Acetónový dych u dieťaťa

kati777
18. jún 2015

Ahojte mamičky,chcela by som sa opýtať či ste mali podobný problém a čo to može sposobovať,mám 11 mesačnu dcéru,ktorej cítiť z pusinky ako keby aceton,mali sme z krvi vyšetrenia,cukor a všetky minerály mala v poriadku,mala dosť zvýšené pečeňové testy,ktoré sa zlepšuju,klesaju.Je ešte kojená,papáme všetko čo možeme,ďakujem za odpovede.

jabadaba
18. jún 2015

@kati777 treba konzultovat s lekarom, nie tu na MK. 😉

kati777
autor
18. jún 2015

Konzultovala som nie raz,vraj je všetko v poriadku,len ma to znepokokuje,keď to zacítim 😒

vika35
18. jún 2015

malo tekutin, moze to suvisiet aj s tymi zlymi pecenovymi testami, no a je to znak aj cukrovky ale najlepsie ti povie lekar

kati777
autor
18. jún 2015

@jabadaba toto je forum,len som chcela vedieť či má niekto podobný problém...

jabadaba
18. jún 2015

@kati777 hm, ja by som ju asi oslovila znovu. Ak sa Ti to nepozdava, nech lekarka spravi dalsie testy. Alebo by som konzultovala s inou lekarkou. Tu Ti asi nikto relevantne neporadi, tazko posudzovat laicky stav tvojho dietatka. Tlac na lekarku, ze chces vediet pricinu toho dychu, pretoze sa Ti t ovobec nezdna, popytaj sa ake dalsie vysetrenia prichadzaju do uvahy a preco teda dcerka ma takyto dych...Drzim palce. 😉

kati777
autor
18. jún 2015

@vika35 veď práve,že cukor je v poriadku,až na tie pečeňové testy,boli sme aj v rizikovej poradni,ani tam sa k tomu lekárka nijak nevyjadrila.

jabadaba
18. jún 2015

@kati777 ja viem, nemyslela som to v zlom, len tazko laici posudia ci poradia....netreba nic podcenovat pokial sa Ti nieco nepozdava, teda pokial ide najma o zdravie. Tak to bolo myslene. 😉

vika35
18. jún 2015

@kati777 a pije dost?

kati777
autor
18. jún 2015

@jabadaba v poho,len neviem čo mám robit,lekárka mi povie,že je všetko OK,krv jej kontroluje pravidelne,kde by som sa mala pýtat,na aké vyšetrenie.

kati777
autor
18. jún 2015

@vika35 no to neviem,kojím ju 4,5 krát denne,má polievky,inak vodičky vypije málo,tak do 3 dcl denne,niekedy ani tolko,celý den jej ponukam vodičku,čajík,aj tak viac nevypije.

vika35
18. jún 2015

@kati777 moja bola tiez taka, dojcena a pila malo a bolo jej citit. tiez mi nechce moc vody. ale tak aj ked mi uz z toho dodnes sibe stale jej nukam. a to ma 10rokov uz 😀
vyskusaj rozne pohariky ak jej nejde zo sosacika, alebo slamku.

placem
18. jún 2015

Ja mam uz taku vecsiu dceru,mne celu noc vracala,mala hnacky,rano k lekarke odoslana do nemocnice,tiez z ust bolo citit aceton,ale po infuziach stav zlepseny,

sisu1ka
18. jún 2015

to má aj naša malá, má 19 mes,pije málo tekutin, potom má taký tmavý moč a citit presne aceton, treba do nej liat vodu ponukať často nie len povedat či chceš, normálne jej dať do ust ona sa napije, ja som jej nakupila rozne slamky a flašky pekné ktoré striedame, ked sa jej znudia, zaujimave je, že vás na to doktorka neupozornila ved dehydratácia a poškodenie obličiek je veľmi nebezpečné, hlavne teraz v lete, asi by som prehodnotila lekára

kati777
autor
18. jún 2015

Ponukam jej vodu celý den,napije sa,ale ked nechce usta neotvorí ani za boha,striedame poháriky,dokonca som jej dávala aj z lyžičky jednu dobu,ked nechcela z flašky,to je to,že ked ju kojím ja neviem kolko mliečka vytiahne.

