Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

alexandra1104
19. júl 2014

ak to ma aj červene može to byt exzem alebo herpes

mapa
19. júl 2014

Taketo vyrazky sa urobili mojmu malemu, ked bol v 8 mesiacoch 2. x ockovany hexavakcinou a prevenarom....
zacalo to niekolkymi drobnymi vyrazkami- najskor to vyzeralo ako drobne bradavice pod kolenom a rozsirilo sa mu to postupne po celej nohe a menilo to farbu az do bordova.
Zabrala rozrobena mast z lekarne, (neviem zlozenie) ale diagnoza znela atopicky ekzem. Po aplikovani predpisanej masti sa cca do meziaca koza upokojila a nikdy viac sa to neopakovalo.
Drzim palce... 🙂

uglybetty1234
19. júl 2014

ahoj,
sa mi tak vidi, ze tvoj ma to co mal aj moj minuly rok. Tiez sa mu to zacalo postupne par vyrazkami (u nas to zacalo na kolenach), sme si mysleli, ze to ma ako padol do strku atd. alebo od zihlavy, ale sa to len a len zhorsovalo, az sa mu to sirilo vsade po nohach, rukach, chrbatik, brusko.... boli sme s tym u koznej. Vravela, ze to moze byt zo slnka, tepla, travy na okoli atd... predpisala nam nejaku robenu mast + este dalsie masti z lekarne a fenistil ( aj ked si to neskrabal, ale keby zacal) a aby sme mu dali dietu trochu a nepustali ho na slnko. Tak sme natierali a kvasili doma a zmizlo. Odvtedy sa nic nevratilo. Tak hadam sa toto leto uz nevrati.
Neverím tomu, že je to atopicky ekzem. Sama som atopicka.

bayuska
19. júl 2014

alergia na praci prasok? skus zmenit znacku a davat ho menej do pracky nez je napisane, mozno je len citlivy (kludne aj odrazu...) mne sa tiez stava, ze 3 mesiace pouzivam normalne praci prasok a 4. mesiac sa z neho vyhadzem...

aristka
19. júl 2014

toto je záležitosť pre kožnú ,nám je to ťažko, nevieme či natieraš dieťa ,čím natieraš dieťa ,či si nezmenila prášok na pranie ,či v rodine nemá niekto kožné ochor...a pod.je to dosť rozšírené preto si vypýtaj výmenný lístok a šup ku kožnej dr...

aknaj
19. júl 2014

@savrtica
ahoj,
mne to príde ako molusky ... pravdepodobne to, že si ich škriabe, spôsobuje ich rozširovanie ....
skús sa konkrétne na toto opýtať kožnej, lebo to, či predpísala na ne určite nezaberá

janasim
19. júl 2014

Ahoj ja som taketo mala naozaj zo slnka alergiu,kozu som mala draplavu jak krokodyl

dejnas
19. júl 2014

malý mal presne pred rokom takýto výsyp... začalo to pod pazuškami, neskôr sa to rozšírilo aj na chrbátik... dr. sa vyjadrila, že je to infekcia, nasadila mu nejakú mastičku... trvalo cca 3 týždne,kým to úplne zmizlo
ale ako vidíš - na fóre sa názory rôznia, preto by som sa na ne absolútne nespoliehala... ak máš pocit, že malý na liečbu nereaguje, zájdi znovu k lekárovi, prípadne vyhľadaj iného

magdalenkami
19. júl 2014

aj my mame podobne,ale po fenistile sa to na chvilku ukludni,u nas asi reakcia na ovocie,skusame obmedzit ale v tejto ovocnej sezone je to tazke

matafen
19. júl 2014

Moja dcera je atopicka, mava ekzemove loziska a Locoid jej vzdy zaberie do 3 dni, dlhodobo sa ani nemoze pouzivat, lebo je to hormonalny pripravok. Ak sa efekt nedostavil za 4 tyzdne a dalej sa to este zhorsuje, tak treba urcite zmenit liecbu a cim skor ist ku koznej, tie vyrazky vyzeraju velmi zle. Ja som mala nieco podobne pred cca 3 rokmi na prsiach a bruchu a bola to dermatitida, zapalove ochorenie. Ale u vas to bude skor alergickeho povodu. Kozna musi zistit pricinu a nasadit spravnu liecbu, na to tam je!

