Ako podporiť imunitu dieťaťa pred dovolenkou?

werbenka
17. apr 2023

Ahojte, chcem sa opýtať, ako by som mohla podporiť imunitu malého dieťaťa (21 mesiacov) pred cestovaním do zahraničia. Väčšina vitamínov na imunitu je až od 3 rokov. Vyvážená a zdravá strava je samozrejmosťou. Skôr ma zaujíma niečo navyše, aké máte skúsenosti. Berie len vitamín D. Nechcem, aby na dovolenke ochorel. Ďakujem 🙂

judit47
17. apr 2023

To ci ochorie moc nezavisi od toho co bude brat vitaminy.

Ale cebion-10 kvapiek(je pisane od 3r lebo v EU nieje povolene testovanie pod tento vek)

A b komplex urcite tiez,davkovanie si nepamatam.

tosomja
17. apr 2023

Keď bola dcéra chorá pred rokom, tak brala vit C (cevitko) a vit D. Ale ja by som nedávala nič, keď má byť chorá bude. Nemusí byť nachladená, môže dostať kiahne, alebo niečo iné. To neovplyvníš.

majlo1234
17. apr 2023

@werbenka a uz sa ti to niekedy stalo? Nam este nikdy, chodime vramci europy, aj zajtra letime prec. Najvacsie “nebezpecenstvo” je v lietadle, tam teoreticky moze chytit nieco, ale inak na dovolenke sme my vacsini casu na cerstvom vzduchu, casto je to morsky vzduch, a posobi naopak blahodarne. Vyhybame sa velkym rezortom, skor roddiinny hotel, alebo vlastny apartman. A dokladna hygiena ruk. Inak sa asi neda spravit nic viac

werbenka
autor
22. apr 2023

@majlo1234 ano stalo, minuly rok, preto to riesim 🙂 boli sme pri mori v Grecku, tiez stale vonku, no do troch dni od prichodu mal hrozne horucky, jednoducho ochorel. Isli sme k pediatricke, crp vysoke a atb nasadene. Preto sa chcem tomu tento rok vyhnut. Lietadlo, klima, vela cudzich ludi, deti…je tam vela nastrah, kde sa moze nakazit.

werbenka
autor
22. apr 2023

@tosomja jasne, ze neovlyvnim na sto percent, len ma zaujimal nazor inych mamiciek, co sa tyka podpory imunity u mensich deti 🙂

ikissedagirl
22. apr 2023

pravidelne vitamin C (cisty C vitamin z DM), vitamin D, probiotika.
A ked ma ochoriet, tak ochorie. ochorie pred dovolenkou, na dovolenke, po dovolenke.
treba nosit teplomer, nurofen, nasivin, uhlie a dufat :D

majlo1234
22. apr 2023

@werbenka som si total nasrala do huby s prepacenim😃 odkedy sme prileteli na dovolenku, muz je chory, my so synom sme prezvracali par dni a teraz este chytil nejaku alergiu. Beriem spat vsetko, toto som este nezazila a dufam, ze uz taku dovolenku ani nezazijem😃 posilnujte cim sa da!!! Ja uz len lwxaurin si dam, nech to nejako dobojujeme a uz sa tesim domov😃

luccija
22. apr 2023

@majlo1234 och to je na nervy.Clovek sa teší a potom...môj muž chytil na dovolenke herpes cez celé čelo stres, slnko, zmena a už bol vybavený.Dcera teploty jeden rok odišli sme skôr ani do vody, ani na prechádzku oni spali na izbe a ja sedela v hotelovej hale na káve odvtedy mám obavy letieť niekam ďaleko

majlo1234
23. apr 2023

@luccija presne, ja len cakam co bude dalej, nemam vobec chut tu byt😃sladky domov