Biolampa na ekzém

l24
8. jún 2015

Ahojte, hľadám maminy detičiek, ktoré trápi atopický ekzém a používajú biolampu, chcela by som vedieť, či je to naozaj dobrá investícia a ak, tak akú značku, prípadne typ i odporúčate. Vďaka 😉

l24
autor
9. jún 2015

Sa tu naozaj nenasiel nik? Tak asi to velmi pomahat nebude...

orlik4
9. jún 2015

@l24 máme ekzém, máme biolampu, ale dokopy to nepoužívame. Ekzém máme pod kontrolou vďaka úprave stravy, lebo podľa mojich vedomostí, súvisí ekzém s trávením a prípadnou citlivosťou na niektoré potraviny (prípadne iné alergény, ako prací prášok atď). No a keď ekzém stále vychádza na povrch, tak biolampa ti ho nevylieči, pokiaľ máš stále ten spúšťač v tele. Ale neviem ti povedať, ako by ekzém zareagoval, či by to aspoň nezmiernil...
No ale k biolampe - podľa mňa za každých okolností je to dobrá investícia. Máme biostimul. Na nádchu, na zranenia, ktoré sa hoja rýchlejšie a čistejšie. Nádcha nám ozaj prejde raz-dva, keď sa nahrievame a deti si ju už vedia držať aj same na čele... Keď som chodila na rehabky s kolenom, aj v nemocnici mi ho nahrievali biolampou...

l24
autor
9. jún 2015

@orlik4 chodime na alergologiu, zistena alergia na vajicko, to sme kompletne vylucili vsetci, aby sa malej nekrivdilo, nekupujeme ani nic, co obsahuje vajecne zlozky, na tele sa nam ako tak zastabilizoval, ale na ruckach nam pretrvava, robia sa pluzgieriky, potom to praska, tak som si myslela, ze ci by to na tu fazu nebolo dobre, na urychlenie hojenia... a dakujem 🙂

livia341
9. jún 2015

@l24 biolampa sa vám určite vzdy zíde a určite pomože,oplatí sa zainvestovať, ak je u vás v rodine veľa a bývajú často chorý ako my,(stará mama má cukrovku a mala velky flak na stehnách ktorý sa tažko zahojil a ked si svietila, tak sa zmenšil,syn mal s dýćhacimi problémy,neustále mal nádchu a kašel,manžel mal zapálené dutiny, nesli mu sople von) a ked svietil lampou tak sa mu povolili, ja mám síce požičanú od svokry,lebo je to dost veĺká položka a akurát posledné 2 týždne mojmu synovi sa spravili ekzémy, plánujem si s lampou svietiť, dnes si idem požičať.Svokra má zepter bioptron. http://www.zepter.sk/MainMenu/Products/Medical/... nie takú istú, ale podobnú lebo má už dlho. A tie lacné lampy, neviem či pomožu nemám skúsenost.

lucik194
9. jún 2015

biolampa sa pouziva na kozu hlavne v zime, kamaratka pouziva - dospelacka ma ekzem, nasa ma ekzem hlavne na rukach a nohach zo zadu, nam nepomaha ani zmena stravy, ani obmedzenie jedal.... proste nic.... jedina vec kedy je to lepsie je leto, ked jej nato zasvieti slniecko , vtedy jej suche flaky odidu a na zimu sa zase objavia, ale na najblizsiu zimu ked sa jej to zhorsi planujem pouzit od kamaratky lampu....

aristka
9. jún 2015

Ja i tiež môžem napisať len skusenosti z ranami ,herpesom ,jazvami,dekubitmi ,kde učinkovala perfektne až neuveriteľne a ak je ekzem moc zly určite na jeho otlačenie by som ju skusila a tu istu overenu značku ako piše
@livia341

orlik4
9. jún 2015

@l24 Ja viem, že máš isto ekzém naštudovaný od A po Z, ale skúste vynechať aj všetko mliečne (aj jogurty, maslo a srvátka v kupovaných výrobkoch). Vajce má aj naša mladšia, ale napríklad starší mal viac vecí a teraz polovicu z toho už zje, tak hlavu hore 🙂
Nám na alergológii polovica vecí nevyšla, o čom som vedela, že mu škodí. Najlepšie sa to upraví eliminačnou diétou, ale teda, my sme škodlivé potraviny, kým sa prečistila pokožka, hľadali hádam 2 roky. A doteraz sa z niečoho vyhadzuje aj napriek diéte (napríklad som skúsila ovsené mlieko - raz 1dc, a týždeň komplet celý vyhádzaný - 4ročný)

l24
autor
9. jún 2015

My sme to mali po celom tele takmer od narodenia, postupne sa stracal, alebo presuval... Z krku za uska, z usiek na nozky, z noziek na rucky a tu nam to nechce zist... Ak zje nieco co jej vadi, tak sa mierne osypenpo celom tele, chrbatik najcastejsie, alebo sa to prejavi typickou zihlavkou, ale na ruckach ma chytene dva prsteky dost tazko, koza je zhrubnuta, robia sa pluzgieriky, nasledne to popraska, myslim, ze tam by to cchcelo zregenerovat a zahojit trosku, ale fakt neviem, ci nam to pomoze...
@orlik4

orlik4
10. jún 2015

@l24 je to boj na dlho. drzim palce, aby ste vyhrali!

angi81
3. aug 2019

@l24
@livia341 ahojte, viem, diskusia je z roku 2015, snáď ešte niekto poradí, dostala som na vyskúšanie zepter biolampu, dcéra má ekzem, samozrejme je liečená aj iným spôsobom, ale bolo by dobré, ak by príznaky ustúpili aj pomocou lampy. Ale ako sa to používa? V akej vzdialenosti treba držať a ako dlho?

veronikadamianko
21. aug 2019

@l24 dobry den mozem sa spytat mo s tym tiez bojujeme tie pluzgieriky a tiez uvazujem nad lampou? Kupili ste ju pomohlo vam to?