Ako podávať kvapky Aktiferrrin, keď ich dieťa odmieta?

pizik
25. jún 2011

Ahojte mamičky. Ak máte niektorá skúsenosti s podávaním železa teda kvapiek Aktiferrin Vašim detičkám poraďte aký spôsob zvoliť. Môj malý má 7 mesiacov a má nedostatok železa, takže som nútená mu ich podávať takýmto spôsobom. Problém je však v tom, že malý ich odmieta aj z lyžičky aj zo striekačky a v podstate všetko vypľúva. Je mi ho strašne ľúto, že ho takto trápim, ale odmieta papať aj príkrmy, takže mu prísun železa nemám ako zabezpečiť ani stravou. Ak viete, poraďte. Ďakujem. 😉

elise
25. jún 2011

skús mu kvapky podať v mliečku alebo čajíku jednoducho podať lyžičkou-malou do nej nakvapkaj kvapky a mliečko, zafixuj malého a pod jazýček nalej, ak kojíš zvýš si príjem železa ty a malému sa dostane v mliečku

ainik1
25. jún 2011

Tak zelezo urcite nie s mliekom a ciernym cajom!!! Ked tak ovocne stavy a ovocne caje.A najlepsie nalacno.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/aktife... bod 4.2 a 4.5 Skusenost nemam,som farmaceut. A odporucam dat striekacku az dozadu na koren jazyka,tak by to nemal vyplut,vela stastia! 😉

zuzikkaa
25. jún 2011

my sme davali do caju,,skus tak,popripade do prikrmov mu dat tu davku co treba 😉