Alergia na bielkovinu kravského mliečka

bielavila
29. sep 2015

baby prosim surne poradit, dnes mojmu 8 mesacnemu syncekovi zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mliekca, lekarka nam odporucala alebo skor teda prikazala davat mu bud Nutrilon alergy care, alebo Nestle alfare, tak som isla do lekarne a teda jedna 400 g skatulka vychadza na 15-17 euro u nas taka 400 gramova skatilka vydri tak 4 dni, kedze ma uz 8 mesiacov uz mu to nemoze lekarka predpisat, skoro ma porzailo, ved to je sialen cena, sialena, som totalne v soku... maly vypije 6-7 x 800 gramovych krabic obycajneho nutrilonu mesacne, neviem si predstavi ako budem platit za cca 12 krabic tohto 400 gramoveho mliecka bez tej bielkoviny.... tak a teda moja otazka znie, ci nehodou neviete o nejakej inej lacnejsej nahrade za toto mliecko, mozno je nieco nove a lacnejsie lekarka o tom nevie... pripadne ci sa nedaju objednat lacnejsie v anglicku, nemecku, rakusku, cesku ...viem, ze mozno je tu taka tema, ale zajtra mu to uz musim objednat aby mal co papkat a nemam cas citat siahodle diskusie, vdaka za pochopenie aj rychlu pomoc baby.

bielavila
autor
29. sep 2015

nikto nic? prosim ak mate skusenot poradte 🙂

kukucka26
29. sep 2015

je fakt dobre a lacne mame to vyskusane aje hlavne lacne

bielavila
autor
29. sep 2015

@kukucka26 dakujem, ale maly neni alergicky na laktozu, ale na bielkovinu kravskehi mliecka a to je vraj rozdiel ☹

kukucka26
29. sep 2015

Neni to rozdiel aj mi sme takto mali

kukucka26
29. sep 2015
mirreckall
29. sep 2015

Aka lekarka? Do 3 rokov existuje neocate, ale je na predpis a po urcitej dobe to musi schvalit poistovna. Inak my pouzivame makove, mandlove, ryzove, kokosove a tak...

bielavila
autor
29. sep 2015

@mirreckall primarka v nemocnici na dtsko kde sme dnes boli hospitalozovany pre grcakne, tam mu aj robili testy na bielkovinu...zajtra idem aj za pediatrockou, prosim ta a aj tvoje babo ma alrgiu na tu kravsku bielkovinu? a od akeho mesiaca mozem davat tie mliecka co si spominala? mozem ich davat normalne 4-5 krat do dna? kde to kupujes? dakujem pekne

sasa1983
29. sep 2015

kočky, ahoj..Prosím o radu skúsenejšie. Edko má 10,5m, mal krv v stolici ako novorodenec, dostal Neocate, potom Nutrilon Digestive Allergy care, potom len Allergy care, teraz máme Nutrilon HA2, toleruje. gastráčka nám zatiaľ zakázala mliečne výrobky, pre istotu, protilátky máme negat. Problém je v tom, že už pár dní odmieta to mlieko piť, predtým ho miloval. vypije mi denne spolu (aj s kašou) cca 300ml. Čo mu mám dávať? predtým pil ráno 250ml, potom ovocie, potom klasický obedík, potom mlieko (okolo 16tej) cca 150-200ml, potom okolo 18tej ovocie a na večer mlieko 200ml, teraz sa mi to celé rozhodilo, zje len tú ovocnú a mäsovozeleninovú časť, ostatné nie. Ďakujem za radu

bielavila
autor
29. sep 2015

@mirreckall a este sa chcem opatat to mliecko neocate je to iste ako to od nestle a od nutrilonu? aka lekarka ho predpisuje? pediater ci imunolog?urcite je do 3 rokov? mne vraveli sestricky v nemocke, ze preplacaju sa iba mliecko do 8 mesiacov, a kolko stoji to mliecko ked mi ho predpise lekarka? mam poistovnu union, dakujem

