Atopický ekzém

sisinalisa25
17. apr 2015

Dobrý deň . syn má atopický exem.Chvílku je to dobré a potom sa to zhorší . Môže niekto poradiť nejaký krém alebo niečo ? Moc ďakujem , čo nám dala doktorka moc nezaberá

buba1993
17. apr 2015

A ani nikdy nebude. Raz je lepšie, raz je horšie a všetko sú len dočasné riešenia. Na tomto linku si môžeš čítať koľko len chceš.
Good luck
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/

michi284
17. apr 2015

Ahoj ja som atopik už od malička. a je to celoživnotný boj. u mňa osobne zaberie vždy vyradiť so stravy cukry a kvasnice a niekedy aj mliečne (sladkosti, biele pečivo, sladké nápoje, jogurty a pod.). vyradiť ovocie hlavne citrusy a exotické ovocie. tým, že som aj alergik, to mám teraz hrozne. po puberte sa mi to sústredilo iba na ruky, takže nehrozia u mňa krásne nechty a podobne. ak sa chcem vyhnúť kortikoidom, tak teraz používam krém FLEXITOL, ruky ma nesvrbia a nie sú ani vysušené. a hlavne mi pomohlo more... takže tento rok sa opäť teším na zlepšenie. a inak ak by to mal veľmi suché tak zázraky robí aj domáca bravčová masť alebo originál bambucké maslo.

anitra11
17. apr 2015

a čo vám dala dr.? Na nete je toho ozaj veľa popísané..., čítala si si niečo ? .... a pozerám, že registrovaná dnes, píšeš o synovi a do profilu si si dala, že sa snažíš otehotnieť? Tak ako to vlastne je ?

roxana280
17. apr 2015

skuste Pelsana Med badeemulsion, je volnoredajny len v Rakusku, u nas ho niet, kupte aspon dve balenia, stoji to asi 6 Euro jedno, zarucene pomaha aj voci inym koznym problemom, mojmu synovi este aji babatku ho predpisal rakusky pediater, je potrebne dieta v tom kupat 2 tyzdne zabalit do bavlny a len bavlnu vsade!!! Uz som ho poradila viacerym a pomohlo..my uz problemy nemame, a tak pouzivame Biodermu modru- syn ma 5 rokov..ale koza sa mu stale viac vysusuje...vyskusajte..dajte to kupit niekomu ,kto chodi do Rakuska...

blue99
17. apr 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
sisinalisa25
autor
19. apr 2015

@anitra11: tak nie že by vám do toho niečo bolo .. syn je priateľa a chodieva k nám na víkendy.O dieťa sa snažíme , ale malého beriem ako vlastneho.takže tak.a áno viem že na nete je toho hŕbu ale chcem niečo čo mi niekto doporuci.Doktorka mi príde že si zo mňa robí pokusného králika pretože zatiaľ mi neporadila nič , s čím by som bola spokojná.jmenovat nebudem.A ospravedlňujem sa ak som nepríjemná , ale prosila som o radu nie o rýpanie že mám nejako nastavený profil na to naozaj nie som zvedavá takže vás prosím ak chcete poradiť , píšte . v opačnom prípade ... nie . ďakujem @roxana280: velmi ďakujem pozriem sa

anitra11
19. apr 2015

@sisinalisa25 hm, začína to byť čoraz zaujímavejšie a asi sa do toho len zamotávaš - syn je priateľov, chodí na víkendy, ale ty s ním chodíš k doktorke ... ? kedy ? cez tie víkendy? A doktorka si robí z teba pokusného králika? Tak potom máš ten ekzém asi ty a nie ten priateľov syn ... a ťažko radiť niekomu, kto ani nenapíše, čo už mu dr. predpísala (ak vôbec?) a v akom štádiu vlastne ekzém je - či je červený a zapálený, alebo práve naopak ide o suché ložiská, ktoré treba liečiť inakšie ... takže len toľko ... ale o tom tu asi sú viaceré diskusie na MK, len sa tu zatajuje, schováva sa za niekoho a špekuluje ...

monika0612
20. apr 2015

@anitra11 Ahoj. Asi máš skúsenosti. Nám dnes povedala Dr. , že malá ma atopický ekzém. Má suché ložisko na hrudniku a dalo sa jej to na čelo. Nesvrbí ju to. Ak máš skúsenosti, môžeš mi niečo odporučiť. Zatiaľ som vypozorovala alergické reakcie len keď zjedla čokoládu. Má to asi 2 mesiace. Tých diskusii tu je síce veľa, ale sú aj veľmi rozsiahle. To by dom čítala dlho. Ďakujem

anitra11
20. apr 2015

@monika0612 ahoj, ano napisem ti cez IP ....

tappetty
4. jún 2015

@monika0612 Ahojte, chcela by som len prispiet pre maminy co ,,bojuju,, s atopickym exemom, pred 2 mesiacmi nam na dermatovenelogii povedali ze mame atopicky exem, najprv som z toho bola hotova vyskusali sme toho strasne vela, hrozne tazko sa hladaju na internete info k tomu kedze prispevkov je milion a mne osobne sa tazko filtrovalo medzi skrytymi reklamami a realnymi skusenostami mamin, ale co nam najviac zabralo, prestalo sa to rozsirovat a hlavne to uplne mizne= oreganovy olej normalne natierat 2-3 krat denne a ked sa to ,,vsiakne,, davam jej ,,Holtov krem,, co stoji zopar centov neskutocne smrdi ale tie vysledky su fakt supa. Je to sice len povrchova liecba ale podla mna pri AE velmi podstatna aby sa decko nedostalo do stadia skrabania a tym padom mokvavych chrast , my sme mali len vyrazky na zapestiach , momentalne tam nema skoro nic. Drzim palce vsetkym 😉

ivkadracova
30. júl 2015

@tappetty vdaka za rady .. no pocula som aj ze pod olejom sa u atopickeho exemu mozu rozsirit povrchove kvasinky .. myslela som ze blbost, ale pediatricka mi to potvrdila .. nestalo sa Vam?

tappetty
30. júl 2015

Ahoj , nie nestalo , pravdupovediac uz som aj zabudla ze nejake vyrazky boli , uz skoro 2 mesiace nema nic, a momentalne si myslim ze to atopicky exem nebol, lebo sme jej boli dat spravit vsetky mozne testy a vysetrenia krv jej niekolko krat brali a vysledok je ze nie je na nic alergicka. jej sa totiz objavili vyrazky na druhy den co ju pokusalo morske prasa aj krv jej tiekla, po mesiaci natierania boli vyrazky prec tak som presdvecena, ze to bola reakcia na to morca, ktore sme dali hned v ten den prec a odvtedy vyrazky neboli..

ivkadracova
30. júl 2015

Ludkovia ... skusali ste niekto Food Detective test? Pomohlo to Vam alebo Vasim detom, funguje to na 100%, alebo su to vyhodene peniaze?
http://food-detective.sk/
Vdaka za nazory.