Ako prebieha vyšetrenie na celiakiu u deti?

jatinka34
15. aug 2013

Mám 6 ročného syna, robili mu vyšetrenie na pankreatickú elastázu, má zlé výsledky, čaká nás vylúčenie celiakie alebo cistyckej fibrózy. Neviem si predstaviť, ako budú pchať hadičku do môjho malého, sama som to absolvovala, nič príjemné.

astonka
15. aug 2013

no moj syn podstupil vyšetrenie len z krvi...hadička nebola potrebana...celiakia sa nepotvrdila...no na kontroly chodime raz ročne...

emilia25
15. aug 2013

no my tiez cakame ale este na vysledky brali nam stolicu tento tyzden by mali byt vysledky tak dufam a modlim sa aby moj malinky mal vsetko v poriadku.zatial bereme b12 kazdy druhy den aby sme pribrali kedze sme 2 poradne nic nepribrali.

angellinka
15. aug 2013

celiakia sa na 100% potvrdi zavedenim sondy,cize zavedu hadicku.Taketo vysetrenie robia aj mladsim pacientom,synovi robili ked mal rok a pol.Dali mu dormicum.Drzim palce 😉 su aj horsie vysetrenia,aspon budete vediet na com syn je 🙂

fnukkacikk
21. aug 2013

Ahojte mojej dcere bolo krvnym vysetrenim zistene ze je alergicka na lepok.sme objednany na vystrenie do bystrice na hadicku.ako to prosim vas prebieha?kolko trva kym pridu vysledky?ako to znasaju deti?a co predchadza vysetreniu?ona sa doktorov boji.budem moc byt pri tom?dakujem za odpovede..

bernita
13. máj 2016

Ahoj krv na vyšetrenie celiakie sa berie u pediatra alebo na gastr.ambulancii?