zuz02
29. sep 2015

@bielavila co sa tyka mliecka u tak malych deticiek, to ti neviem poradit. Ale urcite mas pravdu v tom, ze bielkovina kravskeho mlieka je nieco uplne ine ako laktozova intolerancia. Takze nestaci, ze mlieko bude bezlaktozove. Nesmie obsahovat ani kazein-cize tu bielkovinu kr.mlieka. Ja sama mam s nou problem. Tiez fungujem na nahradach ako napr.mandlove, makove, ryzove "mlieko". Len neviem posudit, ci je to vhodna alternativa pre tak male dieta. Ci tie napoje splnaju tie kriteria, co sa ocakavaju od umelych mliek. To uz je otazka skor na lekara.

bielavila
autor
29. sep 2015

@zuz02 dakujem 🙂

sasa1983
29. sep 2015

@bielavila to je jedno aká poisťovňa. jedna plechovka t.j. 400g, s poisťovňou cca 3,5-4 eur, plná cena 65-70eur.

bielavila
autor
29. sep 2015

@sasa1983 do akeho veku babatka, moj syncek ma 8 mesiacov, predpise mu to este? treba nejaky papier od alergologa, imunologa, z gastra? dakujem

sasa1983
29. sep 2015

iste treba, gro je gastro, myslím, že dlhšie ako do 8m, ale je to obmedzené na ks za mesiac, nechcam zavádzať, nie je to neobmedzené, rodičia si to cvakajú zo svojho, teda ten zvyšok, čo už poisťovňa nedá.

sasa1983
29. sep 2015

@sasa1983 nečítala som celé hore, ale pri ALERGII sa HA nemôže, len Neocate a až keď dieťa toleruje už menej rozlámané aminokyseliny, t.j. smer Alllergy Care.

sasa1983
29. sep 2015

juj, si tu sama sebe posielam odpovede, prekliklo sa mi to

sasa1983
29. sep 2015

@kukucka26 a nie je to to isté, treba sa obrátiť na gastroenterologičku. Ak budeš experimentovať, môžeš malému ešte viac uškodiť a potom to už sranda byť nemusí, s takouto alergiou sú ruka v ruke iné potravinové alergie, astma bronchiale, kožné, dýchacie ťažkosti, imunodeficientné stavy, si to prekonzultuj a potom sa rozhodni. Ja si nemyslím, že je to jedno.

saurik
29. sep 2015

@zuz02
@sasa1983 baby a vasim dietkam ta alergia ostala alebo to vymizne?

bubula7
29. sep 2015

@bielavila moje obe deti maju alergiu na BKM, mam VsZ poistovnu a pokial viem, tak nam alergologicka predpisovala Nutrilon Allergy care do 12 mesiacov, potom som poziadala o vynimku - alergologicka vypisala Ziadost o uhradu dietetickej potraviny a po schvaleni postovnou nam poistovna asi 60% uhradza, je to mozne ziadat do 3 rokov dietata
na navrh doktorky som detom dlhodobo vylucila zo stravy BKM (vsetky potraviny obsahujuce kravske mlieko a produkty z nej - srvatka, cmar, co sa pridava do vela potravin, casto aj do chlebika, tiez som vylucila hovadzie maso, kozie a ovcie mlieko pre moznost skrizenej reakcie), po roku aj pol sa alergia nepotvrdila, ani po zavadzani do stravy syry a jogurty, kedze tam by mala byt BKM scasti degradovana
zevraj 90% deti z alergie na tuto bielkovinu do 4 rokov vyrastu

jantyy
29. sep 2015

Pri alergii sa moze len NeocTe alebo Alfare alebo Alfamino. ,moj syn ma uz 25 mesiacov a stale ho ma,a este aj bude mat. Tak ako sa uz pisalo, mlieko je na predpis, pravidelne v 6 mes.intervaloch to musi na doporucenie detskeho gastroenterologa schvalit poistovna , potom je doplatok 4€ na krabicu. V tomto veku je limit 7 krabic na mesiac. Po schvaleni a odporuceni z gastra, ho predpisuje detska lekarka.

