7-mesačne bábätko má problémy s kakaním

vanesaszakalova
21. jan 2024

Ahojte milé mamičky a budúce mamičky😇. Potrebovala by som sa popýtať mam 7 mesačne bábätko a má problémy z kakaním má veľmi tvrdú stolicu ale už aj prikrmujeme 2 mesiace mal už aj mrkvu petržlen cuketu brokolicu zemiačik mäsko morčacie/kuracie jogurty od Nestlé keksikove lenže posledné dni mi veľmi ťažko kaka s prepáčením. Neviete čo by mohlo pomôcť na to ? Akú zeleninu či ovocie vynechať či niečo zmeniť na jedalníčku?

barus26
21. jan 2024

@vanesaszakalova to si musíš ty odsledovať, ktorá potravina mu vadi. A pije dosť vody ? Do hotového prikrmu pridavas aj olej? A rozhodne v 7. mesiacoch by som vynechala nestlé keksikove jogurty. Treba dávať len biely kvalitný jogurt, ak by nechcel tak zamiešať do neho trošku ovocnej výživy

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@barus26 tie Nestlé keksikove jogurty nejako škodia či? Pretože to je určené pre 6 mesacne deti píšu tam že to aj na kosti má to vytamin C a D preto by som mu ich chcela dávať lenže všade čítam že netreba to dávať a ja stále hľadám odpoveď že prečo kvôli čomu

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@barus26 Áno pije aj počas prikrmu dávam čaj, pije mi čaj sunar jablkový od 6 mesiacov to je. Áno dávam olej buď slnečnica alebo olivový,

beata_k
21. jan 2024

@vanesaszakalova Ved sami cukor do nej pchas. Podla mna ju z toho zapeka.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@beata_k teraz myslíš ten čaj či tie jogurty?

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@beata_k pretože ja keď zarábam ten čaj dávam 100ml vody ako je na návode a je tam určené dávať 2 kávové lyžičky čaju ale ja dávam len jednu čiže ho má taky trosku osladený

barus26
21. jan 2024

@vanesaszakalova aj jogurty aj cukor. Najlepšie dať pit len čistu vodu a k jogurtom som sa už vyjadrila 🙂

beata_k
21. jan 2024

@vanesaszakalova Aj caj aj jogut. A nema to nic spolocne s cajom a jogurtom. Skus si precitat zlozenie. Budes nemilo prekvapena. To, ze je nieco pre babatka, neznamena, ze je to zdrave.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@barus26 čistú vodu mi piť nechce grca z toho čiže jedine čo môžem dávať je ten čaj pretože ináč by bol smädný takže som aspoň takto rada že mi pije ten čaj

vanesaszakalova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

Neviem ako mam vážiť prikrm lebo viem že dieťa má spapat max 150g 200g prikrm a bojím sa toho ze on toho spapa aj viacej a preto je zapekany

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@beata_k ako môžem vedieť koľko prikrmu mu dávam? Lebo ja keď mu varím on mi spapa celú misku potom mi nechce ani mlieko aj keď prejde 4 hodiny nechce mliečko sme na UM. A podla mňa ho môže aj z toho zapekat že toľko toho spapa pretože ja mu odkrojim z mäsa 3 4 kocky celý petržlen nakrájam na kocky a dám variť do toho olej keď je prikrm hotový začala som používať olivový lenže neviem či ja niekde z tými prikrmami robím chybu alebo mu dávam veľmi veľa a potom ho zapeka lebo on mi spapa celú misku zapije čajom a je najedeny aj 4 hodiny a niekedy ani mlieko nechce a ide spať včera to tak spravil. Teraz dávam o 11:00 ovocie a okolo 15:00 alebo 14:00 ma obed . Lenže neviem či nerobím niečo ja zle a preto nevie kakat

t1nusa
21. jan 2024

@vanesaszakalova v prvom rade sa zameraj na ZDRAVÉ stravovanie - žiadne osladené čaje, skôr feniklový, harmančekový… jogurty čisto biele pripadne s ovocím, ale to už baby písali vyššie… nevieš ako odvazit prikrm? to čo je za hlúposť, normálne naložíš do misky a odvážiš pred a po jedení a zistíš koľko ti spapá a budeš mať prehľad… pridaj viac tekutín, pripadne potraviny ako cuketa, hruška, slivka atď

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@t1nusa ale kde to mam odvážiť ten prikrm na váhe či ako

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@t1nusa ale on mi spapa celú misku on mi tam vôbec nič nenechá ja mu spravím plnú misku a celé to spapa a odvážiť neviem ako to mam odvážiť nemám takú váhu na grami alebo na prikrm a vôbec ani neviem či vlastne takú aj niekde zoženiem

januska12323
21. jan 2024

Hocikde zoženieš váhu, robíš si srandu? 7 mesačné žiadne sladké jogurty nepotrebuje. Zelenina, ovocie, mäso, mlieko, čistý jogurt.

beata_k
21. jan 2024

A na co vazit? Som v zivote dvom detom jedine jedlo neodvazila. Kolko zjedli, tolko zjedli. Este aby som im jedlo odopierala.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@beata_k nehovorím že mu chcem odopierat jedlo . Lenže on mal dojčenskú koliku mame aj nutrilon colics preto sa bojím že môže byť zapekany z toho veľa prikrmu alebo niečo.

