Ako použiť Ophthalmo-Septonex na očká novorodenca?

celkom_nestastna
2. feb 2015

Prosím vás, mám doma 2 týždňového novorodenca, má trošku zapálené očká, kto používal tieto kvapky ako by som ich mala používať, koľkokrát denne kvapnúť takému malinkému bábatku?

evittam
2. feb 2015

@celkom_nestastna Skús najskôr umývať s repíkovým alebo kamilkovým odvarom - ak ich má len trošku zapálené. Nepoužívaj hneď chémiu.... 😉

janinah
2. feb 2015

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/oph...
bylinky by som nedávala,môžu byť alergénom, O-sept. dávaj 4-5x denne do každého oka 1-2kv., ak nebudeš badať zlepšenie,treba ísť na očné vyš.

katy1979
2. feb 2015

v porodnici ak maju drobci zapalene ocka tam kludne vykvapkaju pol flasky. My sme vytierali aj teplou prevarenou vodou. zvyklo to pomoct

nela28818
2. feb 2015

repík ani kamilky sa nesmú, dávaj 4x denne po 1 kvapke

katarina1984
2. feb 2015

Vraj je dobre kvapnut materske mliecko,vraj

darina1952
3. feb 2015

pred kvapnutím lieku najprv poutieraj očká od prípadných zaschnutých hnisavých "kapríkov" - odličovací tampón namoč do prevarenej vody a poutieraj očká, na každé očko použi nový tampón aby si infekciu neprenášala z oka na oko. Kvapky dávaj min3x denne ráno, na obed a večer po kúpaní. Najlepšou polohou na kvapkanie je keď si dáš na rovnej podložke (posteľ, koberec na zemi) dieťa medzi svoje nohy - ty si sadneš narovnáš nohy a dieťa si položíš hlavou k panve medzi stehná a nohami rovnobežne s tvojimi. Rúčky dieťaťa jemne pridržíš pod svojimi stehnami aby ti dieťa nevyrazilo z ruky liekovku. Takto ho máš bezpečne fixované a môžeš mu podať lieky - do nosa, oka a pod. Spodné viečko oka jemne potiahneš a kvapneš 1-2kvapky lieku - hotovo. 🙂

jezkodezko1
24. sep 2015

ahojte. mozu sa tieto kvapky kvapkat aj bez rady lekara? moja dcerka ma skoro dva tyzdne a dnes sa jej zacalo zalepovat ocko