Ako sa prejavuje alergia na laktózu?

renette
10. jan 2011

Prosím vás, ako sa prejavuje alergia na laktózu?

kaja73
10. jan 2011

@renette Alergia na laktozu neexistuje,len intolerancia.Telo je proste nevie spracovat.prejavuje sa traviacimi problemami-hnačky,bolesti brucha nafuknutie..Na bielkovinu kravskeho mlieka existuje alergia,alebo intolerancia.Intolerancia na BKM sa prejavi až po dlhšej dobe,je tažko zistitelna,ma rozne chronicke priznaky,alegia na BKM sa prejavi kratko -do par hodin,alebo 1-2 dni po požiti v podobe bud traviacich problemov,alebo kožnych,dychacich.Tie traviace možu byt pobobne ako pri intolerancii laktozy,ale može byt aj krv v stolici.Treba hlavne rozlišit,či je problem s bielkovinou alebo laktozou.Z problemov na bielkovinu zvykne dieta vyrast,laktozove problemy možu naskočit kedykolvek aj v dospelosti,často po črevnych virozach.pri problemoch z laktozou,može človek jest mliečne vyrobky bez obsahu laktozy ,alebo mnohi aj kysane mliečne vyrobky.Pri alergii na bielkovinu je potrebne striktne vysadit akykolvek druh mliečnych vyrobkov a mlieka,z vynimkou špecialnych mliek pre babatka-Neocate,alergy care.

renette
autor
10. jan 2011

@kaja73 Dakujem, aspon mam istotu, ze to nemame 🙂 🙂 🙂

janka1224
13. mar 2011

Ahojte, ja by som tiež potrebovala poradiť. Včera som prvý krát dala dcérke "vanilkový miláčik" a na líčku sa jej objavilo také červené miesto. Večer ešte nič nemala, ale až ráno , keď sa zobudila. Môže to byť nejaká alergia? To miesto je také suchšie nie sú to ani vyrážky. Neviem, či to má len ošúchané alebo čo...
Jogurty activie jej dávam už dlhšie, ale po jogurtoch je v pohode. Máme 11 mesiacov. Máte niektorá podobnú skúsenosť?
Ďakujem