sasa1983
29. sep 2015

@saurik nám sa vlastne imunologickými testami nepotvrdila (alergologickými skôr🙂), ale ešte neriskujeme pre tú epizódu krvi v stolici. Niekedy to celkom vymizne, po dodržaní dostatočného odstupu od alergénu je na to pomerne slušná šanca.

sasa1983
29. sep 2015

@jantyy určite sa môže pri alergii aj Nutrillon Allergy Care (nie HA,, ale tento), som si tým itá, lebo toto mlieko sme prednedávnom riešili a mám najlepšiu gastráčku na Kramároch. Len o tom vyššie spomínanom som si nie istá.

jantyy
29. sep 2015

A ano, takmer 90% stastnejsich deticiek z toho vyrastie... Aj moj starsi syn z toho vyrastol, mal velke tazkosti predtym, teraz moze mlieko v akejkolvek forme.
A deticky,ktore z toho nevyrastu , mozu byt stastne( aj ich rodicia) ze nemaju ziadne ine vaznejsie ochorenie. Da sa s tym v pohode zit. Maly ma naraz aj bezmliecnu aj bezlepkovu dietu a v pohodicke si uzivame detstvo. Je to len o prisposobeni jedalnicka...

sasa1983
29. sep 2015

@jantyy súhlasím.

saurik
29. sep 2015

@sasa1983 my sme este nemai testy, ale ak dcerke dam cokolvek v com je krvske mlieko, vyhadzu sa jej flaky okolo us. Z ovcieho ani kozieho nie. Este pije moje mlieko, ale do kase davam UM..takze som zacala davat to allergy care (sama od seba) a flaky sa jej nerobia...

sasa1983
29. sep 2015

len treba dodať, že pozitívna alergia u priamych príbuzných, rovnako, ako ďalšia potravinová, alebo aj nepotravinová alergia (peľová napr) zvyšuje riziko, že to bude komplikovanejšie so zavedením alergénu, alebo, že práve v týchto prípadoch len tak nevymizne. Ostatné možnosti sú podstatne nádejnejšie

sasa1983
29. sep 2015

@saurik alergy care áno, to je mlieko na to určené. Allergy Digestive care je to isté, len okrem alergii na BKM aj ťažkosti s trávením (koliky, zápcha, grckanie..), inak je to to isté.

csunti
29. sep 2015

dcera bola na BKM velmi alergicka. Kvapka mlieka na rucke jej sposobila osypanie ako po prhlave. Pri kojeni som nemohla ani ja jest veci s BKM a vylucovali sme aj bagety a hocake pecivo v ktorom bolo KM.... 3roky a 2mesiace... odoznelo to samo, nechceli sme tomu verit, testy vysli negativne, mohla zacat papat vsetko, samozrejme postupne... po par mesiacoch sa naucila pit aj mlieko, bola to pre nu neznama chut, ale dopracovali sme sa k tomu ze v pohode vypije aj pohar mlieka. Ovsem, ako nam bolo avizovane, urcita forma alergie sa vrati. Zbavili sme sa alergie mlieka a vajicka. Ale maliny a jahody moze iba obmedzene. Testy sice vychadzaju negativne, ale vieme, ze ked spraska misku malin, do par hodin ju bude svrbiet cele telo...

bielavila
autor
29. sep 2015

@jantyy DAKUJEM PEKNE, dala si mi komplet info ako potrebujem, este sa chcem opytat, zajtra idem za detskou lekarkou, od nej teda potrebujem vymenny listok na gastro? a tam mi dajue nejaky papier do poistovne kde mi odporucia scgvalenie neocata? a potom ked to schvalia mi to predpise pediatricka? super, ze to predpisuje aj tak neskoro, a to stale doplacas iba 4 eura? si pisala, ze to predpisuju v 6 mesacnych intervaloch? cize ja ked potrebujem cca 8 krabic mescane tak mi to prepisu naraz a potom zasa musim poziadat o nove schvalenie? dakujem