nejde na wc. Pred polrokom som bola za pediatrom a povedal mi, nech počkám do 4 rokov. Volala som vtedy dokonca na Kramáre do nefrologickej ambulancie a tiež mi povedali, že ešte je čas a že mám dodržiavať enuretický režim, t.j. dávať piť naraz max. 1 dcl, pred spaním nepiť 2 hodiny, napomínať na chodenie na wc... Aktuálne sme odniesli moč na vyšetrenie a máme výmenný lístok na tú nefrologiu, kde jej vraj skontrolujú sonom močový mechúr, či je všetko v poriadku. Čo viem, tak môžeme byť viacero príčin. Buď sa dieťaťu tvorí z dôvodu nedostatku nejakého hormonu veľa moču (dá sa to liečiť hormónmi - liekmi), preto sa pocikáva, alebo sa mu nedostatočne vyprázdni močový mechúr, alebo má oslabené senzory, ktoré sledujú naplnenie mechúra a pod. No, uvidíme. Sama som zvedavá.

mattkapd
7. nov 2016

Mne osobne sa to stavalo do 9tich rokov..vybrali mi nosne mandle a odvtedy to prestalo..

ivettte
7. nov 2016

Mala sa pocikavala v noci do 6 treba ist na nefrologiu mali sme lieky a pitny rezim.Nam to pomohlo uz sedem mesiacov suche noci

mecirovajana
autor
7. nov 2016

dakujem za radu ale v noci plienky este neriesim riesim pocikavamie cez den

lindsey
7. nov 2016

Dobre zajst aj za psychologom

sabina1975
7. nov 2016

@mecirovajana ahoj dcera 3 roky mala podobny problem ale s kakanim mala21 mesiacov ked sa sama odplienkovala a 25 ked nemala plienky ani v noci len kakala do plienky motivovali sme ju nalepkami v obchode si vybrala nalepky jedny obycajne a jedny 3D obycajne si nalepila za kazde pisanie a tie krasne trblietave cakali v zazuvke ked sa jej podari vykakat a po dvoch tyzdnoch to prislo ze skusi a podarilo sa odvtedy 2 mesiace nema plienku vobec

citronius
26. jan 2017

@aknasus ahoj, pomohlo vám niečo? my máme ten istý problém, som zúfalá, každý deň má min. 3x mokré gate

mecirovajana
autor
26. jan 2017

ahoj nechcem to zakryknut ale od 10.1 sa zacal pytat..7.1mal 3,5roka tak snad nam to vydrzi a uz sa nebudeme pocikavat.ako sem tam sa stane ze si cvrkne ale konecneeeee sa pyta alebo ide sa..tak asi len vydrzat ja neviem ale som rada ze to mame sa sebou..drzim palce

mecirovajana
autor
26. jan 2017

PS:boli sme uz aj u lekara kontrolovala mu moč cize asi len vydrzat a caakat ajked je to o nervy

citronius
26. jan 2017

@mecirovajana držím palce ako ste dosiahli, že sa začal pýtať? Naša nie a nie začať a to už mala 3,5 roka

citronius
26. jan 2017

@aknasus ahoj, ako ste dopadli? možno dáš nejakú dobrú radu

mecirovajana
autor
26. jan 2017

ja ani neviem proste ja uz zufalo som mu vysvetlovala ze ma to nebavi ho stale prezliekat tak sa musel sam zacat prezliekat.a hovorievala som mu ze som s toho smutna..a ze ci chce smutnu mamu..ale podla mna to prislo tak samo od seba..a mala vobec sa nepyta?do skolky chodi?moj nechodi preto mi lekarka hovorila ze potrebuje kolektiv aby videl aj som mu hovorievala v skolke sa ti budi smiat ..ze mne je to jedno ty sa budes hambit no vsetmo mozne sme skusali a hlavne moje nervy..a na mala ako ?vobec sa nevypyta len pocika?

citronius
28. jan 2017

@mecirovajana chodí do škôlky, väčšinou je to tak, že sa popýta ked už má mokro v nohavičkách aj dnes doma sa to stalo 3x

mecirovajana
autor
29. jan 2017

chapem..ja som chcela vyskusat psychlogicku ak by sa ho nezmenilo kym pojde skolky..aj lekarka mi to odporucila ci nema.nahodou nejaky blok..a.moč ste jej davali skontrolovat?ale asi je to jen tou pohodlnostou nasich deti...tak uvidim ako budeme.pokracovat dalej mi ci bude aj v skolke pokracovat v pytani

citronius
30. jan 2017

@mecirovajana my sme boli aj u psychologičky aj na nefrológii a všetko je o.k, akurát je to živšie dieťa, už neviem čo mám vyskúšať, je mi z toho niekedy do plaču

mecirovajana
autor
30. jan 2017

fuha tak potom asi len vydrzat.presne viem ako sa citis ja som plakavala ci uz po veceroch ked spal alebo uz od zufalstva aj pred nim a dokolecka.len vysvetlovala ze uz staci ze vsetko ovlada ako a kde sa cika a preco necika tam kam ma no desne obdobie som rada ze ho snad mame za sebou..drzim palce ..toto by ma.zaujimalo ako a kedy sa potom zacne pytat napiste mi..najhorsie bolo ze nikto v mojom okoli nemal takyto problem a ja som sa uz aj hambila aka som neschopna matka..a co vsetko ste skusali???a ako reagujes.ked sa pocika?

