Afty v ústach 2-ročného syna

vasjar
24. júl 2023

Ahojte, syncek ma angínu, mal vysoké teploty už 3 dní (nad 39) a Dr povedala ze ma aj afty v ústach na ktoré máme dávať voľnopredajný sprej, ale neviem aký, keď v lekárni majú všetky pre deti od 3 rokov vyššie.
Odporučila dávať vitamín C a b, žiadne antibiotika ne predpísala.

es321
24. júl 2023

@vasjar napr glimbax sprej sa dava

nikpa
24. júl 2023

@vasjar tantum verde Forte, mne ho kázala dávať dr keď mal syn afty v ústach a mal niečo cez 2r. len 1 strek 3xdenne. Inak nemáš podla veku moc na výber. Väčšina liekov, vitamínov a sirupov na kašeľ sú od 3r a aj napriek tomu ich podávajú v upravených dávkach a dokonca aj v nemocnici. Zažila som to so synom keď sme boli hospitalizovaní. Afty v ústach sú bolestivé, daj mu to nech sa mu to zahojí, chúďa.

katarinka89
24. júl 2023

@vasjar keďže vám nedala atb, zrejme na základe crp. No zvyčajne sa z vírusovej infekcie vykľuje bakteriálne, preto odporúčam po cca 3dnoch dat urobiť opakovane crp

kata1612
24. júl 2023

Dobry den. Ja na afty odporucam tento gel . Nam velmi pomohol .

simca06022011
24. júl 2023

mozno mal aj herpanginu, forsalvin sme davali ked mala dcera cca 2,5r

tamvtme
24. júl 2023

My sme potierali Kamistad senzitiv, to mozu aj babatka

vasjar
autor
24. júl 2023

@katarinka89 crp mal 19,ze od 20-40 sa stav sleduje a ak je nad 40 už sa podávajú antb. Lenže syncekovi stále neklesá teplota, zavedieme čapík, a o pár hodín ma zase teplotu nad 39. Co mam robiť, keď Dr ne predpísala žiadne iné lieky len vitamíny a ten sprej?

simca06022011
24. júl 2023

@vasjar pytaj si riadny odber krvi, vytery a atb...
ja nechapem uz tieto pokusy s tymi CRPckami... dakedy nad 8 a uz isli atb, teraz dobreze necakaju kym nie je taky zapal ze dovi... ja som sa tiez dotahovala s praktickym lekarom ako keby som mala 5rokov, a skoncila som so zapalenym uchom a vsetkym teraz, lebo podla neho atb netreba.. a takto odchadzam polohlucha na dovlenku. Bez atb, lebo tiez trva na tom, ze virusove...

katarinka89
25. júl 2023

@vasjar ako je malý na tom? No pokiaľ teplota pretrváva, nebude to len vírusové....znovu trvaj na urobeni crp. Za 1 deň ti z 0 vyskočí napr.na 80.....ty si dieťa poznáš a vieš vycítiť, čo už je cez....