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@januska12323 výživa je tiež sladká aj kupovaná tiež sú tam nejaké tie cukry

skumavka
21. jan 2024

@vanesaszakalova pridaj do prikrmu ovsené vlocky, najlepšie aj s vodou v ktorej sa varili/ alebo ich pridaj priamo k ostatným surovinam do toho naparovacieho mixéra ak ho používaš

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@skumavka a to pomôže na tú stolicu?

barus26
21. jan 2024

@vanesaszakalova detske ovocné výživy sú aj bez pridaného cukru.. A napríklad zarad tu slivku- ta je dobrá na kakanie

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@barus26 skúsim ďakujem

zuzuliennka1
21. jan 2024

hlavne vyrad prosim ta ten granulovany "caj" a keksy. caj urob klasicky, zalej vodou, vychladnut, nesladit
a na chrumkanie som synovi kupovala nesolene kukuricne chrumky

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@zuzuliennka1 to je aký čaj klasicky

zuzuliennka1
21. jan 2024

@vanesaszakalova no normalne vo vreckach alebo sypany, zaliat horucou vodou, napr. taketo

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@zuzuliennka1 také som mala a vyhadzoval sa mi z toho na tvary ten baby love

kissinka111
21. jan 2024

Ja davala ovsenne vlocky bezne do postruhaneho jablka, jogurtu, presnidavky. Do teraz si syn vie sam vypytat popuceny banan s vlockami a to ma 7r. Ja ich davam aj do polievok neboj je to dobre a zdrave a ja ich zalievam teplou vodou pockam kym napucia a potom dam do nich co potrebujem. Mne syn nechcel cistu vodu pit do 2r tak sme boli na cajoch sackovy alebo granulovy neublizilo mu to. Tiez som davala menej tych granuliek ako je uvedene. Keksy som davala neskor ale tie chumky veru dlho ficali u nas. Nikdy s travenim problem nemal a to tiez sme boli na UM sice nie kolikove ale nutrilon a vraj ten zapeka...neviem nas teda vobec. Tak skus tie vlocky. Alebo este slivkovu presnidavku ale nie celu naraz ja davala na 2x.

zuzuliennka1
21. jan 2024

@vanesaszakalova tak len to zapekanie ktore spominas, urcite nema zo zeleniny, ale z kombinacie cisteho granulovaneho cukru (tie sypane caje okolo caju ani nesli), tie keksy,.. to je zbytocny cukor.
ako desiatu/olovrant som potom ale neskor davala napr. cisty biely jogurt a pomrvene piskoty. ze osladit ho trochu, ale to mal syn asi rok uz tusim.
polrocne dieta nepotrebuje keksy, naj je biely jogurt a osladit ho vyzivou, tak vlastne tu sladku vyzivu aj zriedis a jogurt je fajn.
neskor mozes tie namrvene sladke piskoty dat…a mas to aj lacnejsie, tie kadejake keksy stoja aj 3-4€, obyc. piskoty opavia tak do 1€-2€ napr. kaufland, ked maju na ne aj akciu a taky tovar vydrzi, to sa nepokazi

nykkushka
21. jan 2024

Autorka prepáč, ale to fakt nevieš aký je klasický čaj pre deti alebo ako odvážiť stravu? Nie na to nepotrebuješ extra špeciálnu váhu, stačí klasická kuchynská 🤦🏼‍♀️🤣.
A nie dieťa v 7 mesiacoch vážne nepotrebuje cukor v podobe hnusneho granuloveho čaju (jasne ze čistú vodu nechce, keď vie, že dostane sladký čaj 🤦🏼‍♀️) a taktiež nepotrebuje sladké keksikove jogurty,kde 80% obsahu je cukor a iný bordel.
Ja by som v tvojom prípade zaradila do stravy probiotika, sušené slivky (ne šírené, nesladene) a nejaký detský čajík na trávenie😉
A nechoď na mňa s rečami, že to nevieš lebo si prvorodička... 🤦🏼‍♀️

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@nykkushka sorry že som sa aj spýtala pretože ako vidím očividne som na smiech len preto že vy mate o niečo v tomto viac skúseností nemusíte hneď sa ľuďom za to smiať . A áno som prvoridička a čo vy keď ste mali prvé vedeli ste hneď tieto veci ? Každý sa niečo nové učí a hlavne o materstve nikto není sto percenta kuchárka pre svoje dieťa alebo expert na jedálniček. Každý dáva svojmu dieťaťu to čo vie že je vhodné a čo mu hlavne chuti ten jogurt mu dávam len pár dní a práve preto že je na kosti a je v tom vytamin D🤷🏻‍♀️. Ak to nie je pre deti zdravé prečo to potom predávajú a každé dieťa to papa a nič mu z toho neni . Iné ženy svojim deťom dajú do ruky údenú kosť a dobre je a sú zdravé. Voľakedy takéto veci ani neexistovali a naše matky nás vychovali s tým co sme malú doma a dobre bolo a sme tu . A mne moja lekárka nepovedala nič ani na ten čaj ani na tie jogurty ešte sa pýtala od koľkých mesiacov je ten čaj povedala ze dobre a ten čaj nedávam Každý deň dávam aj vody učím ho dávať aj vodu piť a tie jogurty tiež nedávam Každý deň do týždňa 2 krát max . On od malička ma taketo problémy z bruškom a z kakanim a mával len mlieko a vodu a stále nevedel kakat takže podľa mňa žiadne čaje ani jogurty za to nemôžu predsa je chlapec a chlapci sú proste taky 😃🤷🏻‍♀️