Ako pomôcť pri zápche 19 mesačného dieťaťa?

janka_mamka
15. mar 2014

ahojte tak som sa rozhodla aj ja sa spýtať mamičiek, ktoré majú dáku užitočnú radu. Malý má 19 mesiacov, papá mi pekne, problémy s bruškom nikdy nemal, je ajs dosť polievok, vlastne každý deň a normálne všetko čo navaríme, daký jogurtík alebo miláčik, mliečko neľúbi a nepije ho, pije pekne čajík alebo čisstú vodu, už asi dva týždne ho trápi zápcha, ja som myslela že to prejde, ale neprešlo, kaká každy tretí deň s plačkom a bolesťou, skúšala som už fenikel, kamilky aj štavu z kompótu ale akosi nič nepomáha, ak máte dakto dobrú radu budem veľmi rada. ďakujem

ivetoy
15. mar 2014

daj mu zjest susene slivky,a ked ich nechce tak ich prepuc cez cesnakovy pucak a daj do jogurtu,vela ovocia,pomaranc,mandarinka,jablko...atd...ziaden banan a suche peciva-lebo to je ako malta na creva...TAKZE VLAKNINA A SLIVKY.....A VELA TEKUTIN...

monicm
16. mar 2014

ešte na zápchu pomáha čaj s ľanových semienok (ľan. semienka uvaríš vo vode pár minút a potom tam vylúhuješ čaj,je to také mazľavé,ale poradila mi to kamarátka).na lačno vlažnú vodu,ovsené vločky do polievky,vynechaj varenú mrkvu,ryžu,skús mletý mak,prípadne kyslú kapustu alebo kapustnicu (ale to neviem,či taký drobec zvládne) a nezabudni na tie tekutiny,tie sú dôležité.ozaj a tiež môžeš skúsiť masáže bruška,nech sa veľa hýbe (pohyb vie rozhýbať aj črevá).a ak nepomôžu bežne rady,treba ísť k dr.

ivka.minnie
16. mar 2014

Ahoj. Okrem vsetkych prirodnych receptov, ktore uz su spominane, mozes kludne vyskusat sirup lactecon. Mozu ho uzivat uz dojcata od jedneho mesiaca, tehotne aj dojciace zeny. Je to cista laktuloza a funguje tak, ze zavodni obsah creva... Ak idelen o momentalny problem a maly je zdravotne v poriadku, vyskusala by som. Ja som to mojmu synovi davala, ked zacal papat prikrmy a bol priserne zapchaty a vsetky ostatne recepty zlyhali.... Davala som mu ho cca tyzden a potom sa to upravilo a teraz uz nastastie nemane problem so zapchou 🙂 ale ak vas problem so zapchou bude trvat dlhsie asi by som isla k doktorke.