Alergia na vaječný bielok

salome123
9. sep 2013

mam otazku na maminy, ktorych detom zistili alergiu na slepacie vajicka. pocula som, ze tato alergia casom zmizne, chcela by som vediet v akom veku ju zistili a v akom "zmizla" u vasho dietata. pouzivali ste nejake alternativne vajicka (prepelicie, perlicie...) namiesto slepacieho? ako na ne reagovali vase deti. dakujem

victory1
9. sep 2013

@salome123 ahoj, ja mam alergiu na slepacie vajicka, zistili mi to asi v dvoch rokoch, alergia pretrvava stale. Nahradu nepouzivam ziadnu, nejedavam ziadne vajicka. Ale prejavy sa zmiernili v puberte...Pokusy na sebe nerobim, ci ju este stale mam, ale alergolog podla testov tvrdi, ze ano. Ale aj zivot bez vajec je uplne v pohode... 😉

7katka
13. sep 2013

Ahoj, moj maly ma alergiu zistenu v 4 mesiacoch a teraz ma pomaly 6 rokov a stale ptretrvava, opuchol po jednej lyzicke bebe pudingu-obsahuje vajcia, varime bez vajec a kde treba pridavam Vajahit, uz sme si zvyklii a maly to chape

7katka
13. sep 2013

mali sme aj prepelicie vajcia,len nemala som odvahu ich vyskusat, kedze po vajciach opuchol

ewe182
27. máj 2024

Môj malý mal alergiu na ovalbumin zistenu v 4 mesiacoch. Nejedol nič vaječné ani v pecene forme do roka a pol. Vtedy imunológ odporučil expozičný test na vajce v pecene forme. Syn to tolerovať nemal alergickú reakciu. Bolo mi odporučené ze také niečo môže jesť. Ale mávam po pecene forme hnačky tak som mu tak raz za 2-3 mesiace skúsila mal to stále tak som mu to nedávala vôbec. Ani žiadne náhrady. V roku mal anafylaxiu na orechy, ktoré v 4m vyšli negatívne. Takze to sa mu rozvinulo v priebehu roka. Teraz v 2 rokoch mu robili rozšírené testy na alergie. Vajce vyšlo negatívne ostali len orechy a semena. To vajce mi nejde do hlavy ze je negatívne lebo naň reagoval zle v tej pecene forme ešte pred pár mesiacmi. Sama som zvedavá ako sa to ide vyvíjať.