Ako inhalovať 3-mesačnú?

tehulka2016
27. nov 2019

Ahojte, na zaklade odporucani som si kupila inhalator, lebo 3 rocna je v skolke a zacina odtial vselico nosit. Mam aj 3 mesacnu a ta zacina mat tiez sople a kasel. Ako mozem ju inhalovat? Mozem jej dat aj vincentku aj ambrobene? Este sa chcem spytat pri inhalacii by sa mala nadobka na roztok cela minut? Vtedy je inhalovanie ukoncene? A kolko mozem inhalovat tu 3 mesacnu? Dakujem za rady

kliatana
27. nov 2019

@tehulka2016 ja by som jej nedavala nic, predsa len kvoli soplu inhalovat hned? Nevytvori si takto nikdy ziadnu imunitu..

klarissa25
27. nov 2019

@kliatana inhalacia nepotlačuje imunitu resp jej tvorbu 🙂 inhalovanie je dobre aj ked je človek zdravý, 🙂
@tehulka2016 po troške by som prikladala nech si zvykne,a ešte som tu čitala že baby radili pustit inhalator v blízkosti babatka aby aspon čosi z toho vdychlo 🙂

klarissa25
27. nov 2019

@tehulka2016 stačí na začiatok inhalovať vincentku. Ambrobene sa dava pri vlhkom kašli. Ale čo sa ambrobene týka neviem ako je to pri takom malom dieťatku... malý mi neminie koľkokrat na raz tu nadobku iba ked mu dam fakt malo. Niekedy to inhaluje aj na dvakrat....

kliatana
27. nov 2019

@klarissa25 tak ja som to skor myslela, ze tym ambrobene, ako inhalovat sa da aj slanou vodou... alebo skor teda naparovat aby som sa dobre vyjadrila.

klarissa25
27. nov 2019

@kliatana inhalovanie je účinnejšie ako naparovanie 🙂 a vincentka je na to najlepšia 🙂

kliatana
27. nov 2019

@klarissa25 v poriadku, moj nazor nic viac 🙂 Samozrejme keby sa uz dusi soplikmi nehovorim 🙂

tehulka2016
autor
27. nov 2019

@klarissa25 dakujem, takze ta vincentka nevyprcha? Ale ta inhalcie trva tak dlho

klarissa25
27. nov 2019

@tehulka2016 malý inhaluje tak 15 20 minut. Ale jasné on je už vačší.....nemusí dlho inhalovať ked tak skôr mocno viackrat a len chvilku...

janinah
27. nov 2019

Pokial 3mes. má sople a kašel,tak s ňou chodte k pediatrovi,samoliečba určite nie pri tak maličkom dieťati:Skutočná inhalácia má svoje pravidlá aj indikácie,sople ani kašel to nie je,je to zápal dých, ciest od hlasiviek dolu.Inak je to len dýchanie vlhkého vzduchu s trochou soli či byliniek.Malému môžte spôsobiť aj zhoršenie stavu.Nie som laik.

bagre
27. nov 2019

@tehulka2016 ja som bola s 2mesačným v nemocke - inhalovali sme 3x denne po 10 minút. Ambrobene určite netreba dávať len tak, ale pri chorobe ok...