stefka33
19. júl 2014

Ak si začala prikrmovať, tak do úvahy pripadá aj histamínová intolerancia. Požiadaj nech ťa pošlú na imuno-alergológiu. Ale vyzerá to presne ako alergia na slniečko.

adrika72
19. júl 2014

Presne s týmto sme boli vo štvrtok u doktorky. Jerguško to má zatiaľ len na lakťoch a kolene. Doktorka sa na to pozrela a bez zaváhania povedala ekzém. Dala nám masť Locoid a povedala, že by to mala do týždňa zmiznúť ak nie máme prísť. Dúfam, že to zaberie nikdy sme nemali takýto problém ani nič podobné kožné.

bambibam
19. júl 2014

10 r dozadu mala dcéra niečo takéto, ...diagnostikovali to alergia ....a neskôr na exem ,liečili sme to cca 2 mesiace , ale nakoniec dostala alergickú reakciu na púpavu ,opuchla a v nemocnici jej zabrali infuzky a zmizlo jej vsetko ...takže jedine ísť naspäť na kožné a alergologiu a hadať čo by to mohlo byť.

urbanovapatricia
19. júl 2014

Ahoj,nie som lekárka,ale doma prežívame práve to isté.Začalo to pár takýmito bodkami,do troch dní bola dcérka vysypaná celá,svrbí ju to,rozšírilo sa to po celom tele,je to atop.ekzém.Tiež neviem,čo to rozbehlo,zrejme rajčiny.Stále jej ich zakazujem,teraz som jej ich sama nakrájala a všetky zjedla.Nesmieme chodiť na slnko,obliekať len na ľahko,prehrievanie tela to zhoršuje,podávame fenistil kvapky proti škrabaniu a kožná nám dala zarábanú mastičku,pekne to ustupuje.Máva to každý rok v lete,ale nikdy neviem,čo to spusí.Ak mastička nezabrala ,choď znovu,každému zaberie niečo iné.pred rokom som sa vracala každý týždeň na kožné,až iná lekárka na 4.návšteve jej dala niečo,čo zabralo.Teraz jej to zabralo do pár hodín.Držím palce,je to na dlhšie a potom dávať pozor na potraviny,všetko hypoalergénne aj kozmetika len na doporučenie lekára,lúbi sa to vracať.Pá

pink_lady
19. júl 2014

no ako som to zbadala, hned mi to prislo ako alergia na slnko - tak podobne vyzeravam ja a tiez mi stacilo byt minimum na slnke. pomoze mi pouzivat kvalitny opalovaci krem - z lekarne, nie z drogerie...

jkadankova
19. júl 2014

Moja malá mala teraz na jar niečo podobné, vraj alergia na niečo a prejavom bol ekzém. Tiež nám kožná dala tú hormonálnu masť, ktorá to ešte viac zhoršila. Čo jej zabralo bol jej vlastný moč. Možno sa ti to protiví, ale za pokus to stojí. Potierala som jej to každý večer a premasťovala obyčajným bambuckým maslom. Po týždni bolo po ekzéme. Nakoniec mi to potvrdila aj naša pediatrička, že som urobila dobre. Existujú aj rôzne maste na ekzém s urinou, ale vlastný moč je tá najlepšia vec. Máš to zadarmo, vždy čerstvé a môžeš to skúsiť hneď. A moč vraj zaberá na rôzne problémy kože. No v prvom rade, keď je takýto problém s kožou, ide to z vnútra tela, čiže treba zistiť príčinu. Držím palce.

iveta7677
13. aug 2014

Môj syn tiež mal niečo podobné. Nebola som ani u doktorky.Kúpila som Tea tree oil, začala som s tým natierať a potom ich už nemal. Inač Tea tree oil je veľmi dobrý na všeličo veľmi odporúčam.

