Ako pomôcť bábätku teplomerom, aby kakalo?

viki128
3. sep 2020

Baby synček sa nevie vykakať a hrozne sa trápi, skúšali sme už všetko, jediné čo zostáva je skúsiť mu pomôcť teplomerom alebo rektálnou rúrkou. Doma mám len teplomer, ale vôbec neviem ako na to. Ako hlboko ho mam dať, a aj s ním niečo treba robiť? Pohýbať alebo tak? Skúšala som mu tam dať len tú špičku, bojím sa viac lebo neviem či môžem.. No ale nespravili to nič

darina14m
3. sep 2020

@viki128 ahoj...spicku teplomeru namoc do olejceka/sudocremu....a pomaličky kruzivymi pohyby vojdi do ritky..NIE NA SILU... stačí 1cm...a krúž v ritke...postupne by sa mala začať "otvárať" a hovienko pôjde von....

lauriema
3. sep 2020

@viki128 ahoj, radšej skúšaj tu rektalnu rurku ako teplomer, ono to je celkovo nepríjemné aj pre teba aj pre malého. Skúšala si ut naozaj všetko? Kvapky, masticku?

emiliamilka
3. sep 2020

@viki128 ako písala @darina14m ... Náš malý sa vykakal len takto .. ani rurka nepomohla... A vôbec mu to nevadilo... Nebránil sa a ani neplakal.... Vždy po bol vysmiaty a spokojný

evkakozickova
3. sep 2020

@viki128 teplomerom stále robila sesternica a malý sa potom naň naučil a inak sa ani nevykakal. Ale či to bolo tím alebo sa mu naozaj nedalo to netuším 🤷 tak kakal do pol roka.

emiliamilka
3. sep 2020

@evkakozickova ak to robila stále a pokažde tak ano.. naučilo ho kakať len tak.. ale to sa môže stať aj pri rurke.. my sme teplomer použili iba keď som videla že tlači a nejde.. väčšinou stačilo trochu pohnúť teplomerom a kakal už sám... Nikdy sme kakanie neiniciovali sami.. malý sa musel posnažiť aj sám a ak nešlo tak sme pomohli.. takto sme občas pomohli cca 3 týždne to trvalo a od vtedy kaká úplne v pohode sám.. bolo to medzi 2m-3m..

lucmirka124
3. sep 2020

@viki128 ahoj tak ako pise @darina14m spicku teplomera do olejceku chyt si obidve nozky maleho do jednej ruky a smer hore a prikrc jemne kolienkna smerom k brusku, teplomer cca 1cm do konecnicu a jemne kruz, mne sestricka vysvetlila v porodnici ze do minuty je vykakana😂 ked sa trapi morduje puci a nejde to. Vobec sme si nenavykli na teplomer somarina,ak som jej teplomerom pomohla zo 10x kym bola malinka. babatko dakedy nevladze, ked podrastie zosilnie pojde to aj same.co som videla na mojej pucila tlacila do tvaricky😁potom prisla nato ze tlacit do ritky🥰

zuzana_ilkova
3. sep 2020

@viki128 ahoj aa neskusala si probiotaka nasadit? Alebo zmenit mlieko ak je na um? Cvic s nozkami,masiruj brusko, ked vidis ze s puči pomoz cvikmi s nozkami... neuc ho kakat zapomoci niecoho, zvykne si na to a budes mat v buducnosti problem naucit ho vykakat sa sam... a kolko ma maly? Je na UM? Male deticky nemusia kakat kazdy den...

simona92101
3. sep 2020

Pomozu aj uvarene slivky-dat vypit trosku tej vody vyvarenej alebo kamilkovy caj,trochu zriedi stolicu

bezmena80
3. sep 2020

@viki128 ja by som sa rozhodne nepokusala takymito metodami,to nie je riesenie. Maly je dojceny? Alebo UM? Kolko nekakal?

viki128
autor
3. sep 2020

Tušila som že tu bude veľa iných návrhov aj keď som napísala že sme všetko skúšali, tak teda..
Skúšali sme ColiPrev kvapky, espumisan kvapky, sab Simplex kvapky, fenyklovy čajík a harmančekový čajík, aj v nich rozrábať mliečko, cvičiť nožičkami, mastičku Pupík, nahrievať bruško, dávať ho na bruško, masírovať bruško, papáme UM a menili sme už 2x, dávať probiotika do mliečka, piť prevarenú vodu. Neviem či som niečo zabudla ale všetko toto sme skúšali dlhšie, nebojte nezmenila som zase mliečko po pár dňoch, čakali sme na efekt vždy minimálne týždeň. Toto všetko na koliku aj prdíky. Aj sme sa radili s doktorkou, zajtra k nej ideme znovu tak sa spýtam nech mi skúsi ešte niečo poradiť.