vika35
18. jún 2015

@kati777 len ona je uz dost velka a je teplo tak treba aj ine ako mliecko. viem, ze niektore diti ani za nic sa nenapiju aj moja bola taka, uz je to lepsie. ale netreba to zanedbat aby nebola dehydrovana

janinah
18. jún 2015

peč. testy zvýšené z čoho,to sa nik neunúval pátrať? dieťa by som brala na konzultáciu do detskej nemocnice,na chirurgiu a na infekčné....aešte niečo-nebrala si HAK počas kojenia?

sense
18. jún 2015

Prve ma napadla cukrovka ale ked je to v poriadku ...moze to mat suvis s pecenou...skus davat viacej pit...mozes skusit dat vodu aj cez striekacku

lenulienka86
18. jún 2015

Moj mladsi brat to mal asi ako 6rocny. Acetonovy dych. Bolo to nasledkom velmi silnej dehydratacie, ktorej predchadzala hnacka. Neskoncil v nemocnici, kedze to bola otazka par dni. Po lyzickach cely den dva donho mama liala cierny caj. Ale vysledky mal tiez v poriadku. Co najviac tekutin!

kati777
autor
18. jún 2015

@vika35 Vypije denne okolo 3 dcl vody,má polievočku,ktorej spapá dosť,aj to je tekutina,plus to kojenie,tak podľa všetkého je to pre ňu málo,ale viac vody do nej nedostanem,ani keby som neviem čo robila 😠

vulka
18. jún 2015

@kati777 Hladovanie.

kati777
autor
18. jún 2015

@janinah Pečeňové testy bývaju zvýšené pri deťoch,je to tým,že pečeň je ešte nezrelá a zvlášť to býva horšie pri kojených deťoch,sleduje sa to a zlepšuje,do roka by sa mali dostať do normálu,sme sledované aj v rizikovej poradni.

fiffinkaa
18. jún 2015

acetonový dych u dieťaťa býva pri diabetes mellitus 1, typ, aj ked môže to aj s inším súvisieť, držkám palce.

kati777
autor
18. jún 2015

@vulka hladovat určite nehladuje,papá za dve deti,ako 8 mesačná už spapala dávky ročného dietata 😲

terina25
18. jún 2015

@kati777 moja dcéra mala takýto dych,keď bola dehydrovaná. skús jej dať viac tekutín.

lucinkaboz
18. jún 2015

Acetonovy dych vznika vtedy, ak dieta napriklad málo papa, alebo teda skor napriklad vynechalo ranajky. Stava sa to napriklad často anorektičkám. To je bežná vec.
Niekto to ani nezaciti, treba sa napapať, alebo napiť vody
Nejak prosím Vás ludia, nestrašte tu matku diabetesom prveho typu,ked o tom absolutne nič neviete a čitali ste čoby to mohlo byt, Aceton v moci mavaju ludia normálne,ked sa rano nenajdedia,alebo počas celeho dna,alebo pri dehydratácii.Ak ma cukor v poriadku, chodte s tym strašením niekde.
Acetonovy dych u diabetikov ...? Najprv su tam ine priznaky ,ako acetonovy dych...Malokto z diabetikov mava acetonovy dych...

lucinkaboz
18. jún 2015

@vika35 absolutne to nemusi byt znak cukrovky

vika35
18. jún 2015

@lucinkaboz nepisala som, ze musi a je to az na poslednom mieste, ako prve som uviedla malo tekutin 😉

gumimaci
18. jún 2015

@kati777 ahoj, moj maly ked zacal chodit do skolky v 2rokoch, tak mal tento problem. dovodom bolo, ze malinko jedol a pil v skolke. Potom sa to zlepsilo a uz je ok. 🙂

alaguema
18. jún 2015

@kati777 acetónový zápach z úst je sprievodným znakom ketózy. Papká dobre?

kati777
autor
18. jún 2015

písala som vyššie,že papá aj za dve deti,ranajky,desiata,obed,olovrant,večera,ešte k tomuto všetkému ešte aj kojím,možno to bude naozaj tekutinami,aj ked podla mna nemá ani tých tekutín až tak málo,no skusim do nej liat vodu a uvidíme...

majulino
18. jún 2015

Ahoj nečítam všetko môj syn mal tiež tretinový dych bol dehydrovany vysetrili moč?