Bolesť bruška u 5 ročnej ihneď po jedle

adri266
5. nov 2011

Dcerka sa v poslednom case stazuje na bolest bruska bezprostredne po tom, ako sa naranajkuje ci naobeduje. Zhodou okolnosti sme nedavno boli na alergologii, vsetky testy dopadli vyborne, nie je alergik na nic, ale lekarka sa ma prave pytala na take bolesti. Len vtedy to nebolo take caste, tak som povedala, ze si asi myli plne brusko s bolestou. Takisto sa par x stalo, ze sa chcela ist rychlo hrat, tak povedala, ze ju uz boli brusko a nemoze dalej jest. Lenze dnes to napr povedala po ranajkach, nikde sa neponahlala, nezjedla toho az tak vela, tak neviem. POjdeme o par tyzdnov na kontrolu, tak to spomeniem, ale zaujimalo by ma, ci nemate niekto s tymto skusenost. Dakujem.

anjelicek26
5. nov 2011

@adri266 - aj Saska sa stazuje na bolave brusko po najedeni, podla mna je jednoducho "plna" a nemoze/nechce jest dalej, ak sa jej spytam, ci si da zmrzlinu alebo nieco podobne, vzdy je vsetko zasa v poriadku a jest moze 😝 Ved vyskusaj a uvidis. U dietata, ktoremu skutocne nieco je, by taketo lakadlo nezabralo.

molly28
5. nov 2011

...@adri266 daj ju objednať na sono bruška...nič za to nedáš, ale môžeš predísť takému niečomu ako moja známa, ktorej sa dcérka tiež sťažovala na bolesť bruška a zisitli jej zvačšené lymfatické uzlinky v brušku...ja odporučam dať spraviť sono bruška...

katy1979
5. nov 2011

@adri266 skus si vsimnut ci to nie je len po urcitych jedlach alebo kde su rovnake ingrediencie. ja napriklad rano neznesiem med ci prilis sladke ranajky. inokedy cez den mi nerobi problem ale ako prve jedlo mi nerobi dobre a mam z toho krce.

monni
5. nov 2011

@adri266 my sme mali presne ako pises najprv obcasne bolesti bruska, nakoniec z toho boli bolesti po kazdom jedle. Nakoniec nam potvrdili celiakiu ☹ . Skus si vsimat ci to mava po mucnych jedlach, chlebiku alebo je to po kazdom jedle. Urcite by som odporucala dat vysetrit - odbery z krvi na alergie a sono bruska. Pediatricka ti urcite vypise papier na gastro. Radsej ist a budes kludna ako sa takto stale trapit, my sme sa takto trapili cely jeden rok ☹ .

adri266
autor
6. nov 2011

Dakujem kocky za odpoved. Uvidime, ake budu vysledky z krvi na alergologii (kozne testy nepotvrdili nic, ale pre istotu jej dali urobit aj toto) a na kontrole to lekarke spomeniem. Ja som to doteraz brala na lahsiu vahu,lebo uz neraz ani nie 2 x to pouzila ako vyhovorku, ked uz nechcela jeste, ale cukriky jest chcela 🙂.

majocka26
6. nov 2011

mali sme presne takyto problem....sono neukazalo nic zavazne. nakoniec nam potvrdili celiakiu. ak ranajku pecivo, alebo musli pripadne nieco taketo moze to vyvolavat bolesti bruska - poprípade mlieko. a z cukrikov ju jasne ze brusko neboli...tiez sme mali tento problem 😀

slavuska30
6. nov 2011

ahoj, ja som mávala tiež bolesti po jedle, ked som bola presne vo veku tvojej dcery a skončila som na gastrologii a boli z toho vredy na žalúdku :(. bolelo ma v oblasti pupku...okre toho, čo popisali kočky, pozri aj kedy su tie bolesti, či sú sezonne ako jar a a jesen a ci su hned po jedle alebo po určitej dobe od najedenia a ci mala chudne alebo priberá...

dagmarvan
12. dec 2011

my mame ten isty problem,moja 6 rocna dcera sa stazuje na bolest bruska kratko potom ako nieco zje,vravi ze ju aj napina akoby na zvracanie,vracala my napr. z krupice ma aj alergiu na ryby ,dnes ked som s nou bola u doktorky my povedala ze jej mam nasadit probiotika a ze pockame mesiac a potom jej spravi vysetrenia tak neviem a budem to sledovat

nasta197
4. mar 2014

@dagmarvan

@katy1979
@monni
@majocka26 ženy aj mna trápi táto oázka a vystrasili ste ma stou celiakio ci vredmy malý 3r. syn po každom jedle ci je to mliecne pečivo alebo varene tak ho boli brusko ... trva to asi 2týždne :P bojim sa zajtra idem k lekarke
@dagmarvan

katy1979
4. mar 2014

@nasta197 treba otestovat alergie a intolerancie na potraviny a histaminovu intoleranciu. Maleho boli brucho dost casto kedze pri HIT sa vela toho nesmie.

bastika
4. mar 2014

Aj my sme mali sono aj vsetko testy krv no a zrazu to prešlo 😀

nasta197
5. mar 2014

@katy1979 ahoj a coje to HIT?? stale ho bolieva brusko?

katy1979
5. mar 2014

@nasta197 hit je histaminova intolerancia. Bolieva po urcitych jedlach. Teda po vacsine. Totiz aby ho nebolelo musi to byt cerstvo uvarene, nesmie tam byt ziadne ochucovadlo, problem robi uz len kecup, pecivo tiez nie lebo vadia kvasnice.

satanka1
5. mar 2014

@katy1979 ako diagnostikuju HIT?

katy1979
5. mar 2014

@satanka1 z krvi na alergologii robia tie testy, aj na gastro ich zvyknu robit.

nasta197
5. mar 2014

@katy1979 dala nam lekarka tabletku vraj to možu byť červy ale vstoli nic nemal .... uvidime o týžden ak ho bude ja dalej boliet pojdeme na sono bruska

katy1979
5. mar 2014

@nasta197 je to mozne mozu to byt aj parazity

laskamoja123
6. mar 2014

aloe koncentrát krane výsledky s bolestou bruska, rada vysvetlim a poradim vsetkým

slavka2012
3. feb 2024

@nasta197 dobrý deň ,viem že je to dávno ,ale ako ste vtedy dopadli s bruškom? Dcéra má to isté teraz po každom jedle bolesti ,usg v poriadku ,domáci test na celiakiu negat w na alergo a na výsledky zo stolice čakáme.dskujem 🙃

melllenocka
26. mar 2024

@slavka2012 Dobrý deň.Ako ste dopadli?Aj my riešime podobné.Môj malý zvykne aj vracaťChodíme na gastro,ma potvrdený reflux,no napriek diete ho bolieva bruško a napina ho.Akurat včera mu brali krv na gastre,tak uvidime