Alergia na poštípanie hmyzom

katkamarosova
19. nov 2012

Ahoj,prosím Vás o Váš nazor a radu. Náš syn je alergicky na poštípanie hmyzom....zase je aj teraz poštípaný...na ruke,kt. mu aj opuchla,na tvari,na nose,na krku. Takže hned lieky,kt. mame predpísané,fenystil gel. Boli sme s tým aj na pohotovosti,ked hrozne opuchol....infuzia a 6 hod.na pozorovaní. Trošku ma teraz trápi,že ked pojdeme napr. cez leto do lesa-nastriekat ho repelentom. Ale čo ked ho poštípe včela,al. osa...aká bude u neho reakcia...chcela by som dáke lieky,čo možem mat hned po ruke...a potom asi aj volat záchranku. Neviem či alergicky je...zistíme až ked ho to poštípe 😒

bodka13
19. nov 2012

@katkamarosova všetko by vám mala pozisťovať alergologička ...boli ste u nej ? alergici majú aj svoje pohotovostné balíčky,ktoré treba použiť a následne vyhľadať lekára

katkamarosova
autor
19. nov 2012

nikto nás k nej neposlal...ani na pohotovosti...skor na kožne a ani detská doktorka,ale určite na jar leto sa tam objednáme

lalinko2010
19. nov 2012

@katkamarosova musíš sa ty pýtať k alergologičke a urob to hneď, nečakaj na jar. zbytočne. testy urobí aj teraz.

katkamarosova
autor
19. nov 2012

@lalinko2010 dakujem určite pojdeme

lalinko2010
19. nov 2012

@katkamarosova ale nečakaj pokiaľ ťa tam pošle lekárka alebo niekto z pohotovosti. najlepšie je to riešiť hneď, zajtra, napozajtra. nikdy nevieš ako bude reagovať na štípance od včiel, ôs a podobne. zoberú mu krvičku, výsledky trvajú nejaké dva tri týždne, takže najlepšie teraz lebo všetky včely a osy snáď teraz spia, komáre nie, lebo tie sú zalezené a ak je teplejšie tak vylezú z úkrytov.

angua27
19. nov 2012

ahoj, súhlasím s lalinko2010. k alergologičke odporučenie od detskej nepotrebuješ. rovno nejakej zavolaj a objednajte sa. termíny sú dosť dlhé. a testovať je najlepšie v zime, keď sú všetky alergény utlmené. na jar už žiaden alergológ netestuje.
a oni Ti aj všetko vysvetlia, predpíšu lieky, ak bude treba. a od čoho je malý teraz poštípaný? veď všetky "zvieratká" už spia, či nie?
a neboj s alergiou sa dá žiť plnohodnotný život. vidím to na mojej sestre. jej alergiu podchytili, keď mala 6 mesiacov. samozrejme má určité obmedzenia, ale ona to berie ako normál, keďže je alergig odjakživa. a synovi môjmu tiež teraz potvrdili pár alergií, máme určité obmedzenia a on ich berie úplne v pohodke. nepozastavuje sa nad tým, že zrazu niečo nemôže jesť a tak. 😉
držím palce. 😉

lentuska
20. nov 2012

@katkamarosova

Na jar to je uz neskoro, testovat sa musi mimo sezony. Ja som chodila na alergologiu 13 rokov, ale nepomohli mi nikdy v nicom. Neuznavam toto oddelenie, pretoze to je iba narusena imunita, ktoru treba dat doporiadku a nie ako oni iba napchavaju deti zbytocne liekmi, ktore aj tak nic neliecia....co za 13 rokov nevyliecila moja lekarka, tak mna dali dokopy jedni odbornici ,ktori sa zaoberaju bioregulacnou a mitochondrialnou medicinou za mesiac. Takze ja by som vam radsej odporucila si zajst aj na taketo vysetrenie. Su aj tu na MK : https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, tam sa mozete objednat v ramci celeho SR a povedia vam vsetko ,co sa deje v organizme, preco a daju vsetko aj doporiadku. Takto budes iba behat po doktoroch dokonca zivota. Ja som rada, ze som sa k nim dostala, pomohli nam celej rodine a inde uz ani nechodime. Vrelo odporucam kazdemu.