zuzanita7
1. okt 2014

Nám sa dva týždne dozadu vysypalo presne toto isté, zo slnka to nie je určite, kožná to diagnostikovala ako ekzém a berieme sirup Xyzal a púder s 3 % -tným Ichtyolom ale žiadna zmena, prechádza nám to už aj na druhú nôžku aj na chrbátik..:(( Vám to už zmizlo??

sasam
15. nov 2014

ahoj savrtica, viem ze uz je to dost neaktualne ale trapime sa s niecim podobnym ako ste vy mali v lete, uplne to vyzera tak isto a nik ani kozna nevie co by to mohlo byt, vsetko vylucila, neviem ci je to nejaky virus co pride a sam odide lebo nemam pocit ze mast co mame antibioticku zabera, hlavne siri sa to dalej. zabralo vam nakoniec nieco konkretne alebo to nejak samo casom preslo? dakujem moc za odpoved

lukinka26
15. nov 2014

Dcerka to mala tiez,najskor jej kozna predpisovala kadejake kortikoidne kremy ale vobec sa to nezlepsovalo,presla som k druhej ta nam dala ak si dobre pamatam rezorcin na kupel a tekuty puder s nejakou dezinfekcnou zlozkou po 2tyzdnoch zmizlo

milota164
26. apr 2015

my sme mali tiez nieco take mala to mala aj dost suche a pomohol nam Bepanthen , super jej premastil pokozku

nica1107
27. apr 2015

Moj maly mava taketo vyrazky kazdy rok vzdy na jar. Detska lekarka nam povedala, ze to je alergia na nieco co je v trave...dostane vzdy na par dni alerid (myslim, ze tak sa volaju lieky na alergiu) a excipial hydrolotio na potieranie a potom mame zasa na rok pokoj. A tento rok znova, takze ideme taktiez k lekarke 🙂

slulu24
12. máj 2015

nasa mala dostala presne take vyrazky ,dost ju to svrbi.na koznom nam predpisali Fucidin a nakolko uzivala fenistil uz predtym ,tak namiesto neho nam dala zodak a est nejaky kremovy puder nam namiesali v lekarni.tak uvidime

marcsi75
13. máj 2015

Ahoj SAVRTICA..mam surnu otazku vidim prispevky..co pomohlo?a od coho to bolo bobec??dakujem!!!!!

slniecka85
24. mar 2016

ahojte!prosim o doevcata ktore tu prispeli aby napisali ako to preslo a ci sa prislo nato co to je.dakujem vam!

danielaspa
31. máj 2016

kocky prosim, moja mala ma to iste, vyhodilo sa jej to ako sedela na pokosenej travicke, v iny den tiez bola na trave a na jednom kolienku sa jej spravil maly vysev...skusila som dat sudocrem, ale len jej to zacervenalo....prosim co to je, mne to nepride ako ekzem...

veronika1616
4. sep 2016

A
Energetická bonbónik

danielaspa
8. sep 2016

ahojte maminky, takze u nas to bolo diagnostikovane ako porucha imunity, islo to z vnutra a teda nebol to kozny problem. Ziadne maste nam nezaberali (ichtyol, kys. mliecna, excipial,,..) , dokonca ani kortikoidy a trvalo to 5 - 6 tyzdnov...

ericka2503
8. sep 2016

@savrtica Skuste dat urobiť testy na potravinovu alergiu.Ak ma aj nejaké traviace tazkosti,môže to byt celiakia,HIT...

ikiniki
8. sep 2016

Ahoj, my sme to mali cca pred mesiacom a pol. Mne nasa lekarka poradila potierat to roztokom Betadine. Pekne to prischlo a do 2tyzdnov nebolo ani stopy po vyrazkach. Este mi dala typ,aby som dceru nekupala,nech sa to nesiri po tele. Len son ju kazdy druhy den narychlo osprchovala.