Bakteriálna zaparenina

lubimesastale100
26. jan 2016

ahojte maminy mate niektore skusenosti s tymto koznym ochorenim? som ztoho totiz zmatena mam 1a pol rocnehosyna ktoremu sa vyhodil na stehienku ekzem resp najprv to boli cervene bodky ako zaparene od plienky zo dna na den sa to zhorsovalo az sa to zmenilo na ekzem a neskor sa m este vysypal po nohach a brusku dnes to ma aj na chrbte take cervene vyrazky ako ked mate alergiu z jedla alebo podobne..prisli sme na kozne a pani doktorka za 5 sekund ako mi pozrela na syna skonstatovala ze je to bakterialna zaparenina an vysetrenia mu ziadne neurobila dala mu maste a vobec muto nepomaha mam strach ci to nebude niecoo ine kedze mam miestami pocit ze sa tie vyrazky po tele zhorsuju a rozsiruju viac a viac ....stretliste sa s niecim podobnym? ja som tedaeste nepocula aby to bolo zo zapareniny, taketo nieco....

luciannka83
26. jan 2016

Bakteriálna zaparenina býva vačšinou z hovienka. Od normálnej sa nijak neodlišuje. Ciže si nemyslím, že by to mal na bruchu, chrbte, nohách. Zvykne sa na ňu dávať imazol. Toto čo ty popisuješ mi príde ako výsev z pracieho prášku, alebo nejaká potravinová alergia. Nemenila si prášok alebo nedávala papať niečo nové. Svrbia vyrážky? Škrabe sa ti? Fenistil kvapky ste nedostali? Je to suché a zapálené? Dávam veľa otázok. 🙂 Pokiaľ je to červené a zapálené, tak to treba vysušiť. Nám veľmi dobre zabralo mlieko Tanno herbal lotion. Alebo potom je aj niečo od biodermi ale podstatne drahšie, to sme neužívali. Ak zápal ustúpi a je to len suché ako šmirgel, tak to treba premasťovať. Vazelina, indulona atd. Môžeš skúsiť aj Holtovú masť. Tá dobre lieči takéto lišajové, ekzémové a psoriázne problémy. Stojí okolo 1ečka. Alebo super je od Biodermi krém Atoderm PP, alebo niečo podobné. Stojí okolo 13eur, ale je fakt dobrý, lebo prechádza do druhej vrstvy kože, čím ju lieči. Skús popýtať vzorky v lekárni. Alebo to môže mať aj zo zimy.

lubimesastale100
autor
26. jan 2016

@luciannka83 dakujem , ja sama neviem celycs som mu parala iba v lovele nedavnosom skusila ruzovu avivaz ale po chvili som ju vysadila , potom ma napadlo ze plienky v kauflandu mu zacali robit zle k tore predtym nemal problem nosit ja naozaj neviem ...sere ma ze doktorka neurobila ziadne vysetrenia iba povedala diaagnozu ja som neni doktorja neviem co mu je !!! cele telo ma jak smirgel suche cervenebodky sem tam mampocit ze ho to svrbi ale sak nevie hovorit tak mi nepovie :( je to des neviem ci mu to mozem premastovat ..dostali sme imacort a zarabanu mast taku hnedu smradlavu to je vsetko....mas pravdu asi obycajna vazelina alebo olej obycajny z lekarne mu nemozu ublizit..dostali sme aj fenistil kvapky hej vobec to nezabera-...cez den mam pocit ze sa touz zlepsuje a dnes vecer napr ako som ho niesla do vane zasa ze sa mu to zhorsilo a vyrazky ma tam kde rano nemal :( na papaniesom si neni vedoma ze by mal nieco nove , nejaky alergen ..akurat cesnak jedol prvy krat v polievke potom kratko na to sa takto vysypal ale lekarka hovorilaa ze cesnak nie ...ze pochybuje a keby to bolo z toho tak by mu touz davno preslo...a ta kozna si trvala na tom ze alergia z jedla to neni...ja neviem ...zajtra idee druhejdoktorke lebo som z toho hotova chudak maly bojim sa ze mu to prejde do nejakeho ekzemu

januliku
26. jan 2016

Skus sa poradit v skupine Mame doma ekzematika. A pomohla by aj nejaka foto.

luciannka83
26. jan 2016

fenistil podávaj dlhodobo a pravidelne. Nezabere po 1. dávke. Tlmí svrbenie. A krémy a oleje nie hocijaké, lebo to môžeš podráždiť. Natieraj tým čo ti dala dr. pár dní. U nás zasa kožná na všetko povie, že je to ekzém 🙂 Ani tam nemusím ísť a už viem diagnózu 🙂

maykaaa1122
20. sep 2017

Zapareniny to je normalny jav. Na zapareniny pouzivam hlavne Bepanthen, pomoze..