Ako dlho trvala salmonelóza u vášho dieťaťa?

seat967
15. nov 2014

maminky preslo si vase dietatko salmonelou? ako dlho to trvalo? a nakazili ste sa aj vy od neho? dakujem 🙂

horana
15. nov 2014

1)ano
2)akutna faza cca mesiac, nasledna debacilizacia cca rok
3)nie

seat967
autor
15. nov 2014

@horana aha dakujem a to co znemena debacilizacia? 😅 lebo syn ma salmonelozu uz 5 den ale len vcera boli vysledky ale mna v noci hrozne zacalo boliet brucho a zacala som hnackovat. a ked je predskolak ako dlho by podloa vas nemal ist do skolky?

lucia78
15. nov 2014

Tiez doporucujem nechat ho doma minimalne mesiac. Moj syn ale mal pozitivne vysledky na salmonelozu este aj po pol roku, ale do skolky uz chodil. Riaditelka si ale telefonicky o tom pohovorila s hygienickou, ta potvrdila, ze do skolky chodit moze. Ja som mala salmonelozu ako 16rocna a nakazila som sa v skolskej jedalni, od dietata potom uz nie, ani nikto, kto sa okolo neho pohyboval. Samozrejme dbala som na hygienu ruk, stale som si ich umyvala. Skor si myslim, ze si dostala salmonelozu z jedla, mozno toho isteho.

horana
15. nov 2014

@seat967 Mava to zancne individualny priebeh, kedy do skolky vam povie lekarka podla toho ako na tom bude, debacilizacia v tom zymsle znamena ze uz nema ziadne priznaky navonok, ale vysledky su este su pozitivne na salmonelu , telo sa niekedy toho zbavi reletivne skoro, u inych to ozaj moze trvat aj ten rok, vtedy uz sice moze chodit do kolektivu ale jeho vykaly by mohli byt este teoreticky nakazlive, neodporuca sa vtedy chodit ani napr. do bazenov a pod.

mata1001
15. nov 2014

Ano, malo moje dieťa salmonelozu min. rok. V nemocke sme boli 6dni a nechodil do škôlky 3mesiace, ja som sa nenakazila. ...ale poviem ti bolo to najhoršie obdobie, videla som na nom aky je chorý a nevedela som mu pomoct.. ..

loxa
15. nov 2014

moj brat sa nakazil ked mal 2 mesiace..ani to na nom nebolo vidno len mal stolice aj 16x za den tak sa urobil ster..kym bol cisty trvalo to cca 3 mesiace..ale keby moja mama nieje zdavotnik a nesuri doktorku ku vyteru , ani by sme o tom nevedeli, uplne normalny bol az na to kaknie