citronius
5. feb 2017

@mecirovajana ahoj, skúšala som všetko čo sa len dá, odmeny, nálepky atd, reagujem tak, že väčšinou sa snažím byť kľudná, aj ked to je tažké, ale vyjadrím nespokojnosť

mecirovajana
autor
5. feb 2017

presne toto som aj ja skusala..v zufalstve som pred nim uz aj plakavala..ale proste to preslo zo dna na den...a este stale.sa nepyta?

citronius
5. feb 2017

nie, nepýta, ja myslím, že je to obdobie vzdoru alebo čo

andisko
5. feb 2017

@citronius
@mecirovajana netrapte sa, mamy. to nikto nepochopi, kto nemal take dieta. nas sa tiez pocikaval cez den dlho. tiez vykakat sa inde ako do plienky trvalo dlhsie ako dlho. na cikanie som pritlacila, ze ked uz chapal, o co ide, tak som mu zobrala oblubenu hracku a dala mu ju, az ked sa vycikal do nocnika/na wc. ked sa zas pocikal, zas dalsiu som zobrala atd. na kakanie toto nezaberalo :D hlavne... kazde dieta ja ine, na jedneho zaberie to, na ineho ono. ale ziadna mama by sa nemala citit divne, ked jej dieta nerobi to, co ostatne! to vam chcem napisat. ved do 18tky plienky hadam mat nebudu. vzchopte sa a drzte sa, zeny! 🙂

mecirovajana
autor
5. feb 2017

andrisko asi tak.. moj sa zacal pytat v januari tak snad to mame za sebou..ale aj hracky som skusala brat.dokonca som mu zobrala vianocny darcek co chcel a nezabralo ..nevadilo mu to proste to prislo naozaj samo

mecirovajana
autor
5. feb 2017

@citronius
juj tak potom asi len cakat..skuste vydrzat do tych 4rokov ako tu niekto pisal..ale presne takyto pocit som mala aj ja ze mi to robil naschval a este sa tomu smial..pisete priebezne postupne ako pokracujete

janahri
4. máj 2017

moja má 3,5 roka, pocikava sa mi, noc neriesim, to ma plienku...Dnes ucka V škôlke mi hovori, že nech to už riešim s pediatrickou. Ale ja mám pocit, že ona proste len tak sa pocika, lebo chce. je to na nervy, keď 5x za deň mokré gatky, rifle, sukna, vsetko... Tiež som ešte za to, že počkám pol roka. Napr.v sobotu sme boli na chate U kamaratov, boli sme aj na malej túre A vôbec celý deň sa nepocikala... Škôlku miluje, aj ucitelky, doma sme na ňu dobry, rodina funguje... Možno je až prehnane múdra alebo to proste neriesi... alebo sa aj len ospravedlnujem... ozvem sa po case, že čo sme s tým robili alebo či sa to nejak vyvinulo.... A ako.

citronius
4. máj 2017

u nás sa to celkom zlepšilo, dá sa povedať samo ad seba, len to nechcem urieknuť

zzuzzik
4. máj 2017

Skus ho odmenovat, za kazdy den nepocikania pekna nalepka. Deti miluju odmeny.

zzuzzik
4. máj 2017

Aaa prepac skusala si, no nic. Nevadi ma este len 3,5 roka. Skus vydrzat este. Niektore deticky musia k tomu troska dozriet.

patris771
13. feb 2019

Ahoj moju dcerku som naucila uz v dvoch rokoch chodit cikat tak ze som ju nedavala na nocnik ale rovno na WC so sedakom MINNI.Ked pekne sedela a bola som pri nej prisunula som jej maly stolcek s jej oblubenymi hrackami a hrala sa a pekne sa vycikala spolocne sme si zatlieskali.

patris771
13. feb 2019

Ahoj moj nazor je taky ak cez den nema plienku a v noci ano tak ho to myli.Lebo si mysli ze moze cikat.Ak ty mozem poradit ja mam velmi dobru skusenost s treningovymi nohavickami.Vysvedlila som je ze je uz velke dievca a plienky nosia male babatka a nohavicky velke dievcata.

tulipan3310
13. feb 2019

Ja len chcem povedat ze to poznam sesternica to robila az do 9 rokov a skole bolo to iste a este sa aj pokakavala

est_saga
3. máj 2020

@mattkapd ahoj, toto je uz dost starý príspevok, ale možem sa opýtať, aky to malo súvis? Dcerka sa mi aj pocikava, aj ma problem s nosnými mandlami. Dakujem pekne