Asperger a depresia

linda140
26. sep 2023

Dobrý deň.Vie mi niekto poradiť?Moja dcéra je asperger a plus má depresie🙄,už viac ako rok.Nič jej nepomáha žiadne lieky ,uz má druhé antidepresiva a predtým brala setralin, ale žiadna zmena a pri tom už zvýšila aj dr dávku.Chodí na strednú školu, ale nič ju nebaví, nezaujíma, smutná je, plače že ona už tu nevládze byť... najradšej by už tu nebola.Som bezradná😭

lucka_ke
26. sep 2023

hospitalizácia na psychiatrii, máme podobný prípad v rodine

linda140
autor
26. sep 2023

@lucka_ke praveže uz bola a este horsie jej je že som ju dala

lucia851
26. sep 2023

@linda140 treba asi skúsiť viacero antidepresív

777januska777
26. sep 2023

@linda140 a možno by ste mali skúsiť aj v rodine návštevu odborníka, môže to byť komplexný problém aj vo vašej rodine.

kiki68
26. sep 2023

A skusili ste patrat po pricine toho stavu? Ze co jej vadi na tom svete? Sporte sa s Vierkou Hincovou, mozno vie pomoct. Je predsedkyna OZ Hans

kacena4
26. sep 2023

chidite k psychologovi? mate narok cez poistovnu moj aspik chodil rok pravidelne. a k tomu zvazit individualne vzdelavanie ak by jej to mohlo pomoct ak ma problemy adaptovať sa v skole hlavne nech si najde konicka, citanie knih, kino, sport, rucne prace...

leiaorgana
26. sep 2023

Ja by som ku klasickej liečbe pridala aj zmenu životného štýlu. Lieky pomôžu, ale po vysadení sa to môže vrátiť. V puberte som mala aj často takéto stavy a tiež mám poruchu autistického sprektra 🙂 neskôr v dospelosti som začala trpieť depresiou a dva roky som trpela stredne ťažkou úzkostno-depresívnou poruchou + OCD a panické ataky a mne pomohlo - vitamín B, meditácia aspoň jedenkrát za deň, dlhé prechádzky najlepšie niekde v prírode, kde nie sú ľudia, pripadne ísť si zabehať, veľa čerstvej zelenej stravy, smoothie alebo aj šťavy. Stavy sa mi niekedy vrátia a vtedy sa naučiť dychové cvičenia, ktoré ich zmiernia. A hlavne dobrý psychoterapeut, ktorému bude dcéra dôverovať 🙂 tam, kde západná medicína zlyháva, musíme hľadať iné cestičky

ella_smella
26. sep 2023

S mojou teenage Aspergerkou chodíme každý týždeň ku psychologičke... Je to dlhodobý proces, chodíme tam už po roka a vidím zlepšenie...
Teraz začal školský rok, zase zmena, do toho hormóny, nálady a pod... Verím, že škola je informovaná a má IVP...
Čo záujmy, voľný čas? (niekedy stačí relax miestnosť doma s príjemnou hudbou, nepreťažovať, veľa vysvetľovať a hlavne PRIJÍMAŤ... ubrať od rodičovských očakávaní... )