Autizmus a zvládanie hyperaktívneho dieťaťa

neimed
7. aug 2014

zakladam diskusiu pre mamicky s podobnym problemom.. rada by som sa s vami poradila, ako zvladate svoje autisticke deticky (moj syn ma 2 roky a 9 mesiacov), kde beriete energiu a kam s nimi chodievate.. poradte mi centra, dostupne financne, poradte mi ako, a ci vobec, ste nasli nejaku skolku..
dakujem a budem vdacna za kazdu odpoved..

*andy..

bonaqa2013
7. aug 2014

@janasim aj mojej dcére robili metabolické a genetické testy na Kramároch. Genetické sú ešte stále nie hotové.... Takže čakáme. Nám to nariadila D. Jánošíková z Trnavy. Ale ku nej už nemáme nikdy prísť, že dcéra autizmus nemá...

janasim
7. aug 2014

@bonaqa2013 Aj nnam ich robili na odporucanie Janosikovej a vysledky trvali dva roky kym prisli

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
8. aug 2014

tak nam povedali, ze bud mame poruchu sluchu alebo bude autistkou, na specialne vysetrenie assr musime cakat az do 9.9. a dovtedy neviem co a ako bude, vravia, ze deti s poruchou sluchu sa casto javia ako autisti 🙂 🙂 🙂 🙂 ale zda sa mi ze bude autistka, nema rada ocny kontakt, pri kazdej hre vydrzi asi minutu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hraje sa najradsej sama a to vyhadzovanim, buchanim s hrackami, vonku sa s nikym nezahra , stale len beha sem a tam, nezahra sa v piesku, nerozprava vobec, vydava len pazvuku ☹ ☹ ☹ ☹ je ina ako jej 4 surodenci mame uz 2 roky a 4 mesiace , plienky mame stale ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cajocka85
1. aug 2016

Ahojte! Keď mala moja malá rok a štvrť, bola som si už nabetón istá, že je autistka... doktorka chcela len čakať acakat, tak som sa vybrala vlastnou cestou...hľadaním, zistovanim a zas len umornym hľadaním čo mám,mozem skúsiť. Medzitym dlhým časom jej diagnostikovali detsky autizmus. sme od účinných diét, cez doplnky, psychológov, neurologov, spec.pedagogov logopedov, terapie...som sa preklikala v dcerkinych 3,5rokoch na www.tomatis-praha.cz a začali sa diať zázraky!!! Toto je oficiálna propaganda!!!! Čo by som dala za to, keby sme sa o tom dozvedeli skôr.
Ponúkam vám skrátený zoznam našich zázrakov:
Vylúčili sme lieky na spanie a zaspanie, keďže spánok bol chaby a v noci buntosila aj 5 hodín (samozrejme,ze cez deň nedostala), za pár dní nám začala prespávať celú noc...aj 9-10hodin!!!
Zmizlo agresívne správanie a sebaposkodzovania!!!
Skludnila sa, krásne chodíme na prechádzky...nemusím ju držať za zapastie, nevrieska po ulici...teraz má v kľude drží sama za ruku a neuteka od nás prec!
Z praktického hľadiska začala pozorovať čo robíme a iniciatívne sa začala Zapájať do cinnosti: upratovať si hračky, odniesť si tanierik na stôl, vyzuť si topánky a uložiť, vyfarbuje obrázky, pije zo slamky!!! Chce šúpať vajíčko, banán, čo jej dám krájať ho...jednoduchá sa prebudila jej vnútorná motivácia vnímať svet!!!začala sa nám pri mnohých činnostiach tešiť (kŕmenie zvierat, mobil, mixovanie,plavanie-konwcne pochopila, tancovať, reagovať na hudbu!!! Konečne máme prvé fotky bez kamennej tváre, plaču...máme foto pre okrasu kde sa smeje!!!! Rehoce sa napr.na tom, keď niečo sama vtipné urobí!!!
AaAAaaaa???
Začala nás stiskat a objimat!!!!!! A keď sme veľmi dobrí, tak dá aj pusu!!!
A to všetko v priebehu iba 3 mesiacov! Prvé zmeny nastali už od 2.dna!
Takže nemôžem nepropagovat, keďže tu, na Slovensku naši odbornici odporučia iba gfcf diétu a aba terapiu...
Takže niečo "nové" zo západu www.tomatis-praha.cz !!!!

itmama15
23. nov 2018

@janasim ako to zistili za 10 min? my sme boli u neurologičky (začíname chodiť pomaly, lebo mi vôbec nekomunikuje, skôr prinesie ako ukáže prstom, pohľad iba na mňa...alebo keď ju výslovne niekto zaujme, očný slabý... ale je veľký hyperaktívna, stále sa hýba a všetko potrebuje preskúmať... cez centrum detskej reči nás nechceli zobrať (vraj nie sme z tt), ale našla som stránku priamo na janošíkovú a tam je napísané že dlhšie čakacie doby... počkám ešte na výsledky sluchu a chcela by som odborníka, lebo na janošovú som počula už veľmi dobré referencie.

janasim
23. nov 2018

@itmama15 Janosikova je najlepšia odborníčka na autizmus na Sk,ja som sestra na detskej neurológii ,ale až Janosikova nás posunula ďalej

itmama15
23. nov 2018

@janasim ako sa vam prejavovalo dieta a co vam Jánošíkova vyvrátila? Skusim sa tam znovu doziadat

janasim
23. nov 2018

@itmama15 no predpokladala som autizmus, niečo na neho sedelo, niečo nie, Janosikova ma hneď nasmerovala na genetiku a to bola trefa....chýbajúci chromozom