alikal
3. sep 2020

mne ukazala ten trik s teplomerom sestricka v nemocnici. doma sme pouzivali rurku, niekedy tam sama vbehla aj 3cm, a krasne slo vsetko von. a bol asi mesiac kedy sme ju pouzivali casto a nezvykla si na to, normalne potom kakala sama. nemusis sa toho vobec bat. urcite je to lepsie ako ked ti hodinu dve ide dusu vyplut od placu a ma bolesti a vsetko

natalia1619
3. sep 2020

@viki128 neviem ako velke mas babo, ale ak ste toto vsetko skusali a vidis ze tlaci, co keby ste skusili ho dat na zachod? Teda ak uz sam sedi ak nie tak drzat v klbku nad zachodom/misou/vanou? Je to prirodzenejsie ulozenie ako ked lezi a ma tlacit... Za vyskusanie nic nedas, mozno pomoze 🙂

lila59
3. sep 2020

My sme mali rovnake problemy ako opisujes a skusali sme vsetko a nic nepomohlo. Kakal iba s rurkou. Tiez som sa obavala a branila sa tomu, ale dnes viem, ze zbytocne. Ze si na ni zvykne je blbost, potvrdila mi to aj kamaratka pediatricka. Holt nema este dostatocne vyvinutu traviaciu sustavu. Rurka je vraj lepsia ako teplomer, lebo cez rurku sa uvolnuju aj plyny. U nas to same odznelo okolo 5 mesiacov, pricom s rurkou kakal denne asi 2 mesiace.

zuzicka122
3. sep 2020

@viki128 kup s rektalnu rurku hned sa bude dat, teplomer pomoze nateraz.
Rurka, je rurka, nam casto krat usiel prdik prave cez rurku a to ulavilo brusku.
Neboj sa toho ze dieta naucis kakat len s rurkou, ak to budes robit tak ako pisala @emiliamilka - len pomoct ked vidis ze sa trapi...
Aj moje baby boli na UM, tak viem ako to moze potrapit, pri prvej som plakala s nou....
Nie som si ista ci harmancekovy caj neurobi viac skody.... Ak treba, mozes doplnat cajik: par zrniek rasce, par feniklu a zaliat 1 dcl vody a sem tam cez den ponuknut.
Coliprev nie je na zapchu, ale pomaha rozkladat laktozu. Espumisan a SabSimplex ulavia pri naduvani... Pupik, masaze a cvicenie s nozickami je super, to mu pomoze tiez...
A v podstate uplne suhlasim s @alikal !
Drzim palce!!!

rebekamarcusko
3. sep 2020

Ja som pouzivala len rektalnu rurku. Skus urcite najprv s tym, myslim si, ze to netreba robit často, lebo bez toho sa ti potom nemusí vykakat. My sme mali prve 4mesiace problemy s bruskom. Raz za cas som pomohla a potom mu to pekne preslo...

mirola
3. sep 2020

@darina14m sudokrem rozhodne nie, obsahuje zinok v neziaducej forme a ine chemicky upravovane latky, ktore nemaju co hladat na sliznici dietata. Hlavne pravidelne uplne nevhodne. Vsetko co sa dostane na sliznicu sa cez nu vstrebava do organizmu. Na rektalnu rurku pouzivat len to, co by ste zjedli, teda hlavne rastlinne oleje. Alebo potom glycerinovy cipok.
@viki128 Teplomer len v pripade, ze je gumeny.
Treba mat na zretel fakt, ze ked to budes robit casto, dietatko moze trpiet syndromom leniveho creva a to uz je problem na svete.

darina14m
3. sep 2020

@mirola ďakujem, toto som nikdy neriešila a teda ma ani nenapadlo že to môže uškodiť...vravim si, veď mu stym natieram ritku, tak môžem stym vojsť aj "dnu"...dakujem za upozornenie

lubi40
3. sep 2020

@viki128 skus glycerinove cipky. U nas to zabralo do 1 minuty

mirola
3. sep 2020

@darina14m v pohode vela ludi to ani nenapadne, ale sliznica aka kolvek je vstupna brana do tela. Treba sa na to pozriet tak, ze ked si narkoman natrie drogu na kozu, co je tiez najvacsi organ na tele vstrebava sa droga len pozvolna alebo vobec (zalezi od druhu, potu, atd.). Ked si ju davaju do nosa, zadku, ust a podobne doroga ma pomerne rychly priebeh ucinku. Velmi laicky a jednoducho povedane