Bábätko vytáča ruku dlaňou hore

4. júl 2023

Spí na brušku a doteraz spal rukami pri hlave, no teraz začal vytáčať ruku dlaňou hore a pchať si ruku pod brucho. Dám mu odtiaľ ruku preč a stále si ju tam skrúca. Nevyzerá to prirodzene. Robia to aj vaše deti?

dzulli1980
4. júl 2023

No moja dcéra spávala v takých polohách, že som nechápala ... aj som ju napravila do tej, podľa mňa, správnej, no bola ako na pružine, za pár sekúnd bola tak ako predtým ... nerieš to, veď keby mu bolo nepohodlne, mrvil by sa.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
4. júl 2023

Keby ho to bolelo tak ti povie neboj sa.

veronika_sk000
4. júl 2023

moj tak tiez spaval a spava doteraz, obcas dava aj desivejsie polohy, ale uz som si zvykla 😂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
4. júl 2023

Môj jeden syn spí na bruchu na lakťoch a hlavu má v dlaniach. A druhý zase na bruchu a má pokrčené nohy v kolenách 90°. Od malička. Sú už pubertiaci a je to total komické

nevenka
4. júl 2023

@hipuska takto spaval aj moj muz ako dieta, na laktoch a obcas este aj teraz ho tak najdem a ja presne ako Tvoj druhy syn 🤣. Sranda toto.

diewcatqoo
5. júl 2023

Och, moj syn spi tak pokruteny, ze ja keby som v takej polohe bola co i len 5 minut, uz nikdy by som sa nedokazala vystriet. O rukach ani nehovorim, tie ma tak povykrucane, ze som si kedysi myslela, ze tak sa snad ruka ani vykrutit neda. Ked bol batola, najoblubenejsia poloha na spanok bola taka akoby bol na styroch, ale hlava zlozena na vankusi a ruky vystrete s dlanami hore. Doteraz (ma 6 rokov), ho hocikedy najdem spat akoby klacal, ale hlava zlozena na vankusi. Alebo podopreny na laktoch a zadok hore. Clovek sa nestaci divit, ako sa niekto vobec dokaze dostat do takej polohy, nie to este, ze pritom pohodlne spi 😳

zuzinka888
5. júl 2023

Neviem ake stare je tvoje babo- ale pripominam, ze lezalo 9 mesiacov v brusku " zrolovane" a poskladane. Ver ze ziadna poloha,ktoru si zvoli a spokojne spinka je pre babo normalna kym si nenajde tu pre neho najpohodlnejsiu. Npr.moj syn nikdy,nikdy nespi na bruchu, dcera tuto polohu preferovala. Bolo jedni kolkokrat som ju v noci pretocila na chrbatik vzdy sa vratila na brucho.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
5. júl 2023

Tym ze vytaca ruku by som sa znepokojovala ovela menej nez tym ze spi na bruchu… dokaze sa uz sam pretocit z brucha na chrbat? Ta ruka je uplne normalna, ved nemoze spat stale v jednej polohe bez pohnutia, mozno by aj rad zmenil polohu na nejaku, co mu nedrazdi usta a nemusi reflexne olizovat matrac, mozno mu je teplo, mozno proste dokaze hybat rukami, tak nimi hybe. Urcite to neznamena nic zle.

januska12323
5. júl 2023

Normálna poloha ruky, ako má byť podľa teba správne?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
5. júl 2023

Ani na boku nie je vhodna poloha, jedine na chrbte, az kym sa dieta nevie otocit tam aj spat. Zaspava sam? Nemozes ho uspat a potom pretocit na chrbat? Zobudi sa tak?

jjanulienka
5. júl 2023

A ty mávaš ako ruky keď ležíš na bruchu? Veď ich ma úplne normálne. Ja spim presne takto a niekedy mám ešte aj nohy dvihnute do vzduchu😅

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
5. júl 2023

Hodila som oko na moje spiace dieta. Ruku ma uplne v rovnakej polohe ako tvoje 😄
Matrac zrejme neolizuje. Skor ide o reflux.

anavixy
5. júl 2023

To nie je o ukazkovosti, ale o bezpecnosti spanku a prevencii SIDS. Malicke babatko si same nevyberie ze bude spat na bruchu. Ale chapem, radsej nech spi na bruchu ako by nespalo vobec. 😬

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
6. júl 2023

Bud uplne kludna. Je to normalna poloha ruky. Nie je vyklbena. Ak tak spi pravidelne, tak tak chce spat. To, ze ty by si nespala, je ina vec. Este ho najdes v takych polohach, ze nebudes verit vlastnym ociam 😉