Bolesť uší

mata66
3. júl 2015

Ahojte moje trojtyzdnove bábätko asi bolia uška ked sa jej ich dotknem spustí strašný plač taký zúrivý a srdcervuci poraďte co ako jej mam pomôcť.

darina1952
3. júl 2015

@mata66 zmeraj teplotu - preventívne, možno má zvýšenú a choď s ňou k lekárke - prípadne zavolaj lekárke a popíš jej situáciu 😉 a ona už ti povie ďalší postup 🙂

martul
3. júl 2015

@mata66 Okamžite doktorka, resp. pohotovosť, uši vedia strašne bolieť, mám dlhoročné skúsenosti, moje deti bohužiaľ tiež.

mata66
autor
3. júl 2015

@martul doktorka piatky nerobí volala som jej a ona ze jej môže byt teplo a blbosti okolo toho takže mi nič neporadila

darina1952
3. júl 2015

@mata66 zmeraj jej teplotu, keď ju má tak to môže byť z ušiek, keď ju mená tak by som jej aj tak dala niečo na bolesť najlepšie s obsahom Paracetamolu (Panadol, Paralen) vo forme sirupu alebo čapík - neviem či sa robia čapíky aj pre takéto malinké bábätká. Keď sa jej po 20-30min od podania lieku uľaví od bolesti tak jej to pomohlo a niečo s tými uškami je. Potom by som šla do lekárne a kúpila pripravované kvapky do uší - na maličký vatový tampónik dáš pár kvapiek a dáš jej vatičku do uška - jemne a nie hlboko, aby si ho vedela vybrať. Ak má zápal a preto ju bolia uška tak jej to pomôže a keď zápal nemá, tak jej to ani neublíži. A pokiaľ má teplotu tak po16,00 na pohotovostnú detskú ambulanciu a nech ju vyšetria a určia diagnózu tam. 🙂

katkuz
3. júl 2015

moja mala si chytala uska (ale vtedy mala okolo7-8 mes.) a ked som to spomenula doktorovi, tak mi ukazal, ako jemne zatlacit na usko spredu alebo jemne potiahnut usnicu, ak by bolo usko zapalene, bolo by to akoby sme nasypali do otvorenej rany sol, cize dietatko by reagovalo placom (moja mala nereagovala). Ak Tvoja mala reaguje citlivo, ked jej chytis usko asi by som sla na pohotovost. ale tiez si myslim, ze by mala ako pise darina1952, zvysenu teplotu. ale je to velmi male babetko, takze ak sa ti nieco nezda, ries.

janinah
3. júl 2015

je piatok poobede,ber dieťa choďte na orl pohotovosť,aby vylúčili zápal alebo potvrdili a dali liečbu.....zápal kdekoľvek v hlave je nebezpečný,prenos na mozgové obaly je možný,čím menšie dieťa tým viac treba dávať pozor a neliečiť podľa rád nezdravotníkov na nete ale ísť za lekárom

janinah
3. júl 2015

@katkuz také potiahnutie nie je smerodatné,do ucha treba pozrieť dnu na bubienok

janinah
3. júl 2015
bonaqa2013
3. júl 2015

@mata66 isto by som išla na pohotovosť. dieťa môže rozbolieť tak ucho, že skončíte v nemocnici.

mata66
autor
3. júl 2015

Skúsili sme jej dať cipok a tie kvapky do uška a ked to neprejde pôjdeme na pohotovosť a dokonca maličká ma asi aj reflux lebo hrčka prúdom za každým co sa napapa

mata66
autor
3. júl 2015
darina1952
3. júl 2015

@mata66 ok, tak ju pozoruj a na ten reflux skus sab simplex

katkuz
3. júl 2015

... a vracat zacala teraz ako si pozorovala problemy s uskami? to by som potom nespajala s refluxom.

katkuz
3. júl 2015

@mata66 ... a vracat zacala teraz ako si pozorovala problemy s uskami? to by som potom nespajala s refluxom.

mata66
autor
4. júl 2015

@katkuz nie nie to predtým ale uz sa to ustalilo uška nebolia a ani tak nevracia začala som jej na noc davat babylove a akosi lepšie spinka

charity
4. júl 2015

Len vseobecne info: ak dieta grcia prudom, nahle, bez varovania, moze to byt priznak velmi vazneho stavu, napriklad krvacania do mozgu, zapalu mozgovych blan a podobne. Vtedy chodte okamzite na pohotovost do nemocnice. Ak sa k tomu pridruzi aj evidentna bolest hlavy, usi, chodte do nemocnice. Ak to "prejde" tak, ze dieta je spave az letargicke, chodte do nemocnice.

mamazem
14. júl 2015

Na bolesti ušiek je výborný AUDIRON, ďaleko lepší ako klasické Burrow kvapky. Potierať okolie ušiek a kvapnúť na vatovú tyčinku a vytrieť uško zvnútra...

rainee
16. nov 2018

Ahojte, dcéra si už vyše mesiaca sťažuje na bolesti usi. Začalo to keď bola 1x chorá,mala zelené sopliky a chytene trochu hrdlo. Boli sme u dr, dostala ATB kvapky pamycon. Keďže to nepomohlo, navštívili sme najprv ORL pohotovosť a o týždeň aj iného ORL lekára. Nič nezistili, zápal ucha nemá, ani mazove zatky. Dostali sme len antihistaminiká a vraj môže mať zaľahnute v ušiach. Môže to byť z odsavania alebo z nadchy? Máte s tým niekto skúsenosť? Teraz je zas nachladnuta a na uši sa sťažuje priebežne stále.